Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Aby wódka nie była ciepła

7 marca 2016, 23:02
W słynnej komedii „Alternatywy 4”, despotyczny Stanisław Anioł oznajmia docentowi Furmanowi wprost i bez jakiejkolwiek szansy na dyskusję: „Nie będzie meczu, będzie chór!". Cała sytuacja – wypisz wymaluj – jak ulał pasuje do relacji, jakie zapanowały w gorzowskim samorządzie, który miał być obywatelski, a nie polityczny. Wyszło jak zawsze i z winy tego, który miał być „Mojżeszem gorzowskiej polityki”, a stał się stał się dzieciobójcą...

Czytelnicy piszą: Wielka porażka przyćmiona innym wielkim sukcesem!

28 grudnia 2015, 19:09
Od nowego rozkładu jazdy na linie 203 trafiły nowe lokomotywy PKP IC SU160. Przewoźnik zwiększył liczbę połączeń na odcinku z Gorzowa do Krzyża z jednego do trzech, a na odcinku Krzyż - Piła powrócił po wielu latach przerwy z 2 połączeniami.

Gra o tron, czyli kto będzie wojewodą lubuskim?

15 listopada 2015, 19:40
Jeszcze w grudniu, według zapowiedzi polityków poznamy nowego wojewodę lubuskiego. Oczywiście będzie to ktoś z PiS-u i oczywiście zapowiada się wielkie sprzątanie. Żeby wywieźć ludzi z poprzedniej władzy potrzebna będzie nie taczka, ale ogromny spychacz.

Baran nagrał barana i wrzucił film do sieci

4 listopada 2015, 16:50
Barany. Inaczej nazwać tego nie można. Znów cała Polska mówi o Gorzowie. Jak nie jakiś oszołom latający z tłuczkiem i nożem, to napity 23-latek za kółkiem, który na dodatek wrzuca film ze swoim „wyczynem” do sieci.

Gorzów daleko w tyle za Zieloną Górą [wideo]

12 września 2015, 15:37
Od wielu lat obie stolice województwa lubuskiego nie darzą się sympatią. Jednak nie ma co się oszukiwać, bo patrząc na święta obu miast – gołym okiem wydać, że Zielona Góra osiągnęła to, do czego Gorzów dopiero aspiruje.

Lato zamknięte w butelkach?

9 sierpnia 2015, 12:08
Czy można zatrzymać lato? Oczywiście! Wystarczy napełnić sokiem malinowym butelki, beczkę kiszoną kapustą lub ogórkami, w słoiki włożyć tarte jabłka i już lato mamy nawet zimą.

Unikajmy stereotypów

3 sierpnia 2015, 09:14
Jesteśmy narodem, który swoje opinie opiera na istniejących już w społeczeństwie, utartych w różnych sytuacjach, stereotypach zachowań. W dyskusjach opieramy się na zdaniach innych ludzi lub przytaczamy to, co można wyczytać w środkach masowego przekazu.

Jak urlop, to tylko z dziećmi?

18 lipca 2015, 11:52
Rodzicem się nie bywa, rodzicem się jest do końca życia. I wtedy gdy nasze dziecko ma rok, dziesięć lat, dwadzieścia i nawet wtedy gdy ma pięćdziesiąt, a zwłaszcza wtedy gdy już samo rozumie, co to znaczy wychowywać młodego człowieka.

To okazja czyni złodzieja

13 lipca 2015, 08:58
To nie złodziej jest winny, że tracimy majątek swojego życia, tylko my, ułatwiając mu kradzież. Bo czy złodziej jest winny, że nasze torebki są otwarte, a na widoku znajduje się gruby portfel lub z tylnej kieszeni męskich spodni uśmiecha się do niego zwitek banknotów i karty kredytowe z pinem?

Egipt, Grecja, a może Bałtyk?

6 lipca 2015, 09:13
W tym roku zdarzyła się rzecz dziwna. Nie musimy już zazdrościć sąsiadom zagranicznych wyjazdów. Jaka ulga! Co roku o tej porze nie mogliśmy spać, widząc w rękach sąsiadów bilety lotnicze do Egiptu, Grecji czy Tunezji.


Fotoreportaże