Advertisement

Wiadomości › Felietony

Halo? Policja? Przyjedźcie do kościoła!

25 marca 2018, 17:54
Jeżeli napotkaliście w sieci na ogłoszenia parafialne z jednego kościołów w Warszawie i uważacie, że to fake, to muszę Was rozczarować. To prawda. Księża za wszelką cenę chcą pozbawiać zarobku tych, którzy oferują wszelkiego rodzaju palmy. A okazja jest jedna w roku, bo i palmowa niedziela zdarza się tylko raz. Później zostanie tylko popiół…

W Gorzowie nawet nie ma kto zgasić światła [film]

24 marca 2018, 22:21
Sobotni wieczór należał do akcji „Godzina dla Ziemi WWF” w ramach której w całej Polsce zostały zgaszone na godzinę iluminacje najważniejszych miejskich obiektów W Gorzowie światła miały zostać zgaszone na m.in. w galeriach handlowych oraz na Dominancie.

Bagietka z zakalcem: Gorzowska polityka cuchnie na odległość

21 marca 2018, 21:12
Nudni i leniwi gorzowscy politycy, wyznaczają niestety miarę tego, jak mieszkańcy postrzegają politykę, a co za tym dalej idzie - słusznie się od niej odwracając. Stworzyli sobie publiczność, ale tej zaczyna coś śmierdzieć.

"Stąd Jestem", czy "Stąd sp...am" ?

11 marca 2018, 17:50
Toczy się dyskusja o nowej marce miasta. Wydawało się, że prezydenckie harce na ten temat ostatecznie zakończyły się wraz z kompromitacją "Gorzów - w sam raz". Niestety nie, bo pojawiła się nowa akcja: "Stąd Jestem".

Niech Gorzów będzie miastem dla starszych. Zróbmy na tym interes !

25 lutego 2018, 22:02
Przez lata pisano i mówiono nad Wartą, różne dziwne rzeczy, mamiąc odbiorców, że będzie to „przystań” i miasto „w sam raz” dla młodych. Pozlepiane na ślinę obrazki, marszczą się, jak bibuła.

Nadwarciański pan, ukraiński cham

21 lutego 2018, 21:08
Wydawało się, że to nie nastąpi tak szybko. Pośród bezkresu zalewanych przez Wartę i Noteć pól, lokalną przestrzeń publiczną, zalała fala antyukraińskiego hejtu. Wszystko za sprawą wpisu, na fanpage'u udającym portal.

Bagietka z zakalcem: Największymi krytykami Gorzowa są... gorzowianie

9 lutego 2018, 21:36
Z analizy wywiadów lokalnych polityków, a także publicznych tekstów, od gazetowych, przez portale internetowe i fora społecznościowe, a na sesjach Rady Miejskiej kończąc, wyłania się obraz miasta nad Wartą, który w przeważającej części jest negatywny.

Gdy nienormalność jest normalna

8 lutego 2018, 23:00
Akceptacja dla działań, jakie szkodzą nam wszystkim, jest w społeczeństwie powszechna. Niestety i wśród twórców prawa jest podobnie. Być może tego tekstu nie byłoby, gdyby nie rozmowa z politykiem z południa. Temat dotyczył przepisów, które są szykowane, aby stworzyć prawo przeciw tym, którzy palą byle czym i czują się bezkarni. Ów mąż stanu zaskoczył mnie mówiąc, że nie zamierza powiadamiać o uciążliwym sąsiedzie, który pali śmieciami. Czemu?! A, no bo nie chce, by mu... wybito szyby.

Bagietka z zakalcem: Za znicz i klepsydrę stanie przed sądem

4 lutego 2018, 21:11
Wiele świadczy o tym, że politycy posłużyli się tępymi urzędnikami ADM-u i policjantami, by pogrozić zwykłym ludziom palcem. Przed sądem staje były lider KOD-u, a dzisiaj opozycyjnego stowarzyszenia „Obywatele GW”, bo ośmielił się postawić pod biurem poseł Rafalskiej znicz.

Bagietka z zakalcem: Ukraińcy w Gorzowie, to nie problem. To szansa !

14 stycznia 2018, 22:13
Liczni w naszym mieście Ukraińcy, to nie problem, ale doskonała okazja. Mimo tego, dla władz Gorzowa, i tak zwanych „elit”, co najwyżej etniczna ciekawostka. To, że ze starzejącego się w niespotykanym tempie Gorzowa, duże fabryki jeszcze się nie wyniosły, jest zasługą tych blisko pięciu tysięcy pracowników ze Wschodu.


Fotoreportaże


x