Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Tajemnice radnego Surmacza i nabici w butelkę wyborcy...

20 listopada 2016, 22:39
Ta sprawa powinna zelektryzować polityczne środowisko Lubuskiego, ale przejdzie bez większego echa, bo zasada „ręka rękę myje” jest przez tutejsze elity traktowana niemal jak wyznanie wiary.

Czy nad Wartą będzie brunatniej ? Jest się czego bać...

13 listopada 2016, 22:23
Chociaż w mieście nad Wartą, a nawet w Lubuskiem, to jeszcze nie problem, bo nacjonaliści przypominają co najwyżej stado ujadających i bezpańskich kundli bez zębów, problem może się pojawić. Jeśli będą politycznie „dokarmiani”, mogą w przyszłości także gryźć i nie będzie to tylko łapanie za nogawki.

W majestacie prawa radni zablokują budowę stacji na Piaskach

3 listopada 2016, 19:00
Grupka kilku osób od blisko dekady blokuje budowę małej stacji paliw na osiedlu Piaski. Najpierw mieszkańcom nie podobało się, że stacja powstanie przy szkole, teraz – gdy inwestor postanowił przenieść budowę kilkaset metrów dalej – mówią, że nie chcą jeść „jabłek z benzyną”.

Bagietka z zakalcem: PiS w Lubuskiem wygrywa...

28 października 2016, 22:19
W regionie będącym naturalnym rezerwuarem głosów dla Platformy Obywatelskiej, największe poparcie posiada konserwatywne Prawo i Sprawiedliwość. Opublikowane przez „Polska The Times” badania preferencji wyborczych w poszczególnych regionach pokazują obecnej opozycji bolesną prawdę, że liczy się tylko wtedy, gdy będzie razem.

Bagietka z zakalcem: Czarny protest 2.0!

16 października 2016, 19:20
Robert Bagiński, czołowy gorzowski i nawet lubuski bloger, opisujący rzeczywistość taką, jaka jest. Na swojej stronie często porusza tematy, których nigdy w życiu żadne inne media by „tknęły”. U nas zawsze ma swoją rubrykę, ale po bardziej kontrowersyjne teksty odsyłamy na bloga.

Lubuscy "Misiewicze" są tu od dawna...

28 września 2016, 14:39
"Misiewicze" bulwersują, ale nad Wartą wszyscy do nich przywykli już lata temu. Co więcej, oni tu mieszkali od dawna, choć nigdy jeszcze nie objawili się w takiej ilości jak obecnie. Traktowanie instytucji publicznych jako „łupu” jest domeną wszystkich partii politycznych, a zatem - krytykując Prawo i Sprawiedliwość – nie można zapominać o tym, co wyprawiali poprzednicy.

Myśli politycznie nieuczesane

17 września 2016, 15:02
Tak się już utarło, że polityków oceniamy nie po tym co udało im się zrobić, ale głównie po słowach. Inna rzecz, że prawda na randce z polityką, zawsze wychodzi zdradzona. Dziwią się wszyscy, jak to możliwe iż 39 letni gorzowianin przez 10 lat uwodził kobiety, a następnie wyłudzał od nich ogromne kwoty.

Ustawmy więcej szlabanów, odgrodźmy się wysokim płotem

5 września 2016, 15:27
To mieszkańcy są sami sobie winni. To oni podejmują wspólnie decyzje o ustawieniu szlabanów a później mają pretensje, kiedy na osiedle nie może wjechać karetka. Tak w kilku słowach można opisać dramatyczną sytuację, jaka miała miejsce w blokach przy Sosnkowskiego. Kogo więc ma ścigać prokuratura?

Bagietka z zakalcem: Radni "wypięli" się na teatr...

1 września 2016, 12:56
W kolejnym odcinku telenoweli pt. „Bagietka z zakalcem” Robert Bagiński opisuje sytuację, jaka miała miejsce podczas ostatniej sesji rady miasta. Chodzi o dofinansowanie kwotą 40 tysięcy złotych remontu ogrodzenia wokół teatru.

Bagietka z zakalcem: PiS-owski zamach na samorządy?

28 sierpnia 2016, 21:00
Tydzień temu było o zamachu na media, teraz o jawnym zamachu na samorządy. Znany gorzowski bloger – Robert Bagiński głośno zastanawia się, czy PiS zechce powrócić do dawnego sposobu wyboru prezydentów, burmistrzów i wójtów...


Fotoreportaże