Wiadomości

Uprawiał seks z nieletnimi chłopcami. Jest akt oskarżenia dla 21-latka

20 marca 2015, 12:06, aw
Przez dwa lata wykorzystywał ośmiu małoletnich chłopców i zmuszał ich do seksu, jednego z nich rozpijał. Gorzowska prokuratura wydała właśnie akt oskarżenie przeciwko 21-letniemu Damianowi U. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Był wczesny ranek, 2 kwietnia 2014 roku. Gorzowscy policjanci weszli do pokoju Damiana U., który mieszkał w internacie „chemika”. Zabrali mu laptopa, a w jego komórce znaleźli filmik na którym widać było, jak uprawia seks oralny z 14-letnim kolegą.

Damian U. był zastępowym w harcerstwie, dobrym uczeniem, aktywnym w szkole, maturzysta, cichym, spokojnym chłopakiem – tak mówiła o nim rok temu zarówno dyrektora internatu, jak i dyrektora szkoły do której uczęszczał mężczyzna.

10 zarzutów za…

Jak się okazało, Damian U. zmuszał małoletnich chłopców do seksu i innych czynności seksualnych, w tym seksu oralnego.

- Do czynów na szkodę 8 małoletnich pokrzywdzonych doszło w latach 2013-2014 na terenie Gorzowa. Jeden z postawionych oskarżonemu zarzutów dotyczy również rozpijania małoletniego – komentuje Dariusz Domarecki, rzecznik gorzowskiej prokuratury.

W trakcie śledztwa ustalono, że ofiarami byli zarówno chłopcy mieszkający razem z Damianem U. w internacie, jak i małoletni poznani przez Internet.

- Oskarżony przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Powołani przez prokuratora biegli uznali, iż może on odpowiadać przed sądem za zarzucane mu przestępstwa. Usłyszał łącznie dziesięć zarzutów – podkreśla Domarecki.

21-latek spędził w areszcie sześć miesięcy. Wyszedł z aresztu na jesień ubiegłego roku za poręczeniem majątkowym. Obecnie ma dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości