Wiadomości › Felietony

Dulska zawyła. Felieton o Nikim, ale w bardzo ważnej sprawie.

26 lipca 2019, 20:29
Dulska zawyła, ale z nutą fałszu. Zdjęła z głowy moherowy beret i postanowiła przebić nią ścianę do gabinetu prezydenta miasta albo i dalej, nawet do klozetu. Może i tam ukryli się geje, lesbijki i inni tacy tam.

Ukraińcy kontra prawdziwi gorzowianie

13 lipca 2019, 14:25
Wszyscy oceniający Ukraińców po kilku występkach zwykłych zbirów, jakich nie brakuje także wśród gorzowian, są radykalnie rozwiedzeni z rozumem. Czym innym jest potępienie bandyckich napadów, a czym innym wzywanie do antyukraińskiego „dżihadu” nad Wartą.

Kto Wróblowi chciał podciąć skrzydła?

22 czerwca 2019, 22:08
Bez fałszywej skruchy wyznam, że w kwestii dyrektora Filharmonii Gorzowskiej przesadziłem. Brawurowa teza, jakoby nie chciał on występu filharmoników na Dniach Gorzowa, okazała się funta kłaków warta.

Radni o stanie miasta. Tisze jediesz dalsze budiesz...

10 czerwca 2019, 21:22
Niemal bez echa odbił się nad Wartą report o stanie miasta. Dokument najważniejszy i dlatego dyskusję nad nim chciałem obserwować na Radzie Miasta osobiście. Zdziwiłem się bardzo, bo w punkcie o nazwie „debata”, głosu nie zabrał dosłownie nikt.

Bagietka z zakalcem: Nieświęci i święci ze „Stali Gorzów”

19 maja 2019, 21:13
Niewiadomych wciąż jest bez liku, ale pewne jest jedno, że Matka Boża z tęczą nie była jedyną sprofanowaną ikoną świętego. Jak niesie wieść, aureoli próbowano pozbawić także eksprezesa „Stali Gorzów”.

Duch Jeżowa nad Gorzowem

26 kwietnia 2019, 18:09
W Wielkanoc w Gorzowie doszło do tragedii. Mieszkaniec miasta zadźgany nożem zmarł po kilku dniach w szpitalu na skutek obrażeń. Informacje na temat zdarzenia przekazywały i wciąż przekazują lokalne media. Nie inaczej było na łamach portalu internetowego gorzowianin.com.

Świąteczne jaja i lanie wody z króliczkiem w tle

20 kwietnia 2019, 15:47
W Jerozolimie byłem, przy grobie mocno się zadumałem, ale fajnie nie było. Szerokim łukiem omijam miejsca, co do których ludzie mają pewność, choć wskazana jest tylko wiara. To jak z imprezami: wolę pogrzeby niż śluby. Te pierwsze są pewne, a drugie nigdy.

Druga strona nauczycielskiego sporu

12 kwietnia 2019, 13:37
Pełna zgoda jest tylko co do jednego: błędy lekarzy leżą na Żwirowej, a błędy nauczycieli obserwujemy w polityce. Problem w tym, że tych ostatnich będzie coraz więcej, gdyż przykład, jaki dali swoim strajkiem, jest społecznie szkodliwy.

Rzecz o doradcy Piechowiczu

25 marca 2019, 21:18
Regionalna gazeta ujawniła wielką aferę. Prezydencki doradca do spraw public-relations zarabia więcej od jej dziennikarzy. Prezydent Wójcicki powinien założyć pokutną włosiennicę i udać się z pielgrzymką do Rokitna.

Doktor Linda H.? Na bezrybiu rak jest rybą.

3 marca 2019, 20:20
W naszym gorzowskim kurniku aż się kurzy. Nic nie ilustruje lepiej nędzy panującej nad Wartą niż sytuacja w szpitalu. Tu wydarzyć się może wszystko, co nie ma szans wydarzyć się gdziekolwiek indziej.


Fotoreportaże