Wiadomości › Felietony

Lubuscy "Misiewicze" są tu od dawna...

28 września 2016, 14:39
"Misiewicze" bulwersują, ale nad Wartą wszyscy do nich przywykli już lata temu. Co więcej, oni tu mieszkali od dawna, choć nigdy jeszcze nie objawili się w takiej ilości jak obecnie. Traktowanie instytucji publicznych jako „łupu” jest domeną wszystkich partii politycznych, a zatem - krytykując Prawo i Sprawiedliwość – nie można zapominać o tym, co wyprawiali poprzednicy.

Myśli politycznie nieuczesane

17 września 2016, 15:02
Tak się już utarło, że polityków oceniamy nie po tym co udało im się zrobić, ale głównie po słowach. Inna rzecz, że prawda na randce z polityką, zawsze wychodzi zdradzona. Dziwią się wszyscy, jak to możliwe iż 39 letni gorzowianin przez 10 lat uwodził kobiety, a następnie wyłudzał od nich ogromne kwoty.

Ustawmy więcej szlabanów, odgrodźmy się wysokim płotem

5 września 2016, 15:27
To mieszkańcy są sami sobie winni. To oni podejmują wspólnie decyzje o ustawieniu szlabanów a później mają pretensje, kiedy na osiedle nie może wjechać karetka. Tak w kilku słowach można opisać dramatyczną sytuację, jaka miała miejsce w blokach przy Sosnkowskiego. Kogo więc ma ścigać prokuratura?

Bagietka z zakalcem: Radni "wypięli" się na teatr...

1 września 2016, 12:56
W kolejnym odcinku telenoweli pt. „Bagietka z zakalcem” Robert Bagiński opisuje sytuację, jaka miała miejsce podczas ostatniej sesji rady miasta. Chodzi o dofinansowanie kwotą 40 tysięcy złotych remontu ogrodzenia wokół teatru.

Bagietka z zakalcem: PiS-owski zamach na samorządy?

28 sierpnia 2016, 21:00
Tydzień temu było o zamachu na media, teraz o jawnym zamachu na samorządy. Znany gorzowski bloger – Robert Bagiński głośno zastanawia się, czy PiS zechce powrócić do dawnego sposobu wyboru prezydentów, burmistrzów i wójtów...

Bagietka z zakalcem: Polowanie na redaktora Błaszczaka

22 sierpnia 2016, 12:36
Zawsze celnie i zawsze na temat. Robert Bagiński, znany gorzowski bloger tym razem pisze o mediach – tych państwowych, ale przede wszystkim tych prywatnych, które pośrednio są także zawłaszczane przez nowe władze.

Bagietka z zakalcem: Poczet radnych bez właściwości

27 lipca 2016, 23:16
Robert Bagiński – postać kontrowersyjna a zarazem ciekawa. To on wie co piszczy w polityce – tej naszej, lokalnej. Tej dla nas – zwykłych zjadaczy chleba – najważniejszej. Celnie punktuje nieprawidłowości, nie boi się pisać wprost. Właśnie dlatego ma u nas stała rubrykę. Dziś Robert pisze o naszych radnych...

Święto miasta z (nie)wielką pompą

7 czerwca 2016, 22:00
Tegoroczne Dni Gorzowa miały oszałamiać listą artystów, którzy wystąpią na początku lipca w naszym mieście. Jednak rzeczywistość okazała się nie taka różowa, jak zapowiadano.

Cudu nad Wartą nie będzie

29 maja 2016, 22:55
Będziemy mieli najpiękniejszy stadion w piątej klasie rozgrywkowej! Celowo oczywiście użyłem tego określenia, bo niektórzy myślą do tej pory, że czwarta liga jest naprawdę tą czwartą.

Subiektywny punkt widzenia: Robią nas w konia!

17 marca 2016, 14:30
Ja już nie wiem jakim cudem pani marszałek Elżbieta Polak może spokojnie spojrzeć w lustro. Skandal goni skandal, gorzowianie już chyba nie wierzą w żadne zapewnienia płynące z południa naszego województwa. Chodzi oczywiście o bezpośrednie połączenie z Berlinem, którego ani widu, ani słychu. Słychać za to, że do Berlina będziemy mogli pojechać z Zielonej Góry!


Fotoreportaże