Wiadomości

Pisk opon i ryk silników – motocykliści wyjadą na ulice

12 października 2016, 12:35, aw
fot. Marcin Kluwak
W sobotę ulicami Gorzowa przejedzie ponad tysiąc motocyklistów. Wszystko w ramach oficjalnego pożegnania sezonu. Impreza rozpocznie się o godz. 12 na Bulwarze Zachodnim.

Motocykle na ulicach – to zmora dla wielu kierowców samochodów, którzy nie są zadowoleni z ich obecności na drodze. Z kolei fani jednośladów chcą być tak samo traktowani jak pozostali uczestnicy ruchu. Od kilku lat promują też hasło „Kierowco spójrz w lusterko. Motocykliści są wszędzie”.

Jedno jest pewne – motocykliści są w Gorzowie. Potwierdza to rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Są to największe imprezy motoryzacyjne w zachodniej części Polski - potwierdza to stale rosnąca liczba uczestników. Ostatnio do naszego miasta przyjechało ponad tysiąc osób nie tylko z lubuskiego, ale również województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

W najbliższą sobotę 15 października odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu motocyklowego. Tradycyjnie impreza rozpocznie się o godz. 12 na Bulwarze Zachodnim.

Następnie o godz. 12.30 motocykliści przejadą ulicami Gorzowa w uroczystej paradzie. W tym roku trasa przejazdu będzie wyglądała następująco: wyjazd na Most Staromiejski w kierunku Zawarcia, ul. Grobla, Koniawska, do ronda Kasprzaka, most Lubuski, ul. Podmiejska, ul. Pomorska, Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, Al. Odrodzenia, ul. Roosvelta. Dalej ul. Słowiańska, ul. Myśliborska, Al. Konstytucji 3 Maja, ul. Sikorskiego do skrzyżowania przy katedrze. Następnie skręt w prawo, wjazd na Bulwar Zachodni od strony Mostu Staromiejskiego. Meta- postój na Bulwarze Zachodnim.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości