Wiadomości

Na Dniach Gorzowa będą piosenki o… Gorzowie

27 lutego 2017, 12:19, aw
fot. Dawid Nowakowski
W tym roku Gorzów świętuje 760-lecie nadania praw miejskich. To była inspiracja do stworzenia projektu „760”, który zakłada napisanie 17 piosenek o mieście przez dzieci z podstawówek.

Tegoroczne Dni Gorzowa, które odbędą się w dniach 30 czerwca – 2 lipca będą wyjątkowe. Wszystko za sprawą dodatkowego powodu do świętowania, czyli 760-lecia nadania praw miejskich.

Ten szczególny jubileusz był impulsem do stworzenia projektu związanego właśnie z obchodami 760-lecia miasta. Projekt pod roboczą nazwą „760” został skierowany do dzieci z klas I-III z gorzowskich szkół podstawowych.

Od 2 marca kilkuset uczniów z 17 podstawówek zostanie zaangażowanych w tworzenie tekstów i muzyki do piosenek z okazji 760-lecia miasta. Tematem przewodnim będzie ich spojrzenie na swoje miasto i na osiedle, gdzie mieszkają. W sumie powstanie 17 piosenek o Gorzowie. Nad warstwą muzyczną piosenek czuwać będą muzycy związani z zespołem Żółte Kalendarze - Magdalena Turłaj, Maurycy Kiebzak-Górski oraz Wojciech Brożek, który poprowadzi warsztaty dla dzieci.

Dlaczego akurat najmłodsi zostali zaproszeni do udziału w projekcie, a nie np. wszyscy gorzowianie? - To kwestia koncepcji. Dzieci z najmłodszych klas przeważnie mają romantyczne spojrzenie na to, co ich otacza. Rzeczy dookoła spostrzegają zupełnie inaczej niż dorośli. Właśnie dlaczego jesteśmy ciekawi oni widzą Gorzów" - tłumaczy Wojciech Brożek, pomysłodawca projektu „760”.

Piosenki, które przygotują dzieci znajdą się na specjalnej płycie – oczywiście edycja będzie limitowana. A premiera 17 piosenek o mieście odbędzie się podczas Dni Gorzowa. Wcześniej powstanie również teledysk promujący płytę.

W tworzeniu piosenek o Gorzowie wezmą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20 i 21 raz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły Montessori.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości