Wiadomości › Felietony

Przedświąteczne przemyślenia Roberta Bagińskiego

24 grudnia 2017, 12:18
Potrafię sobie wyobrazić siebie, tam w Betlejem i dzisiaj w Gorzowie. Doszukiwałbym się afery, a moje teksty opatrzone by były hałaśliwymi tytułami. Nie jestem przekonany, że okres świąteczny jest dla większości czasem zadumy, a tym bardziej przemiany. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę ładunek emocji w tym czasie kumulowany, to dla wielu spory wysiłek.

Bagietka z zakalcem: Być przyzwoitym wiceprezydentem

17 grudnia 2017, 23:27
Warto zachowywać miarę w ocenach spraw miasta. Wszystko po to, by podejmując odpowiedzialność w realu, nie skończyć tak, jak poprzednik wiceprezydent Agnieszki Surmacz.

Bagietka z zakalcem: Przepis na prezesa z faksu

28 listopada 2017, 20:40
Spełnił się czarny sen protestujących pod sądami. Minister Ziobro w trybie nagłym i drogą faksową wymienił władze gorzowskiego sądu. Nowy prezes mocno zapracował na nominację. Wyczuł wiatr zmian, nastawił odpowiednio żagle, i zgrabnie "przysurfował" ze Słubic do Gorzowa.

Bagietka z zakalcem: To promocja czy propaganda ?

15 listopada 2017, 22:43
O propagandzie w mieście napisano już mnóstwo. Jednak warto temat podnosić, bo przekaz płynący z magistrackiego biura promocji, niebezpiecznie balansuje na granicy szaleństwa i śmieszności.

Po co komu tacy radni? Żeby się pośmiać...

5 listopada 2017, 21:27
Dla wielu poważnych przedsiębiorców, specjalistów i ekspertów, czy po prostu ludzi spełnionych zawodowo, propozycja bycia radnym, jest tą z kategorii kabaretowych. Radni zdecydowali się w przeszłości, że nie będą wpuszczać do Gorzowa cyrków ze zwierzętami, ale sami uprawiają formy, o wiele bardziej szkodliwe społecznie.

Inwestycje. Okręt jeszcze nie tonie, ale są w nim dziury

29 października 2017, 20:05
Nie ma w Gorzowie tematu bardziej emocjonującego, i groteskowego zarazem, niż kwestia inwestycji. Ten obszar mocno oderwał się od zapowiedzi, a także, oczekiwań ich odbiorców.

Krótkie zwarcie, długie śledztwo

20 października 2017, 09:49
107 dni, czyli 3 miesiące i 15 dni zajęło śledczym z prokuratury ustalenie, że w gorzowskiej katedrze doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Biegli, którzy działali na zlecenie gorzowskiej, prokuratury wzięli za te ustalenia zapewne niemałe pieniądze.

Bagietka z zakalcem: Akademia Jakuba oblała egzamin

27 września 2017, 20:39
Jak do diabła, można wierzyć w tę akademię i jej medialnych przedstawicieli, skoro najważniejsze instytucje konstatują wprost: tu nie ma działalności naukowej, ale jedynie popularnonaukowa.

Bagietka z zakalcem: Gorzowska polityka, czy tylko piaskownica?

24 września 2017, 18:42
W Gorzowie polityka interesuje dwa lub trzy tysiące osób, w regionie może dziesięć. Przekonanie, że gorzowian interesują polityczne spory, jest błędne.

Kampania w cieniu Katedry lub odwrotnie

10 września 2017, 21:50
Kampania w cieniu Katedry, czy Katedra w cieniu kampanii. Poza wszystkim więcej światła trzeba rzucić na przyczyny pożaru i ewentualnych winnych. Milczenie prokuratury i brak informacji o finansach ze strony Kościoła, mocno zaciemnia obraz całości.


Fotoreportaże