Raport Otwarcia prezydenta Wójcickiego

21 maja 2015, 11:55, mk
Prezydent Jacek Wójcicki prezentuje „raport otwarcia”. Wystąpienie prezydenta Gorzowa obserwuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej kilkadziesiąt osób.

Trzy najważniejsze słowa, które prezydent Wójcicki zapisał na tablicy tuż przed rozpoczęciem prezentacji. Diagnoza Projekt Realizacja. - Miasto to firma, która musi działać. Miasto to firma, którym głównym elementem jest mieszkaniec – mówił przed prelekcją Wójcicki. Raport o stanie miasta oparty jest na suchych informacjach z GUS, z raportów wewnętrznych i raportów policji do 2013 roku.

W raporcie otwarcia prezentowane są dane dotyczące życia Gorzowa, zarobków mieszkańców, demografii, wpływów z podatków i wydatków. Wszystkie te dane prezydent Wójcicki porównuje z podobnej wielkości miastami na mapie Polski, czyli z Opolem, Rzeszowem, Zieloną Górą czy Olsztynem.

Jaki Gorzów?

Zapowiedzi są bardzo interesujące. Jak mówi prezydent Wójcicki, urząd ma być jak firma: sprawny i przyjazny. Prezydent ma być jak manager - diagnozuje, projektuje i realizuje.- Kończymy z pojęciem „petent”. Ten człowiek po drugiej stronie, to jest nasz partner. Mamy po drugiej stronie mieszkańca, który jest takim samym człowiekiem jak my – wyjaśnia Wójcicki.

- Zaczynamy od siebie – mówił Wójcicki. Zadbamy o mieszkańca, wprowadzamy nowe standardy usług, dostosujemy ofertę do aktualnych potrzeb. Chcemy stworzyć przyjazny urząd – kontynuuje.

W jaki sposób chce to osiągnąć? Pierwszą rzeczą jest możliwość płacenia w UM karta płatniczą. - Od 20 maja wnosić opłaty za pośrednictwem karty np. w wydziale komunikacji – mówi Wójcicki.

Prezydent chce scalić wszystkie 9 lokalizacji urzędu w jednym miejscu. - Ogłosimy konkurs architektoniczny na urząd w centrum miasta. Wyjdziemy też do ludzi. W 2016 roku otworzymy oddział urzędu w jednej z galerii handlowych w mieście – obiecuje Wójcicki. Według niego, tylko dwa miasta w Polsce mają taki punkt. Są to: Rzeszów i Kraków. Urząd w galerii czynny będzie 7 dni w tygodniu od 9 do 21.

Inwestycje w drogi i sieć tramwajową

Wójcicki przedstawił też plan inwestycyjny dotyczący remontów i przebudów dróg w mieście. Na ten cel ma zostać przeznaczone 140 milionów złotych. Natomiast na budowę północnej obwodnicy miasta - 180 mln złotych. Kolejne pieniądze mają zostać zainwestowane w rozwój sieci tramwajowej w naszym mieście. - Powstaną 4 kilometry nowych tras tramwajowych, 10 kilometrów obecnych zostanie gruntownie zmodernizowane. Do Gorzowa trafi też 14 nowych tramwajów. Łącznie miasto wyda na ten cel 260 milinów złotych.

16 milionów złotych miasto chce wydać na uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy Walczaka i Bierzarina. - Stawiamy na małe i średnie przedsiębiorstwa – tłumaczy Wójcicki.

Więcej informacji wkrótce.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości