Wiadomości › Felietony

Samorządowcy, przestańcie się nad sobą użalać!

26 stycznia 2019, 21:12
Doniesienia na temat gróźb karalnych względem włodarzy polskich miast najczęściej przebijają się do przestrzeni publicznej, ale groźby i „subtelności” tych samych względem przedstawicieli prasy lokalnej, to już tylko tajemnica poliszynela.

Koszmarne sny gorzowskich elit

31 grudnia 2018, 16:32
W ostatni dzień roku na Południu zainicjowano Park Technologii Kosmicznych. To nie pierwszy dowód na to, że z Zieloną Górą możemy się ścigać, ale już tylko na torze żużlowym. Ewentualnie na ilość linii tramwajowych.

Świąteczne rozważania Roberta Bagińskiego

23 grudnia 2018, 23:02
O czym innym miałem pisać, ale czas jest prawie świąteczny i refleksje ponadpolityczne stają się nieuniknione. Cały Facebook i Instagram, naszpikowane są słodyczą, miłością i krzątaniną wokół tego, aby było fajnie.

Nowa Rada Miasta. Czy będzie lepsza?

18 listopada 2018, 17:13
Wyborców zalewa krew nie wtedy, gdy radni mają inne opinie i zdanie na jakiś temat, albo robią coś kontrowersyjnego, ale w sytuacji, gdy nie mają zdania w żadnej sprawie i nie robią dosłownie nic.

Trzeba nakarmić wygłodniałych sojuszników

8 listopada 2018, 18:44
W kampanii samorządowej można mieć wielkie plany i szczytne cele, ale koniec końców, trzeba będzie nakarmić wygłodniałych sojuszników i oddanych żołnierzy. Zwłaszcza nad Wartą, politycy łatwo znajdują uzasadnienie dla kolesiostwa i promowania leserów.

U jednych radość u innych krokodyle łzy

22 października 2018, 21:18
Właśnie opada bitewny kurz po najdziwniejszych wyborach w mieście. Wygrany znany był od dawna, ale przegrani i skala ich przegranej, mają prawo zaskakiwać.

Wójcicki kontra reszta miasta

19 października 2018, 20:36
Lew nie przejmuje się opinią owiec i nawet jeśli to metafora mocno przerysowana, oddaje stosunek urzędującego prezydenta do swoich kontrkandydatów. Urządzili festiwal bełkotliwej demagogii, w której ściema była wszystkim, a prawda niczym.

W Gorzowie brakuje wyboru, a nie wyborców

6 października 2018, 21:25
Wszyscy narzekają, że społeczeństwo nie chce chodzić na wybory. Problem w tym, że w takim Gorzowie, brakuje wyboru, a nie wyborców.

„Kler” to niestety prawda o Kościele

28 września 2018, 21:32
Byłem na filmie „Kler” i uważam, że on pokazuje to, co wszyscy podświadomie lub świadomie czuli. On nie obnaża duchownych z godności, ale obnaża prawdę o Kościele. Jest trochę jak z politykami – im dalej i na prowincję, tym gorzej.

Kadry trzeba wymienić, ale nie ma na kogo

18 września 2018, 21:24
Dialog z wieloma kandydatami w tegorocznych wyborach, to rozmowa z magnetofonami - ciągle powtarzają nagrane wcześniej slogany. Już dawno przekonali mieszkańców, że na więcej poza pustymi obietnicami lania asfaltu, nie mają co liczyć.


Fotoreportaże


x