Wiadomości › Felietony

Wójcicki kontra reszta miasta

19 października 2018, 20:36
Lew nie przejmuje się opinią owiec i nawet jeśli to metafora mocno przerysowana, oddaje stosunek urzędującego prezydenta do swoich kontrkandydatów. Urządzili festiwal bełkotliwej demagogii, w której ściema była wszystkim, a prawda niczym.

W Gorzowie brakuje wyboru, a nie wyborców

6 października 2018, 21:25
Wszyscy narzekają, że społeczeństwo nie chce chodzić na wybory. Problem w tym, że w takim Gorzowie, brakuje wyboru, a nie wyborców.

„Kler” to niestety prawda o Kościele

28 września 2018, 21:32
Byłem na filmie „Kler” i uważam, że on pokazuje to, co wszyscy podświadomie lub świadomie czuli. On nie obnaża duchownych z godności, ale obnaża prawdę o Kościele. Jest trochę jak z politykami – im dalej i na prowincję, tym gorzej.

Kadry trzeba wymienić, ale nie ma na kogo

18 września 2018, 21:24
Dialog z wieloma kandydatami w tegorocznych wyborach, to rozmowa z magnetofonami - ciągle powtarzają nagrane wcześniej slogany. Już dawno przekonali mieszkańców, że na więcej poza pustymi obietnicami lania asfaltu, nie mają co liczyć.

Głód zmian w Gorzowie jest duży, ale cwaniacy silniejsi

11 września 2018, 22:02
Wyborcza gra ma swoje żelazne reguły: okładamy się w kampanii, udajemy, iż ostatnich czterech lat i więcej nie było, a po wyborach jakoś się poukładamy. Gorzów, jak wiele innych miast, trawią kliki, które swoją bezrefleksyjną pazernością, blokują rozwój.

Bagietka z zakalcem: Jest kandydatka!

16 sierpnia 2018, 14:42
Góra urodziła mysz, a mieszkańcy mają prawo czuć się rozczarowani. Ponadpartyjny kandydat miał być nową jakością, a będzie bez jakości. Gdy się zajrzy za kurtynę, można ujrzeć kwintesencję tego, czego miastu nie potrzeba najbardziej.

Bagietka z zakalcem: To już jest koniec...

11 sierpnia 2018, 19:11
Wiara, że w gorzowskiej Radzie Miasta zasiadają najinteligentniejsi nad Wartą, to przejaw wysokiego poziomu naiwności. Dobiegająca końca kadencja tego gremium, była najgorszą ze wszystkich dotychczasowych.

Bagietka z zakalcem: Ktoś nas ściemnia

30 lipca 2018, 22:18
W centrum burzy, jaka rozpętała się wokół finansowania lubuskiej służby zdrowia, sporo jest wzajemnych oskarżeń, ale prawdziwe tło konfliktu, widoczne jest tylko dla nielicznych. Stawka w tej grze jest niebezpiecznie wysoka, bo chodzi o nasze zdrowie.

PO co komu kandydat Platformy? O kandydatach część druga.

25 lipca 2018, 10:17
Kandydat Platformy Obywatelskiej zachowuje się tak, jakby kandydowanie było z jego strony wielką łaską, i należało mu się, jak psu przysłowiowa miska.

Prezes chciał dobrze, ale wyszło słabo

3 lipca 2018, 20:45
Na pytanie, co się teraz stanie ze „Stilonem”, odpowiedź jest brutalnie prosta. Ten klub właśnie przestaje istnieć, i to za sprawą prezesa, który pomylił funkcję menadżera, z rolą prokuratora. Tym samym, lekarstwo w postaci nowego prezesa, okazało się gorsze od choroby, właściwie uśmiercając pacjenta, a poza dyskusją, na długie lata go upośledzając.


Fotoreportaże