Wiadomości › Interwencje

Dzikie wysypisko na osiedlu Europejskim [zdjęcia]

20 sierpnia 2018, 11:13
Jeden z mieszkańców Gorzowa zwraca uwagę na teren na osiedlu Europejskim, gdzie zostało utworzone dzikie wysypisko śmieci. Znaleźć tam można odpady budowlane czy nawet meble.

Awaria fontanny w parku Kopernika

29 lipca 2018, 21:00
Jeden z mieszkańców Gorzowa zwraca uwagę na to, że fontanna w parku Kopernika nie działa od kilku tygodni. Urzędnicy tłumaczą, że wszystkiemu winna jest usterka silnika, która ma zostać naprawiona do 1 sierpnia.

Staruszkowie podrzucani do szpitala

10 lipca 2018, 13:57
Praktycznie na każdym oddziale szpitala w Gorzowie znajdują się osoby starsze, które już dawno powinny opuścić oddział i przebywać w domu. Jednak, pomimo prób, nikt z rodziny nie odbiera takiej osoby ze szpitala. Jak zauważają lekarze z gorzowskiego szpitala, to spory problem, który nasila się w okresie wakacyjnym i świątecznym.

Pasażerów droga przez mękę

6 lipca 2018, 15:55
Pasażerowie podróżujący z Gorzowa nie mają szczęścia. Kursująca pomiędzy Gorzowem a Santokiem (w przypadku pociągów Regio) oraz pomiędzy Gorzowem a Zwierzynem (PKP Intercity) to czasami prawdziwa droga przez mękę. Kilka dni temu blisko 40 osób miało zmieścić się w 28-miejscowym busie.

Podziemne przejście do zamknięcia?

11 czerwca 2018, 12:47
Zniszczone przejście podziemne, nieczynne schody ruchome i regularnie zanieczyszczana winda. To codzienność przy w przejściu podziemnym przy Piłsudskiego. Czy jest szansa, aby w tym miejscu pojawiło się naziemne przejście dla pieszych?

Kolejny sposób na zamkniętą Kostrzyńską

4 czerwca 2018, 23:09
Polak potrafi! To określenie idealnie pasuje do tych, którzy muszą jeździć wielokilometrowym objazdem, aby dostać się z Kostrzyńskiej na Wieprzyce. Po zamknięciu dla ruchu ulicy Zwiadowców ci sprytniejsi jeżdżą teraz chodnikiem i nieużywanym torowiskiem.

Zaśmiecony teren giełdy

16 maja 2018, 19:20
Co niedzielę teren giełdy w Gorzowie odwiedzają tłumy ludzi, którzy zostawiają po sobie śmieci. Niestety jedno z miejsc zamieniło się w dzikie wysypisko śmieci. Jednak jest to teren prywatny i nie zostanie posprzątany przez miasto.

Meszki atakują na Zawarciu [film]

6 maja 2018, 11:59
To prawdziwa plaga z którą Gorzów rozpoczął kiedyś pionierską walkę. Opryskiwane były małe rzeczki typu Kłodawka czy Srebrna, parki i skwery, a z samolotów nawet sama Warta. Przez krótki okres miasto było wolne od tych małych i natarczywych owadów. Teraz zabrakło pieniędzy na opryski, a mieszkańcy zmagają się z prawdziwymi chmarami meszek.

Firma sprzątająca „przeoczyła” śmietniki [zdjęcia]

26 kwietnia 2018, 12:54
Mieszkankę ul. Matejki w Gorzowie bulwersował widok przepełnionych śmietników i leżących wokół śmieci. Dlatego też zwróciła się z prośbą o interwencję do portalu gorzowianin.com. Po zgłoszeniu sprawy do Urzędu Miasta, teren został uprzątnięty.

3-letniego chłopca przytrzasnęły drzwi autobusu MZK

26 kwietnia 2018, 09:28
W środowe przedpołudnie na przystanku autobusowym „Mieszko” w Gorzowie doszło do zdarzenia z udziałem matki z dzieckiem. Podczas wsiadania do autobusu 3-letniego chłopca przytrzasnęły drzwi, MZK twierdzi, że wina leży po stronie matki, a nie kierowcy autobusu.


Fotoreportaże