Wypadek cysterny przewożącej gaz. Zablokowana krajowa "22"

4 lutego 2016, 18:10, Anna Warchoł
Fot. Pomoc drogowa Anhol
W czwartek 4 lutego o godz. 17 na skrzyżowani krajowej „22” z drogą na Lubniewice doszło do zderzenia busa z ciężarówką przewożącą gaz. Do szpitala w ciężkim stanie trafił kierowca dostawczego peugeota oraz lżej ranny kierowca ciężarówki.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej 22 z drogą na Lubniewice, na wysokości miejscowości Rogi.

- Kierowca dostawczego peugeota jechał od strony Lubniewic i wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącej ciężarówce w kierunku Kostrzyna – mówi Alina Słonik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Wskutek wypadku ciężarówka przewożąca gaz wylądowała w rowie – kołami do góry. Zaczął się z niej ulatniać gaz. Na miejsce został wezwany właściciel firmy oraz druga cysterna do której zostanie przepompowany gaz. Natomiast peugot został praktycznie zmiażdżony.

W wyniku wypadku ciężko ranny został kierowca dostawczego peugeota. Mężczyzna nieprzytomny trafił do szpitala. Z kolei kierowca ciężarówki odniósł lżejsze obrażenia - on również został przetransportowany do gorzowskiego szpitala.

Krajowa "22" jest zablokowana na odcinku od skrzyżowania z DK nr 24 do skrzyżowania z drogą na Kołczyn. Policjanci kierują zmotoryzowanych objazdami przez Skwierzynę i Sulęcin. 

AKTUALIZACJA

godz. 21.15 - Według informacji Waldemara Koniecznego, oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, krajowa „22” będzie zablkokowana do rana.

godz. 23.30 - Zła wiadomość dla kierowców chcących przejechać krajową "22" w piątkowy poranek. Jak podaje Waldemar Konieczny z KP PSP w Sulęcinie - akcja podnoszenia ciężarówki z rowu rozpocznie się dopiero po godz. 8 rano w piątek 5 lutego. Do tej pory DK nr 22 będzie cały czas zablokowana, a kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

O aktualnej sytuacji na krajowej "22" piszemy TUTAJ


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości