Wiadomości › Felietony

Z przymrużeniem oka: Ciemność widzę i strumień pieniędzy płynących z magistartu

1 lutego 2017, 14:41
Prywatna firma nakazała innej prywatnej firmie wymianę oświetlenia, bo ta nie dostanie licencji na rozgrywanie zawodów na obiekcie. Jednak prywatna firma sama nie może nic zrobić, bo tylko wynajmuje obiekt od miasta i czeka na to aż kolejne złotówki popłyną szerokim strumieniem.

Z przymrużeniem okiem: Pilnują zdechłych kur i nie dają ludziom spać

25 stycznia 2017, 15:33
Zmniejsza się przestępczość a wykrywalność wzrasta – lubuska policja chwali się liczbami i osiągnięciami. I tak jest każdego roku – od wielu lat. Powinniśmy więc już dawno być krainą mlekiem i miodem płynącą.

Z przymrużeniem oka: "Wiecie - rozumiecie", czyli dobra zmiana w regionalnych mediach

20 stycznia 2017, 21:17
„Dobra zmiana" dotarła też do lokalnych i regionalnych mediów. Dziennikarze Radia Zachód i Radia Gorzów zostali pozbawieni dostępu do najbardziej popularnych informacyjnych stacji telewizyjnych, a w regionalnej telewizji – niczym za komuny - nie wolno poruszać niewygodnych tematów.

Z przymrużeniem oka: Ksiądz po kolędzie

5 stycznia 2017, 12:19
Kolęda ruszyła na całego. Niektórzy już sprawdzają na stronach poszczególnych parafii kiedy w ich okolicach zjawi się ksiądz. Nie po to, aby go przyjąć z otwartymi rękoma, ale bardziej po to, aby ulotnić się na ten czas do znajomych lub na zakupy.

Bagietka z zakalcem: Grypa dopadnie wojewodę?

31 grudnia 2016, 11:53
Robert Bagiński – postać kontrowersyjna a zarazem ciekawa. To on wie co piszczy w polityce – tej naszej, lokalnej. Tej dla nas – zwykłych zjadaczy chleba – najważniejszej. Celnie punktuje nieprawidłowości, nie boi się pisać wprost. Właśnie dlatego ma u nas stała rubrykę. Dziś Robert pisze o ptasiej grypie, która dopadła nie tylko drób

Widziane z Zawarcia - rzut okiem na Warszawską

29 grudnia 2016, 11:49
Grzegorz Musiałowicz - radny, ale przede wszystkim działacz społeczny. Robi wiele dla naszego miasta - bacznie też obserwuje co dzieje się w Gorzowie. Czasami swoje myśli przelewa na papier, czy klawiaturę.

Drugie dno ptasiej grypy

23 grudnia 2016, 20:34
Teraz już nie toczy się wojna o to, żeby uchronić gospodarstwa, czy też hodowle przed ptasią grypą. Teraz toczy się walka o to, aby ta ptasia grypa była, bo tu chodzi o miliony. Często o dorobek całego życia.

Stuknęło nam 15 tysięcy!

29 listopada 2016, 22:25
Nie, nie chodzi tu o ilość odsłon naszej strony w miesiącu, czy też ilość złotówek, które zarabiamy. Bo odsłon mamy o wiele, wiele, wiele więcej, a złotówek jeszcze tyle nie zarabiamy. Chodzi tu o ilość osób „lubiących” nasz profil na facebooku.

Bagietka z zakalcem: Tajemnice radnego Surmacza i nabici w butelkę wyborcy...

20 listopada 2016, 22:39
Ta sprawa powinna zelektryzować polityczne środowisko Lubuskiego, ale przejdzie bez większego echa, bo zasada „ręka rękę myje” jest przez tutejsze elity traktowana niemal jak wyznanie wiary.

Czy nad Wartą będzie brunatniej ? Jest się czego bać...

13 listopada 2016, 22:23
Chociaż w mieście nad Wartą, a nawet w Lubuskiem, to jeszcze nie problem, bo nacjonaliści przypominają co najwyżej stado ujadających i bezpańskich kundli bez zębów, problem może się pojawić. Jeśli będą politycznie „dokarmiani”, mogą w przyszłości także gryźć i nie będzie to tylko łapanie za nogawki.


Fotoreportaże


x