Wiadomości › Felietony

O Gorzowie mówią źle, albo wcale

7 maja 2017, 10:51
Nie pomaga mistrzostwo Polski, nie pomaga organizacja Grand Prix. Gorzów jest na samym końcu tabeli, jeżeli chodzi o doniesienia medialne. W ogólnopolskich mediach o naszym mieście mówi się albo źle, albo wcale.

Bagietka z zakalcem: Jesteśmy w czarnej dupie, ale jest pomysł...

23 kwietnia 2017, 17:28
Czy tego chcemy, czy też spróbujemy zaprotestować, Lubuskie jako całość zmienia się na lepsze, a Gorzów jakby utknął w „czarnej dziurze”, której zgodnie z teorią względności nie może opuścić, bo to obszar czasoprzestrzeni, w której rządzi grawitacja.

Bagietka z zakalcem: Potrzebna jest praca u podstaw

3 kwietnia 2017, 11:44
Pojawia się zagrożenie sztampą, rutyną, a nawet obciachem i szmirą. Ten jeden dzień w Gorzowie pokazał, jak mało „seksowny” jest już Komitet Obrony Demokracji, którego ludzie już nie potrzebują, choć ten bardzo potrzebuje ludzi. Przedwczesne wołanie: „Wilki, wilki !”, gdy te były jeszcze daleko w lesie i nie groziły bezpośrednio owcom, przyniosło odwrotne efekty.

Bagietka z zakalcem: Mówię wam ekolodzy: Wypie...ć na drzewo!

30 marca 2017, 23:02
Są w życiu miasta momenty, których właściwe wykorzystanie, może zmienić wszystko na plus. Są też i takie, których zaniechanie lub spartaczenie, skutkuje utratą szansy na zawsze. Gorzów to w rzeczywistości Polska w pigułce – lubimy być mądrzy po szkodzie, jesteśmy bardzo zawistni.

Czym się szczyci urząd miejski?

10 marca 2017, 13:16
Cichońskiego, Teatralna, Warszawska – skrzyżowanie pozostanie przejezdne - taką informacje podał dziś gorzowski magistrat. To niewątpliwy sukces urzędników, bo patrząc na pozostałe inwestycje byłaby szansa, że po zamknięciu skrzyżowania moglibyśmy długo czekać na jego otwarcie.

Bagietka z zakalcem: Miastu pozostał wstyd

14 lutego 2017, 09:30
Historia gorzowskiej lekarki Lindy H. znalazła w niedzielę swój epilog w ogólnopolskiej stacji „Polsat”, a miastu nad Wartą pozostał wstyd, bo takie rzeczy zdarzają się tylko w miejscach dziwnych. Oto znana na całym świecie medyczna oszustka Linda H., a wcześniej znana jako Linada Astor lub profesor Poddubiuk, znalazła swoje miejsce jako zleceniobiorca w gorzowskim Pogotowiu Ratunkowym.

Władze w Zielonej Górze - włączcie myślenie!

11 lutego 2017, 17:15
Ręce same składają się do oklasków. Zielona Góra załatwiła nam (prawie) bezpośrednie połączenie z Paryżem, Genewą, czy nawet Barceloną i Madrytem! Jak to możliwe? Wystarczy wsiąść w Babimoście do samolotu i przez Warszawę ruszyć w świat.

Magistrat kręci się wokół Facebooka?

9 lutego 2017, 11:10
W ostatnich miesiącach da się zauważyć tendencję w Urzędzie Miasta Gorzowa do ogłaszania i wyboru większości rzeczy na portalu społecznościowym. A przecież nie każdy musi mieć tam konto.

Z przymrużeniem oka: Ciemność widzę i strumień pieniędzy płynących z magistartu

1 lutego 2017, 14:41
Prywatna firma nakazała innej prywatnej firmie wymianę oświetlenia, bo ta nie dostanie licencji na rozgrywanie zawodów na obiekcie. Jednak prywatna firma sama nie może nic zrobić, bo tylko wynajmuje obiekt od miasta i czeka na to aż kolejne złotówki popłyną szerokim strumieniem.

Z przymrużeniem okiem: Pilnują zdechłych kur i nie dają ludziom spać

25 stycznia 2017, 15:33
Zmniejsza się przestępczość a wykrywalność wzrasta – lubuska policja chwali się liczbami i osiągnięciami. I tak jest każdego roku – od wielu lat. Powinniśmy więc już dawno być krainą mlekiem i miodem płynącą.


Fotoreportaże


x