Wiadomości

PiS i Ludzie dla Miasta łączą siły

5 marca 2015, 15:19, aw
fot. Anna Warchoł
Kiedyś takie połączenie wydawałoby się po prostu niemożliwe. Jednak dzisiaj, kiedy w mieście urzęduje nowy prezydent - przynależność partyjna nie jest najważniejsza, a liczy się przede wszystkim wspólny cel. A jest nim podział środków na sport w Gorzowie.

Radni Prawa i Sprawiedliwości wspólnie z radnymi Ludzi dla Miasta chcą zgłosić poprawkę do uchwały dotyczącej podziału pieniędzy na sport wyczynowy.

Wszystko za sprawą ostatniego rozdania miejskiej kasy dla gorzowskich klubów, które odbiło się szerokim echem, nie tylko wśród działaczy sportowych czy samych zawodników, ale wzbudziło również dyskusję pomiędzy mieszkańcami.

Przypominamy, że do rozdysponowania był 1,4 mln zł, chociaż kluby złożyły wnioski na kwotę dwukrotnie większą. Niestety budżet miasta nie przewidywał wyższej kwoty do podziału. I tak Stal Gorzów otrzymała 600 tys. zł, koszykarki AZS PWSZ 460 tys. zł, sportowcy AZS AWF 165 tys. zł, piłkarze ZKS Stilon 145 tys. zł, KS G’Power 20 tys. zł oraz Piast Karnin 10 tys. zł.

- Zmiana ma dotyczyć uchwały w sprawie określenia warunków i trybu finansowania sportu. Chodzi o paragraf piąty, który chcemy poszerzyć o punkt „D” – tłumaczy Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna Ludzi dla Miasta. - Chodzi o to, aby jasno określić na jakim poziomie rozgrywek mają znajdować się kluby, które chcą się ubiegać o finansowanie. Chcielibyśmy tam dopisać takie dyscypliny sportowe, jak piłka ręczna, siatkówka czy tenis stołowy. Oczywiście jesteśmy otwarci na inne propozycje.

Radni wyjawili, że być może jeszcze w tym roku będą dodatkowe środki finansowe o które kluby będą mogły się ubiegać. – Z faktu, że będzie więcej zespołów sportowych pomiędzy które trzeba będzie podzielić pieniądze na pewno nie będą się cieszyć te kluby, które obecnie otrzymując pomoc finansową. Bo przecież będą musiały się podzielić i dostaną mniej – komentuje Mirosław Rawa, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Wspólne stanowisko PiS i LdM ma na celu jak najlepsze określenie zasad przyznawania środków finansowych na sport wyczynowy, zanim jeszcze zostanie opracowany i przyjęty docelowy regulamin. – Mamy nadzieję, że inne kluby dołączą się do wspólnej dyskusji i wypracowania najlepszego rozwiązania tej kwestii – podkreśla Przemysław Granat z LdM.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości