Wiadomości › Na drogach

Czy używane opony są bezpiecznym wyborem?

24 kwietnia 2018, 11:45
Zakup nowych opon to spory wydatek dla każdego kierowcy. Dlatego też wiele osób decyduje się na kupno opon używanych. Trzeba pamiętać, że od ich jakości i sprawności zależą nie tylko osiągi samochodu, ale także zdrowie i życie. Jak podkreślają specjaliści, tylko zakup opon nieużywanych, odpowiednio magazynowanych, gwarantuje bezpieczeństwo.

Przerwa w ubezpieczeniu OC - co trzeba wiedzieć

31 stycznia 2018, 11:37
Obowiązkiem posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ich ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Należy najpóźniej w dniu rejestracji samochodu w urzędzie wykupić polisę OC, w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Później właściciel musi jedynie przedłużać polisę po upływie 12 miesięcy od jej zawarcia, albo podpisywać nową umowę ubezpieczeniową. Co stanie się, jeśli wystąpi jakakolwiek przerwa w okresie trwania kolejnych umów ubezpieczenia OC?

W Gorzowie naładujemy samochód elektryczny [zdjęcia]

30 grudnia 2017, 21:18
Ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych zaczynają pojawiać się w Gorzowie Niestety nie na terenach miejskich, tylko prywatnych. Obecnie w mieście pojawiła się jedna stacja ładowania, natomiast w 2018 roku zostanie wybudowana druga.

Nie daj się zaskoczyć, czyli 5 sposobów na przygotowanie samochodu do zimy

5 grudnia 2017, 11:39
Czy w tym roku zima przyjdzie do Polski wcześniej, niż przewidują synoptycy? Tego nie wiadomo, ale pewne jest, że jak co roku zaskoczy kierowców. Mroźna pogoda to nie tylko trudne warunki na drogach, ale także wyzwanie dla naszych samochodów i ich silników.

Co ze znakiem STOP na rondzie Gdańskim?

5 listopada 2017, 14:18
Kierowcy chcieliby likwidacji znaku STOP przy ul. Górczyńskiej przed wjazdem na rondo Gdańskie na zawieszenia kursowania tramwajów. Jednak władze Gorzowa twierdzą, że nie mogą ściągnąć znaku ze względów bezpieczeństwa.

Kolejne wraki do sprzedaży

25 października 2017, 10:47
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż trzy samochody, które stały się własnością miasta. W ofercie jest seat, jaguar i ford. Licytację zaplanowano na 8 listopada.

Sezon motocyklowy oficjalnie zakończony [film i zdjęcia]

14 października 2017, 15:29
W sobotę ulicami Gorzowa przejechało blisko 1,5 tysiąca motocyklistów. Fani jednośladów w ten sposób oficjalnie pożegnali sezon, ale również przypomnieli o tym, że z roku na rok na ulicach pojawia się coraz więcej motocykli. Oprócz parady, na uczestników czekało ognisko i zbiórka charytatywna.

Parada motocykli na pożegnanie sezonu

10 października 2017, 10:02
W sobotę ulicami Gorzowa przejadą setki motocykli. Wszystko w ramach tradycyjnego zakończenia sezonu motocyklowego. Start parady o godz. 13.30 z parkingu przy ul. Targowej.

40 lat woziły mieszkańców Gorzowa

15 września 2017, 12:57
Jeszcze kilka lat temu woziły mieszkańców Gorzowa. Teraz idą pod młotek i zapewne do kasacji. Mowa tu o tramwajach marki Konstal 105N. Najstarszy wóz ma ponad 40 lat

Tłumne powroty na S3 [zdjęcia]

6 sierpnia 2017, 19:11
W niedzielne popołudnie rozpoczęła się fala powrotów znad morza. To spowodowało, że wjazd do Gorzowa od strony Myśliborza. Korek zaczyna się na wysokości MOPa Marwice.


Fotoreportaże