Wiadomości

Incydent na Dniach Województwa. „Kto nie skacze ten z Gorzowa…”

28 czerwca 2015, 23:38, red
fot. Anna Warchoł
W ostatni weekend czerwca oprócz Dni Gorzowa, odbywały się równocześnie Dni Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Jednak wyjazd na południe nie będzie miłym wspomnieniem dla jednego z gorzowian.

Gorzów oraz Zielona Góra, te dwie stolice województwa w ostatni weekend czerwca zapewniły Lubuszanom wspaniałą zabawę. Nasze miasto za sprawą Dni Gorzowa, natomiast w Zielonej Górze odbywały się Dni Województwa Lubuskiego.

Aby ułatwić mieszkańcom Gorzowa dojazd na południe regionu, urząd marszałkowski przeznaczył darmową pulę biletów PKP na dojazd.

Z tej okazji skorzystał gorzowianin - pan Tomasz Kubiak razem ze swoją rodziną. Do Zielonej Góry wybrał się w niedzielę wspólnie z żoną i swoją 3-letnią córeczką. Jednak tego wyjazdu nie będzie miło wspominał. W tej sprawie napisał do naszej redakcji wiadomość.

- Razem z rodziną uczestniczyłem w dwóch imprezach. Na Dniach Gorzowa byłem w sobotę oraz na Dniach Województwa Lubuskiego w niedzielę. Obydwie imprezy były interesujące. Pojawił się tylko zgrzyt w Zielonej Górze – opowiada Tomasz Kubiak.

O co chodzi? O to, że na stronie Gazety Lubuskiej pojawił się artykuł „Dron zrobił zdjęcia i film zielonogórzanom”. – To tak, jakby tylko zielonogórzanie mieli swoje święto, a gorzowian i innych mieszkańców lubuskiego nie mogło tam być!? – pyta oburzony gorzowianin.

Jednak tekst prasowy to, nic – bo go można zawsze sprostować. Jak opowiada pan Tomasz podczas trwania imprezy, spiker ze sceny wypalił z tekstem „Kto nie skacze ten z Gorzowa” podczas robienia zdjęć przez drona.

- Ten tekst jest po prostu obraźliwy! Byłem tam z żoną i 3 letnią córką i nie skakałem. Z szacunku do swojego miasta. I nie przyjechałem na "święto jednego miasta", by pokazywać jaki to Gorzów nie jest the best, ale by sie wspólnie bawić, co spiker ze sceny zepsuł totalnie – złości się czytelnik.

Po chwili osoba prowadząca imprezę zreflektowała się i próbowała zabawiać gości „niech skacze tylko Gorzów”, ale było już za późno. - Jednostronne podejście w takie fajne święto , żądam wyjaśnień i przeprosin.  Tak się nie traktuje wszystkich mieszkańców lubuskiego! – podkreśla Tomasz Kubiak.

Odpowiedź od urzędu marszałkowskiego oraz organizatora DWL znajdziesz TUTAJ.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości