56-latka została potrącona tramwajem na… chodniku

18 lutego 2015, 13:53, aw
fot. KWP
Policjanci z gorzowskiej drogówki zabrali kobiecie uprawnienia do kierowania tramwajem po potrąceniu pieszej na pętli przy ul. Kostrzyńskiej.

We wtorek 17 lutego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie przed godz. 16 dostali wezwanie do potrącenia osoby pieszej przez tramwaj. Do zdarzenia doszło przy ul. Kostrzyńskiej.

Było ono nietypowe, ponieważ 56-letnia gorzowianka została potrącona przez tramwaj na chodniku.

- Policjanci ustalili, że 29-latka kierująca tramwajem zakończyła trasę. Następnie chciała rozpocząć kurs powrotny. Nie zauważyła, że zwrotnica jest przestawiona. W tym ustawieniu tory prowadziły w prawo do zajezdni, przecinając chodnik i ul. Kostrzyńską – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

29-latka ruszyła tramwajem i potrąciła idącą chodnikiem 56-letnią kobietę. Zanim zatrzymała pojazd, zdążyła częściowo wyjechać na jezdnię. - Na szczęście nie doszło do zderzenia z żadnym pojazdem. Potrącona kobieta została opatrzona na miejscu przez pogotowie – komentuje Jaroszewicz.

Policjanci zatrzymali 29-latce uprawnienia do kierowania tramwajem i skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o tym, jaką karę otrzyma.

R E K L A M A


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości