Wiadomości

Tak będzie wyglądał harmonogram budżetu obywatelskiego

11 czerwca 2022, 11:45
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa Jacek Wójciki zdecydował, że budżet obywatelski nie zostanie zawieszony i inwestycje będą realizowane. Miasto opublikowało właśnie harmonogram budżetu obywatelskiego 2023. Spotkania dyskusyjne ruszą we wrześniu.

Propozycja władz miasta na temat zawieszenia bdżetu obywatelskiego i rezygnacji w przyszłości z obywatelskich inwestycji wkurzyła sporą część mieszkańców Gorzowa, którzy nie zostawili suchej nitki na tym pomyśle. Dyskusja nad przyszłością budżetu obywatelskiego trwała od kwietnia.

W końcu, na początku czerwca prezydent Gorzowa Jacek Wójciki wspólnie z urzędnikami po analizie budżetu miasta, zdecydował że budżet obywatelski nie zostanie zawieszony i zadania wybrane przez mieszkańców będą normalnie realizowane. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Miasto znalazło pieniądze. Budżet obywatelski będzie realizowany!".

Teraz miasto opublikowało zaktualizowanym harmonogram. Do początku sierpnia zostanie przedstawiony wykaz pozytywnie i negatywnie ocenionych wniosków. W ramach BO 2023 mieszkańcy Gorzowa złożyli 141 wniosków. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Tor do driftu, a może autobus SOS? Na takie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa".

Następnie w sierpniu pomysłodawcy będą mogli składać odwołania od negatywnie rozpatrzonych wniosków. Z kolei spotkania dyskusyjne z obowiązkowym udziałem autorów i autorek pozytywnie ocenionych wniosków odbędą się we wrześniu. Ogłoszenie wyników zaplanowano pod koniec października.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ DYSKUSYJNYCH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2023

- 5 września os. Dolinki

- 6 września Wieprzyce

- 8 września Zakanale

- 12 września os. Piaski

- 13 września os. Manhattan

- 15 września os. Słoneczne

- 19 września Zawarcie

- 20 września Centrum

- 22 września kategoria oświatowa

- 22 września os. Staszica

- 26 września os. Górczyn

- 27 września kategoria ogólnomiejska

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości