Felietony

Kłótnia o grata spod gorzowskiego szpitala

14 czerwca 2020, 21:43
Wielu zakrzyknęło: „Nareszcie!” Radość trwała krótko, bo chwilę po zamalowaniu baneru z rozerwanymi płodami, pojawił się nowy, a potem następny. I tak w koło Macieju. To się robi już tragikomiczne: jedni za nic mają odczucia innych, inni owoce pseudointeligencji słusznie zamalowują, a jeszcze inni uważają, że temat w ogóle nie istnieje.

Jak Bartek ugościł prezydenta i wkurzył kibiców

31 maja 2020, 21:37
Nasz mistrz speedway’a w kampanii parlamentarnej nieskutecznie unikał osiodłania przez senatora. Teraz dał sobie nałożyć uwiąż przez PiS-owskich sztabowców. Nie wierzgał, skoro siano na niego wyłożyła wcześniej państwowa spółka.

Czy się stoi, się leży, kilka stówek się należy

2 maja 2020, 18:36
Jak okiem sięgnąć, szerzy się w naszym życiu publicznym prywata i "załatwiactwo". Maski opadły także gorzowskim radnym, a ich wzniosłe hasła o służbie publicznej okazały się wydmuszkami. Oto zagwarantowali sobie sto procent rajcowskiej diety na wypadek, gdyby musieli przebywać na zwolnieniu lekarskim.

Niech czas kwarantanny nie przeleci nam przez palce

20 kwietnia 2020, 09:53
Mój pierwszy felieton o koronawirusie był zwyczajnie głupi. Mogę się pocieszać, że nie ja jeden banalizowałem sprawę i zanim zaraza zagościła u nas na dobre, nie wierzyłem w to, że egzotyczna choroba może być tak niebezpieczna. Ponad miesiąc temu koronawirus wydawał się odległym zagrożeniem daleko od Europy. A przecież nasza chata z kraja. Okazało się inaczej. Długa jest lista tych, którzy myśleli podobnie. Jak u Miłosza: „nie ja nie moje”. Dopóki coś takiego nie zapuka do naszych drzwi, patrzymy na to zza lubuskiej szyby.

Wiwat! Wiwat! Niech żyją oni...

30 marca 2020, 15:37
Medialne pożary roznieca wyobraźnia o tych, którzy rzekomo nie mogą wykonać testów na koronawirusa. Najbardziej brawurowe tezy głosiły, że rządzący robią to z premedytacją, by nie wzrastała oficjalna krzywa zachorowań. To teza nieprawdziwa i niebezpieczna.

Pocztówka z jaskini. Co po koronawirusie?

15 marca 2020, 14:34
Piękna kariera koronawirusa na lubuskich estradach też jest widowiskowa. Dramat to gatunek pojemny: od tragedii do komedii. Niektórzy nawet nie wiedzą, że biorą udział w kabarecie, na który nie kupowali karnetu. Bezpieczeństwo i ostrożność są ważne, ale ręce opadają, gdy trzeba się boksować z absurdem z krainy cieniów.

Podróbki z Chin i koronawirus z Zielonej Góry

9 marca 2020, 21:37
Koronawirus na początek zaatakował w Zielonej Górze. Przypadek? Powinniśmy mieć duże wątpliwości. Fakt, iż nawet w tej kwestii „Falubaz” był pierwszy, spijając promocyjną śmietankę, z jednej strony potwierdza nasze obawy wobec tego miasta, a z drugiej – wywołuje uzasadnione refleksje na temat tej epidemii.

Diabli wiedzą, kto silniejszy: Policja i Straż Miejska, czy miejska żulia

16 lutego 2020, 20:03
Bardzo dużo, bardzo złych rzeczy dzieje się w mieście. Problem z chuliganami i wandalami to kolejny sprawdzian dla Ratusza. Wiele wskazuje na to, że tak jak poprzedni – będzie to sprawdzian oblany.

O Gorzów trzeba się bić!

26 stycznia 2020, 17:26
Budżet województwa uchwalony, lecz za pasem mamy aktualizację strategii rozwoju do 2030 roku. Sprawa nie w kij dmuchał, bo od tego zależy rozwój lub niedorozwój miasta. Od lat zatykamy nos i tulimy się z zielonogórskimi politykami, lecz korzyść z tego mieli tylko oni. Zbliżamy się do przysłowiowego momentu „wóz albo przewóz”.

Gada sędzia do ludzi, a ludzie do niego ani razu

14 stycznia 2020, 20:24
Nieudolność sędziów w dotarciu ze zrozumiałym przekazem do zwykłych ludzi potwierdza tezę, że nie potrafili się z nimi komunikować również na sali sądowej. Przedstawiciele zawodów prawniczych otwierają kolejne fronty walki, która jest zrozumiała tylko dla nich i bardzo wygodna dla rządzących.


Fotoreportaże