Wiadomości › Interwencje

Śmieciowy bałagan przy Fabrycznej [zdjęcia]

24 lutego 2018, 08:32
Mieszkańcy Zawarcia skarżą się na dzikie wysypisko śmieci, jakie zostało utworzone przy ul. Fabrycznej w Gorzowie. Znaleźć tam możemy zużyty sprzęt RTV, opony czy nawet meble.

Dzikie wysypisko śmieci pod mostem Lubuskim [zdjęcia]

23 lutego 2018, 11:20
Mieszkanka Zawarcia skarży się na zaniedbany teren przy ul. Wał Okrężny i podkreśla, że władze miasta pamiętają o nim tylko podczas Dni Gorzowa. Natomiast przez pozostały czas, w okolicach mostu składowane są śmieci, a o patrolach straży miejskiej można zapomnieć.

Wilgoć na ścianach, pękające tynki [zdjęcia]

1 lutego 2018, 12:19
Mieszkańcy kamienicy przy ul. Jagiełły w Gorzowie twierdzą, że czują się bezsilni, ponieważ od kilku lat proszą o remont budynku. Po interwencji portalu gorzowianin.com udało się ustalić, że otrzymają pomoc, a jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone pierwsze prace.

Zimno w pociągach do Kostrzyna

23 stycznia 2018, 20:04
Opóźnione pociągi, niesprawne ogrzewanie - to codzienność, jaką spotykają na trasie Gorzów - Kostrzyn pasażerowie spółki PolRegio. Jak twierdza nasi czytelnicy najgorzej jest w starych „Bohunach”, gdzie ludzie ściśnięci są w jednym wagonie, jak sardynki w puszce.

Będzie remont Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie! [film]

12 stycznia 2018, 14:51
Jeszcze w tym roku dwie najbardziej zniszczone klasy oraz aula w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego doczekają się remontu. Wstępnie prace mają kosztować około 200 tysięcy złotych, a pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta.

„Jedynka” dosłownie się sypie [film]

3 stycznia 2018, 18:43
Grzyb na ścianach, okna wypadające z futryn, centralne ogrzewane pozostawiające wiele do życzenia czy też zapadający się sufit w auli – to obraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie, która pilnie potrzebuje remontu. Niestety pieniędzy na to brak, a placówka może liczyć tylko na doraźne prace naprawcze.

Pociąg w Krzyżu nie poczekał kilku minut

22 grudnia 2017, 18:58
Kilkadziesiąt osób utknęło na dwie godziny na stacji w Krzyżu, ponieważ szynobus do Gorzowa nie mógł poczekać kilku minut na pasażerów jadących z Poznania. Z prośbą o nagłośnienie sprawy zwrócił się do nas telefonicznie jeden z naszych czytelników.

Megafony na dworcu poinformują pasażerów o opóźnieniach

22 grudnia 2017, 15:51
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich podróżnych korzystających z przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni. Po naszej interwencji PKP PLK uruchomiło w piątkowe popołudnie tymczasowy system informacji pasażerskiej. Na przystanku pojawiły się megafony.

Inwestycja zablokowana - stacji paliw nie będzie

19 grudnia 2017, 14:09
Nie będzie stacji paliw przy ulicy Górczyńskiej. Radni zablokowali inwestycję obiecując, że zmienią plan zagospodarowania przestrzennego. - Mieszkańcy mogą spać spokojnie – zapewnia prezydent Jacek Wójcicki.

Skrajnie wygłodzone i zaniedbane psy brodziły w błocie

17 grudnia 2017, 19:12
Bądźcie z nami – pomóżcie! Błagalny apel o pomoc skierowała do wszystkich ludzi dobrego serca Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda. Wolontariusze odebrali właścicielce jednej z posesji w Trześniowie zagłodzone dwa psy. W kojcu znaleziono też ciało trzeciego psa.


Fotoreportaże


x