Wiadomości › Tylko u nas

Ponad milion zabitych ptaków

23 stycznia 2017, 13:31
Szesnaście ognisk ptasiej grypy wykryto do tej pory pod Gorzowem. Jak się dowiedzieliśmy, skala uboju ptactwa z ferm osiągnęła liczbę, którą portal gorzowianin.com podawał jeszcze w grudniu.

Awarie taboru, urządzeń i zderzenie ze zwierzęciem - to TLK Kociewie

11 stycznia 2017, 13:28
O kłopotach PKP Intercity z pociągiem TLK Kociewie pisaliśmy już wielokrotnie. Jednak dzisiejsze wydarzenia na trasie sprawiły, że nie możemy pozostać wobec tego obojętni.

Skandaliczne zachowanie pani doktor? Oficjalnych skarg nie ma

10 stycznia 2017, 15:01
Prawie doszło do tragedii – tak opisuje wydarzenia w przychodni przy Piłsudskiego w Gorzowie jedna z mam. Jednak jak się okazuje, wszystko kończy się jedynie na forach internetowych.

Jakie auta lubią złodzieje?

29 grudnia 2016, 14:28
Końcówka roku to czas na podsumowania. Wśród jednego z pierwszych, jakie przygotowaliśmy dla czytelników jest zestawienie najczęściej kradzionych samochodów na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego w 2016 roku.

Szlabany otworzy dźwięk syreny

19 grudnia 2016, 14:57
Mieszkańcy osiedla Górczyn w Gorzowie podjęli decyzję o zamontowaniu specjalnych czujników na szlabanach. Póki co, urządzenia reagujące na dźwięk sygnału karetki czy straży pożarnej zostały założone w dwóch lokalizacjach.

370 tysięcy sztuk drobiu będzie zagazowane [film i zdjęcia]

15 grudnia 2016, 12:21
Sytuacja jest kryzysowa – tak mówi o ptasiej grupie w podgorzowskich miejscowościach Władysław Dajczak, wojewoda lubuski. Do utylizacji pójdzie ptactwo ze strefy zapowietrzonej.

Miliony wtopione w lotnisko

7 grudnia 2016, 13:35
430 złotych dopłacamy do każdego pasażera, który podróżuje samolotem z Babimostu do Warszawy lub z powrotem. I to pod warunkiem, że samolot wypełniony jest w całości i nie wozi powietrza.

Maty dezynfekujące położone. Będzie nowe zagrożenie? [film i zdjęcia]

4 grudnia 2016, 22:30
W niedzielny wieczór strażacy rozłożyli specjalne maty dezynfekujące w pięciu wyznaczonych punktach. Do portalu gorzowianin.com dotarła kolejna informacja o gęsiach, które mogą być zarażone wirusem ptasiej grypy.

Strach padł na hodowców drobiu

4 grudnia 2016, 15:39
Deszczno żyje z drobiu – w gminie tej jest kilkadziesiąt ferm, w ktorych rocznie produkuje się miliony sztuk drobiu. I to właśnie dla właścicieli tych ferm ptasia grypa jest największym problemem, a nie dla zwykłych mieszkańców.

Ptasia grypa pod Gorzowem

3 grudnia 2016, 22:26
W podgorzowskim Deszcznie padło kilka tysięcy gęsi. Służby podejrzewają, że przyczyną jest ptasia grypa. W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zebrał się specjalny sztab zarządzania kryzysowego.


Fotoreportaże