Wiadomości

Remont Kosynierów Gdyńskich i budowa ronda przy Słowiance

31 grudnia 2022, 10:57
fot. archiwum
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na remont ul. Kosynierów Gdyńskich i budowę ronda przy Słowiance. Firmy mogą zgłaszać swoje oferty do poniedziałku 16 stycznia 2023 roku.

Remont ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowiańską i Roosevelta do ronda Kosynierów Gdyńskich wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry to będzie jedna z największych inwestycji drogowych, która ruszy w 2023 roku. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiła przetarg na roboty budowlane. Chętne firmy mogą zgłaszać swoje oferty do poniedziałku 16 stycznia 2023 roku.

Jeżeli uda się wybrać wykonawcę, to roboty powinny ruszyć jeszcze w I kwartale 2023 roku. Prace rozpoczną się od budowy ronda przy Słowiance. W tym czasie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie realizowało zadanie związane z budową wodociągu na odcinku od ul. Mościckiego do IV Liceum Ogólnokształcącego. Kolejne etapy realizacji inwestycji zostaną opracowane przez wykonawcę inwestycji.

- Remont ulicy Kosynierów Gdyńskich jest konieczny ze względu na znaczne uszkodzenia nawierzchni. Nowa jezdnia poprawi płynność ruchu i zmniejszy hałas. Będzie bezpieczniej, a to za sprawą bardziej czytelnego układu drogowego – podkreśla Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

W rejonie skrzyżowania przy ul. Żwirowej oraz nowego ronda przy ul. Słowiańskiej, uwzględniona została przebudowa oraz budowa nowego odcinka ścieżki rowerowej. Ponadto pojawi się nowe oświetlenie. Przebudowa skrzyżowania ul. Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich polegać będzie na rozbudowie trzech wlotów (dodatkowe pasy ruchu) oraz przebudowie sygnalizacji świetlnej.

- Inwestycja obejmie miejscowy remont oraz budowę ponad 2 km dróg, chodników i zjazdów. W ten sposób, po połączeniu z istniejącymi chodnikami, które są w dobrym stanie technicznym, powstanie spójny i bezpieczny układ komunikacyjny dla pieszych. W ramach zadania zaplanowane zostały także wyspy uspokajające ruch, w ciągu projektowanych przejść dla pieszych. Remontu doczekają się również zatoki autobusowe, a dwie nowe powstaną przy ul. Żwirowej i ul. Słowiańskiej. Na odcinku od ul. 30 Stycznia do ronda przy IV LO wybudowany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej – opowiada Iwańska

Potencjalny wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do czerwca 2024 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości