Wiadomości

Przemysłówka wciąż bez brakujących elementów systemu przeciwpożarowego

13 stycznia 2023, 13:30, mk
fot. Marcin Kluwak
Wyremontowany wieżowiec Przemysłówki w centrum Gorzowa, w którym swoją siedzibę mają mieć urzędnicy nie został dopuszczony do użytkowania, ponieważ brakowało w nim elementów przeciwpożarowych. Przetarg na wykonanie zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego został właśnie unieważniony.

W budynku Przemysłówki w centrum Gorzowa miało znajdować się Miejskie Centrum Kultury, a także siedziba urzędników z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, wydziału kultury oraz wydziału sportu. Jednak żadne z tych założeń nie zostało zrealizowanych, bo przebudowa budynku wciąż trwa i zakończy się z ogromnym opóźnieniem, bo trzeba wykonać dodatkowe prace.

Wyremontowany wieżowiec, w którym swoją siedzibę mają mieć urzędnicy nie został dopuszczony do użytkowania, ponieważ brakowało w nim elementów przeciwpożarowych o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Niekończąca się przebudowa Przemysłówki. To skarbonka bez dna?”. Warto przypomnieć, że na prace remontowe obejmujące piętra od IV do VII wydano do tej pory 6 mln 990 tys. zł, którymi zajmowało się konsorcjum firm Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP.

Brakujące elementy systemu przeciwpożarowego w wieżowcu Przemysłówki w Gorzowie

Dlatego też na początku listopada 2022 roku władze Gorzowa ogłosiły przetarg na „Modernizację nowo nabytych nieruchomości”, czyli na wykonanie zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego w wieżowcu Przemysłówki. W budżecie na ten cel zapisano 162 tys. 890 zł.

W grudniu otwarto jedyną ofertę, która wpłynęła do przetargu. Firma BLR z Warszawy zaoferowała 439 tys. 729,43 zł za wykonanie brakujących elementów systemu p.poż. w wieżowcu Przemysłówki.

Prawie dwa miesiące trwała analiza złożonej oferty i sprawdzanie czy w budżecie miasta znajdą się brakujące pieniądze w wysokości 276 tys. zł. W końcu miasto zdecydowało, że przetarg zostanie unieważniony. - cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty - czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Tym samym miasto będzie musiało ogłosić kolejny przetarg. Dopóki brakujące elementy systemu przeciwpożarowego nie zostaną wykonane, budynek nie zostanie dopuszczony do użytkowania, a co za tym idzie – urzędnicy nie będą mogli przeprowadzić się do nowych pomieszczeń.

Co ma zostać zrobione w wieżowcu Przemysłówki?

Potencjalny wykonawca ma wykonać system zabezpieczeń przeciwpożarowych, który będzie obejmował instalację instalację hydrantową, elementy instalacji wentylacji, dodatkowe drzwi stalowe p.poż. klasy odporności ogniowej EI 60 oraz rozbudowę systemu SAP.

Jeżeli w kolejnym przetargu uda się wybrać wykonawcę, ten będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości