Advertisement

Wiadomości › Felietony

Święto miasta z (nie)wielką pompą

7 czerwca 2016, 22:00
Tegoroczne Dni Gorzowa miały oszałamiać listą artystów, którzy wystąpią na początku lipca w naszym mieście. Jednak rzeczywistość okazała się nie taka różowa, jak zapowiadano.

Cudu nad Wartą nie będzie

29 maja 2016, 22:55
Będziemy mieli najpiękniejszy stadion w piątej klasie rozgrywkowej! Celowo oczywiście użyłem tego określenia, bo niektórzy myślą do tej pory, że czwarta liga jest naprawdę tą czwartą.

Subiektywny punkt widzenia: Robią nas w konia!

17 marca 2016, 14:30
Ja już nie wiem jakim cudem pani marszałek Elżbieta Polak może spokojnie spojrzeć w lustro. Skandal goni skandal, gorzowianie już chyba nie wierzą w żadne zapewnienia płynące z południa naszego województwa. Chodzi oczywiście o bezpośrednie połączenie z Berlinem, którego ani widu, ani słychu. Słychać za to, że do Berlina będziemy mogli pojechać z Zielonej Góry!

Bagietka z zakalcem: Aby wódka nie była ciepła

7 marca 2016, 23:02
W słynnej komedii „Alternatywy 4”, despotyczny Stanisław Anioł oznajmia docentowi Furmanowi wprost i bez jakiejkolwiek szansy na dyskusję: „Nie będzie meczu, będzie chór!". Cała sytuacja – wypisz wymaluj – jak ulał pasuje do relacji, jakie zapanowały w gorzowskim samorządzie, który miał być obywatelski, a nie polityczny. Wyszło jak zawsze i z winy tego, który miał być „Mojżeszem gorzowskiej polityki”, a stał się stał się dzieciobójcą...

Czytelnicy piszą: Wielka porażka przyćmiona innym wielkim sukcesem!

28 grudnia 2015, 19:09
Od nowego rozkładu jazdy na linie 203 trafiły nowe lokomotywy PKP IC SU160. Przewoźnik zwiększył liczbę połączeń na odcinku z Gorzowa do Krzyża z jednego do trzech, a na odcinku Krzyż - Piła powrócił po wielu latach przerwy z 2 połączeniami.

Gra o tron, czyli kto będzie wojewodą lubuskim?

15 listopada 2015, 19:40
Jeszcze w grudniu, według zapowiedzi polityków poznamy nowego wojewodę lubuskiego. Oczywiście będzie to ktoś z PiS-u i oczywiście zapowiada się wielkie sprzątanie. Żeby wywieźć ludzi z poprzedniej władzy potrzebna będzie nie taczka, ale ogromny spychacz.

Baran nagrał barana i wrzucił film do sieci

4 listopada 2015, 16:50
Barany. Inaczej nazwać tego nie można. Znów cała Polska mówi o Gorzowie. Jak nie jakiś oszołom latający z tłuczkiem i nożem, to napity 23-latek za kółkiem, który na dodatek wrzuca film ze swoim „wyczynem” do sieci.

Gorzów daleko w tyle za Zieloną Górą [wideo]

12 września 2015, 15:37
Od wielu lat obie stolice województwa lubuskiego nie darzą się sympatią. Jednak nie ma co się oszukiwać, bo patrząc na święta obu miast – gołym okiem wydać, że Zielona Góra osiągnęła to, do czego Gorzów dopiero aspiruje.

Lato zamknięte w butelkach?

9 sierpnia 2015, 12:08
Czy można zatrzymać lato? Oczywiście! Wystarczy napełnić sokiem malinowym butelki, beczkę kiszoną kapustą lub ogórkami, w słoiki włożyć tarte jabłka i już lato mamy nawet zimą.

Unikajmy stereotypów

3 sierpnia 2015, 09:14
Jesteśmy narodem, który swoje opinie opiera na istniejących już w społeczeństwie, utartych w różnych sytuacjach, stereotypach zachowań. W dyskusjach opieramy się na zdaniach innych ludzi lub przytaczamy to, co można wyczytać w środkach masowego przekazu.


Fotoreportaże


x