Wiadomości

Kolejne ostrzeżenia w sprawie śmieci. Mieszkańcy buntują się

27 maja 2022, 11:50
fot. gorzowianin.com
Związek Celowy Gmin MG-6 wysyła kolejne ostrzeżenia w związku z nieprawidłową segregacją odpadów na terenie Gorzowa. Kontrole są prowadzone m.in. przy ul. Walczaka, Poniatowskiego, Sucharskiego. Teraz pod lupę została wzięta altana śmietnikowa przy ul. Londyńskiej. Jeżeli sytuacja się nie poprawi, to mieszkańców czeka podwyższenie stawki z 32 zł do 64 zł.

Wszyscy mieszkańcy Gorzowa mają obowiązek segregacji śmieci, jednak nie wszyscy przejmują się segregacją i ewentualnymi karami, przez co wrzucają śmieci gdzie popadnie, nie zwracając uwagi na to jaki jest to pojemnik. Dlatego też Związek Celowy Gmin MG6 wszczął kontrole w miejscach, gdzie gorzowianie za nic mają segregację. ZCG MG-6 podkreśla, że w blokach obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa. Jeżeli nawet jedna osoba nie segreguje śmieci, to i tak wyższą stawkę za odbiór śmieci zapłacą wszyscy mieszkańcy.

Kontrole w sprawie nieprawidłowego segregowania śmieci są prowadzone altanach śmietnikowych przy ul. Walczaka 18 D-H, Poniatowskiego 1-3 oraz Sucharskiego 13. Teraz kolejne ostrzeżenie trafiło do mieszkańców osiedla Europejskiego, a konkretnie ul. Londyńskiej 9. Pismo w tej sprawie do mieszkańców wysłała właśnie Wspólnota Mieszkaniowa „Locum”.

- Informujemy, że otrzymaliśmy e-mail (red. od ZCG MG-6) odnośnie nieprawidłowej segregacji odpadów w pojemniku na odpady biodegradowalne w altanie śmietnikowej przy ul. Londyńskiej 9c. Jest to ostrzeżenie, w przypadku kolejnego razu nieprawidłowej segregacji nałożona zostanie kara na Wspólnotę Mieszkaniową, której koszt wyniesie dwukrotność obecnej stawki, czyli 64 zł na osobę. W związku z powyższym apelujemy o prawidłową segregację odpadów – czytamy w piśmie od Zarządu Nieruchomości Locum.

Mieszkańcy jednak nie zgadzają się z tym, o czym pisze ZCG MG-6 i Locum. Dlatego też jeden z nich postanowił napisać maila w tej sprawie do zarządu nieruchomości. - Ja segreguję prawidłowo. Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. W związku z powyższym proszę zamontować monitoring oraz sprawić, aby altany śmietnikowe miały możliwość zamykania na klucz, gdyż póki co, każdy może wejść i robić co chce – napisał do Locum jeden z mieszkańców osiedla Europejskiego. Ponadto mieszkaniec podkreśla, że kiedy zarząd wspólnoty podniesie stawki za śmieci, można złożyć pozew zbiorowy.

Co na to inni mieszkańcy osiedla Europejskiego? Dyskusja na ten temat wywiązała się na facebookowej grupie Osiedle Europejskie.- Dokładnie, ja napisałam podobnego maila, ale też mnie zastanawia jedno, dużo ludzi tutaj wynajmuje mieszkania i widać że ich nie obchodzi segregowanie śmieci dlatego monitoring byłby najlepszy - pisze pani Justyna. - Podwyżka jeśli do niej dojdzie będzie bezzasadna. Dostęp do altan ma każdy, nie są zamknięte. Nie możemy odpowiadać za 120 tyś ludzi mieszkających w Gorzowie – podkreśla Krzysztof.

- Na ul. Wiedeńskiej też kiedyś mieliśmy możliwość zamykania altany na klucz. Było to dość krótko i nie wiem z jakich powodów zamek z bramki zniknął, został tylko klucz. Ale pomijając ten szczegół ,nawet kiedy altana była zamykana nie widziałem żeby ludzie dbali o sortowanie odpadów. Nie robili tego wtedy, nie robią tego teraz i myślę że nawet jak zostaniemy ukarani wyższymi opłatami, też nie będą sortować. Czasami jestem naprawdę przerażony tym co zastaję pod tą altanką - podkreśla Artur.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości