Wiadomości › Warto wiedzieć

Ile pojazdów zostało skradzionych w Polsce w zeszłym roku?

24 lutego 2021, 11:14
Statystyki Centralnej Ewidencji Pojazdów wskazują spadek kradzieży samochodów w 2020 roku o 11% w porównaniu do roku 2017. Jednak mimo to ilość skradzionych pojazdów nie napawa optymizmem.

Czy warto udostępniać pracownikom samochód służbowy? Wady i zalety

22 lutego 2021, 10:15
Samochód służbowy w wielu firmach jest nie tylko podstawowym narzędziem pracy, ale również cennym benefitem pozapłacowym, który skutecznie motywuje pracowników do osiągania lepszych wyników. Wielu pracodawców zastanawia się, czy warto udostępniać samochody służbowe swoim pracownikom. Decyzję o zakupie floty samochodowej warto dobrze przemyśleć. Sprawdź, jakie są wady i zalety udostępniania samochodów służbowych kadrze pracowniczej.

Matura z angielskiego: co zrobić, żeby dobrze ją zdać?

18 lutego 2021, 16:50
Matura z języka obcego to źródło stresów dla wielu osób. Wiele uczelni bierze pod uwagę wynik z egzaminu z języka angielskiego, więc dobrze zdana matura może stanowić przepustkę do wymarzonej uczelni. Co warto zrobić, aby dobrze przygotować się do tego egzaminu? Czym warto się zająć już teraz, aby wyniki egzaminu były jak najlepsze? Podpowiadamy jakie triki warto zastosować.

Odnajdźmy spokój w mieście – Gorzów odsłania to, co pozornie niemożliwe

15 lutego 2021, 17:02
Niespodziewane przewartościowanie, jakie zaszło w ostatnich miesiącach we wszystkich dziedzinach życia społeczno-gospodarczego sprawiło, że obecną rzeczywistość postrzegamy przez pryzmat niecodziennych wyzwań, takich jak konieczność zmiany dotychczasowego sposobu funkcjonowania.

Najważniejsze informacje z lubuskiego

7 lutego 2021, 13:15
Co wydarzyło się w regionie lubuskim w ciągu ostatniego tygodnia? Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy podsumowanie wydarzeń z regionu

MEKSYK i MALEDIWY: Tam WARTO spędzić WAKACJE

1 lutego 2021, 17:17
Pomimo pandemii podróże do miejsc egzotycznych nie ustały. Trudno się temu dziwić, skoro świat ma tyle cudownych miejsc do zaoferowania. W związku z obostrzeniami przepisów wyjazdowych biuro podróży luksusowych CARTER®. proponuje kilka bezpiecznych kierunków, które cieszą się niegasnącą popularnością.

Zwrot nadpłaty składek na ubezpieczenie społeczne

1 lutego 2021, 08:18
Czy do wynagrodzenia nauczycieli należy doliczyć wypłacony zwrot za nadpłatę składek FUS (struktura zatrudnienia i wynagrodzeń w związku z artykułem 30 Karty Nauczyciela).

Aktualne trendy w budowie domów modułowych

27 stycznia 2021, 10:27
Budowa budynków z modułów stała się już powszechna, a popyt na nie stale rośnie. Jeśli jeszcze dziesięć lat temu popularne były głównie tymczasowe konstrukcje modułowe, obecnie aktywnie budowane są domy modułowe całoroczne o różnych konfiguracjach.

Jak skutecznie uczyć się języka hiszpańskiego?

27 stycznia 2021, 10:22
Każdy z nas wie, że warto uczyć się języków obcych — to chyba najpopularniejsza metoda rozwoju osobistego, która pozwala zdobyć nowe kompetencje i lepszą pracę. Twój wybór padł na język hiszpański? Sprawdź, jak się go uczyć, by osiągać dobre rezultaty.

Uprawa roślin to nie wszystko! Zobacz, jak jeszcze można wykorzystać szklarnie ogrodowe

19 stycznia 2021, 16:38
Szklarnie to proste konstrukcje, które kojarzą nam się przede wszystkim z uprawą roślin. Jeśli pozwolimy sobie jednak na nieszablonowe myślenie, stelaż pokryty szklanymi lub poliwęglanowymi płytami może służyć nam na wiele innych sposobów. Poznaj te najciekawsze!


Fotoreportaże


x