Gdy spotkamy się... na święta (wideo)

21 listopada 2014, 10:15, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Było to już szóste świąteczne nagranie gorzowskiej kolędy, którym wzięło udział ponad 120 osób. W tym roku politycy, biznesmeni, ludzie kultury i dziennikarze śpiewali do melodii "Last Christmas". Zobaczcie rezultaty i posłuchajcie, jak oni śpiewają.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku z inicjatywy Sylwii Beech, dyrektorki Miejskiego Centrum Kultury, oraz Romana Błaszczaka z Radia Plus Gorzów. - Spotykamy się już po raz szósty. W tym roku śpiewamy do jednego z najbardziej znanych  świątecznych utworów. Wszyscy, którzy od sześciu lat z nami śpiewają prosili właśnie o "Last Christmas", które jest wbrew pozorom trudną piosenką do śpiewania - wyjaśnia Sylwia Beech.

"Kolęda niech płynie dziś w nas, niech otula jej rytm, czaruje świat. Na święta życzenia od serc, niech pokój Wam przyniosą" takimi słowami rozpoczyna się Gorzowska Kolęda 2014.  Jak co roku, tekst wymyśliła Sylwia Beech, która przyznaje, że za każdym razem jest coraz trudniej. - Jest to bardzo trudne zadanie, aby co roku wymyślać coś nowego. Jednak tegoroczne zadanie było niezwykle trudne, ponieważ piosenka Wham jest prosta w refrenie, ale ma bardzo skomplikowaną linię melodyczną w zwrotkach - komentuje Beech i podkreśla, że słowa same przychodzą do głowy, jak tylko zaczyna się odczuwać klimat świąt Bożego Narodzenia.

Wszyscy razem, ponad podziałami wspólnie śpiewali i bawili się podczas nagrywania kolędy w Jazz Clubie Pod Filarami. W zabawie uczestniczyli politycy, dziennikarze, biznesmeni i ludzie kultury. - Jednak chcemy, aby w tych nagraniach uczestniczyli również mieszkańcy Gorzowa, którym ta inicjatywa się podoba - stwierdza Beech. - Wszystko po to, aby gorzowianie byli dumni z tego, że widzą siebie na tym klipie.

Premiera teledysku odbędzie 14 grudnia w centrum handlowym Nova Park. - Wtedy każdy chętny mieszkaniec będzie mógł otrzymać od nas darmową płytę z kolędą - podkreśla Sylwia Beech.

Rezultat świątecznej sesji nagraniowej, którą nadzorował Hubert Zbiorczyk, możecie zobaczyć tutaj:

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x