Wiadomości › Felietony

Lud wychodzi na ulicę. Nie tylko ten "lewacki"

21 lipca 2017, 06:53
Tego już żadna władza nie powinna lekceważyć. O ile garstka kilkunastu osób zgromadzona na Starym Rynku w Gorzowie nie robiła na nikim specjalnego wrażenia, tak grupa kilkuset osób, która zebrała się w czwartkowy wieczór pod gorzowskim sądem to już ilość znacząca.

Bagietka z zakalcem: „Razem dla Katedry”, ale jednak osobno...

14 lipca 2017, 21:12
W dniu pożaru katedry, mieszkańców zjednoczył płomień pochłaniający symbol ich miasta, ale kilka dni później, odstręczył polityczny zaduch hipokryzji i „pazeroctwa”. Piątkowy koncert pt. „Razem dla Katedry” okazał się klapą i to na własne życzenie organizatorów.

Gorzów gnije, ale są głosy, że: „Jakoś to będzie!”...

8 czerwca 2017, 22:01
Gorzowscy politycy wciąż śpiewają fałszywą nutę: „Jakoś to będzie”, ale wnet się okaże, że będą musieli przeredagować swój język, na melodię: „Lepsze już było”. I oby tylko nie śpiewali: „Gorzowianie, nic się nie stało”.

Sami sobie gotujemy ten los...

18 maja 2017, 23:28
Lubuskie może rzeczywiście nie jest dla gorzowian szczególnie „sexy”, bo świadomość, że subregion gorzowski, to zaledwie jadna trzecia ludności, a największe miasta regionu znajdują się na Południu, mocno niektórych irytuje. Ale to nie w Zielonej Górze ukuto stwierdzenie „w sam raz”, ale w Gorzowie, zamiast czegoś w rodzaju: chcemy być w czubie.

O Gorzowie mówią źle, albo wcale

7 maja 2017, 10:51
Nie pomaga mistrzostwo Polski, nie pomaga organizacja Grand Prix. Gorzów jest na samym końcu tabeli, jeżeli chodzi o doniesienia medialne. W ogólnopolskich mediach o naszym mieście mówi się albo źle, albo wcale.

Bagietka z zakalcem: Jesteśmy w czarnej dupie, ale jest pomysł...

23 kwietnia 2017, 17:28
Czy tego chcemy, czy też spróbujemy zaprotestować, Lubuskie jako całość zmienia się na lepsze, a Gorzów jakby utknął w „czarnej dziurze”, której zgodnie z teorią względności nie może opuścić, bo to obszar czasoprzestrzeni, w której rządzi grawitacja.

Bagietka z zakalcem: Potrzebna jest praca u podstaw

3 kwietnia 2017, 11:44
Pojawia się zagrożenie sztampą, rutyną, a nawet obciachem i szmirą. Ten jeden dzień w Gorzowie pokazał, jak mało „seksowny” jest już Komitet Obrony Demokracji, którego ludzie już nie potrzebują, choć ten bardzo potrzebuje ludzi. Przedwczesne wołanie: „Wilki, wilki !”, gdy te były jeszcze daleko w lesie i nie groziły bezpośrednio owcom, przyniosło odwrotne efekty.

Bagietka z zakalcem: Mówię wam ekolodzy: Wypie...ć na drzewo!

30 marca 2017, 23:02
Są w życiu miasta momenty, których właściwe wykorzystanie, może zmienić wszystko na plus. Są też i takie, których zaniechanie lub spartaczenie, skutkuje utratą szansy na zawsze. Gorzów to w rzeczywistości Polska w pigułce – lubimy być mądrzy po szkodzie, jesteśmy bardzo zawistni.

Czym się szczyci urząd miejski?

10 marca 2017, 13:16
Cichońskiego, Teatralna, Warszawska – skrzyżowanie pozostanie przejezdne - taką informacje podał dziś gorzowski magistrat. To niewątpliwy sukces urzędników, bo patrząc na pozostałe inwestycje byłaby szansa, że po zamknięciu skrzyżowania moglibyśmy długo czekać na jego otwarcie.

Bagietka z zakalcem: Miastu pozostał wstyd

14 lutego 2017, 09:30
Historia gorzowskiej lekarki Lindy H. znalazła w niedzielę swój epilog w ogólnopolskiej stacji „Polsat”, a miastu nad Wartą pozostał wstyd, bo takie rzeczy zdarzają się tylko w miejscach dziwnych. Oto znana na całym świecie medyczna oszustka Linda H., a wcześniej znana jako Linada Astor lub profesor Poddubiuk, znalazła swoje miejsce jako zleceniobiorca w gorzowskim Pogotowiu Ratunkowym.


Fotoreportaże