Wiadomości › Felietony

Bagietka z zakalcem: Ktoś nas ściemnia

30 lipca 2018, 22:18
W centrum burzy, jaka rozpętała się wokół finansowania lubuskiej służby zdrowia, sporo jest wzajemnych oskarżeń, ale prawdziwe tło konfliktu, widoczne jest tylko dla nielicznych. Stawka w tej grze jest niebezpiecznie wysoka, bo chodzi o nasze zdrowie.

PO co komu kandydat Platformy? O kandydatach część druga.

25 lipca 2018, 10:17
Kandydat Platformy Obywatelskiej zachowuje się tak, jakby kandydowanie było z jego strony wielką łaską, i należało mu się, jak psu przysłowiowa miska.

Prezes chciał dobrze, ale wyszło słabo

3 lipca 2018, 20:45
Na pytanie, co się teraz stanie ze „Stilonem”, odpowiedź jest brutalnie prosta. Ten klub właśnie przestaje istnieć, i to za sprawą prezesa, który pomylił funkcję menadżera, z rolą prokuratora. Tym samym, lekarstwo w postaci nowego prezesa, okazało się gorsze od choroby, właściwie uśmiercając pacjenta, a poza dyskusją, na długie lata go upośledzając.

Wszyscy beznadziejni oponenci Wójcickiego. Część pierwsza...

25 czerwca 2018, 21:36
Obietnice gorzowskiego PiS-u dla Gorzowa, marszczą się jak papier toaletowy. Mimo tego pretendent tej partii do najważniejszego fotela w Ratuszu, zdaje się myśleć, że prawda jest niczym, a permanentny PR wszystkim. Nie dadzą gorzowianom matki i ojcowie, żony i kochanki, tego, co obieca przed wyborami kandydat Sebastian Pieńkowski.

Bagietka z zakalcem: Miasto układów. Kto blokuje rozwój Gorzowa?

18 czerwca 2018, 19:47
Można zmienić prezydenta miasta, ale nie ma gwarancji, czy to zmieni stosunek miejscowych elit do spraw Gorzowa. One mają się dobrze, ale tylko na zdjęciach z bankietów i w loży VIP na stadionie żużlowym.Nawet tutaj w sporej części siedzą nie za swoje, ale dzięki darowanym im karnetom, do których publicznie nie chcą się przyznać. Oto, czego nikt nie chce powiedzieć wprost: Gorzów rozwija się w przeciwnym kierunku, niż powinien i mógłby inaczej, ale to nie jest na rękę jego skarlałym elitom.

Bagietka z zakalcem: Maruderstwo kochamy bardziej niż żużel

4 czerwca 2018, 23:01
Gdyby karano za malkontenctwo, gorzowscy politycy mieliby na karku kilka wyroków dożywocia, bez możliwości ubiegania się o złagodzenie kary.

Barwy kampanii: wielki pic na wodę, fotomontaż i potiomkinowskie wioski

27 maja 2018, 21:39
Zwolennicy Platformy Obywatelskiej mają prawo czuć się zawiedzeni, za to sam prezydent Wójcicki i dwójka jego konkurentów, mogą już otwierać szampana. Rozpoczynająca się właśnie nad Wartą kampania wyborcza, uświadamia nam, jak bardzo niepoważnie traktują swoich wyborców tutejsi politycy.

Bagietka z zakalcem: Kwadrat niezgody, czy kawał prywaty?

4 maja 2018, 09:00
Nawet „Kwadrat” potrafi podzielić. Wyjątkowy faryzeizm, jaki w imię skłonności do samookłamywania się, uprawiają gorzowskie „elity” kulturalne, lewituje pomiędzy górami cynizmu, i nizinami dobrej woli.

Bagietka z zakalcem: Nie wierzcie politykom!

27 kwietnia 2018, 20:32
Kiedyś radny, to był ktoś. Może irytowało, że był obok lub ponad innymi, ale przynajmniej nie było tak jak teraz: wielu radnych reprezentuje totalne dno, a nawet, znajduje się głęboko pod nim.

Bagietka z zakalcem: Tuning politycznych gruchotów

14 kwietnia 2018, 21:50
Warto kupić popcorn, wciąć do ręki coca-colę, i obserwować to romansidło z nie mniejszym zainteresowaniem, niż „M jak Miłość”. Cukierkowa nazwa nowego komitetu to niedopasowana do rzeczywistości forma politycznego marketingu na miarę Gorzowa.


Fotoreportaże