Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Co nas w mieście wkurza?

7 sierpnia 2017, 17:36
Oczywiście wszechobecne korki, ale też powszechny marazm i „tumiwisizm”. Prezydent zdaje się interesować tym, czy mieszkańcy go lubią, ale już w mniejszym stopniu interesują go ich oczekiwania i problemy.

Bagietka z zakalcem: Panie, media publiczne kłamią!

23 lipca 2017, 17:45
Gawiedź od dawna ma swoje wytłumaczenie: „Panie, media kłamią!”. Subtelni obserwatorzy spraw publicznych, oczywiście, tak nie mówią. Nigdy jednak, zwykli ludzie nie byli tak blisko prawdy, jak teraz, gdy publicznym mediom przyszło się zmierzyć z ogólnonarodowym protestem, przeciw zawłaszczaniu sądów.

Blokowanie inwestycji - ulubione zajęcie niektórych gorzowian

22 lipca 2017, 08:11
Uratowaliśmy Gorzów przed falą brudnego, cuchnącego paliwa, przed nocnymi dostawami i ciągle palącymi się światłami – obwieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym radna Marta Bejnar-Bejnarowicz. Garstka osób po raz kolejny blokuje budowę stacji paliw – tym razem na osiedlu Staszica.

Lud wychodzi na ulicę. Nie tylko ten "lewacki"

21 lipca 2017, 06:53
Tego już żadna władza nie powinna lekceważyć. O ile garstka kilkunastu osób zgromadzona na Starym Rynku w Gorzowie nie robiła na nikim specjalnego wrażenia, tak grupa kilkuset osób, która zebrała się w czwartkowy wieczór pod gorzowskim sądem to już ilość znacząca.

Bagietka z zakalcem: „Razem dla Katedry”, ale jednak osobno...

14 lipca 2017, 21:12
W dniu pożaru katedry, mieszkańców zjednoczył płomień pochłaniający symbol ich miasta, ale kilka dni później, odstręczył polityczny zaduch hipokryzji i „pazeroctwa”. Piątkowy koncert pt. „Razem dla Katedry” okazał się klapą i to na własne życzenie organizatorów.

Gorzów gnije, ale są głosy, że: „Jakoś to będzie!”...

8 czerwca 2017, 22:01
Gorzowscy politycy wciąż śpiewają fałszywą nutę: „Jakoś to będzie”, ale wnet się okaże, że będą musieli przeredagować swój język, na melodię: „Lepsze już było”. I oby tylko nie śpiewali: „Gorzowianie, nic się nie stało”.

Sami sobie gotujemy ten los...

18 maja 2017, 23:28
Lubuskie może rzeczywiście nie jest dla gorzowian szczególnie „sexy”, bo świadomość, że subregion gorzowski, to zaledwie jadna trzecia ludności, a największe miasta regionu znajdują się na Południu, mocno niektórych irytuje. Ale to nie w Zielonej Górze ukuto stwierdzenie „w sam raz”, ale w Gorzowie, zamiast czegoś w rodzaju: chcemy być w czubie.

O Gorzowie mówią źle, albo wcale

7 maja 2017, 10:51
Nie pomaga mistrzostwo Polski, nie pomaga organizacja Grand Prix. Gorzów jest na samym końcu tabeli, jeżeli chodzi o doniesienia medialne. W ogólnopolskich mediach o naszym mieście mówi się albo źle, albo wcale.

Bagietka z zakalcem: Jesteśmy w czarnej dupie, ale jest pomysł...

23 kwietnia 2017, 17:28
Czy tego chcemy, czy też spróbujemy zaprotestować, Lubuskie jako całość zmienia się na lepsze, a Gorzów jakby utknął w „czarnej dziurze”, której zgodnie z teorią względności nie może opuścić, bo to obszar czasoprzestrzeni, w której rządzi grawitacja.

Bagietka z zakalcem: Potrzebna jest praca u podstaw

3 kwietnia 2017, 11:44
Pojawia się zagrożenie sztampą, rutyną, a nawet obciachem i szmirą. Ten jeden dzień w Gorzowie pokazał, jak mało „seksowny” jest już Komitet Obrony Demokracji, którego ludzie już nie potrzebują, choć ten bardzo potrzebuje ludzi. Przedwczesne wołanie: „Wilki, wilki !”, gdy te były jeszcze daleko w lesie i nie groziły bezpośrednio owcom, przyniosło odwrotne efekty.


Fotoreportaże


x