Wiadomości

Co zrobić z choinką po świętach?

3 stycznia 2022, 13:12
fot. archiwum
Co zrobić z choinką, kiedy chcemy się jej pozbyć z naszego domu? Mieszkańcy Gorzowa oraz gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok mogą wystawić choinkę koło altany śmietnikowej lub przed posesją. Następnie drzewka będą odbierane przez firmy zajmujące się wywozem odpadów według specjalnego harmonogramu.

Niektórzy rozbierają swoje choinki tuż po Sylwestrze, inni po 6 stycznia, a są jeszcze takie osoby, które czekają aż do 2 lutego. Najmniejszy problem mają ci, którzy zdecydowali się kupić sztuczną choinkę. Ta zapewne zostanie wyniesiona do piwnicy lub na strych i pod koniec grudnia, już na kolejne święta będzie prawie jak nowa.

Jednak, kiedy w naszym domu zdecydowaliśmy się na żywą choinkę, już po Nowym Roku widać, że jej kondycja nie jest najlepsza. Pomimo częstego podlewania, drzewko traci igły, a my jednocześnie tracimy cierpliwość przy ich codziennym zamiataniu.

Co więc zrobić z żywym drzewkiem, kiedy chcemy się go pozbyć z naszego domu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Choinkę należy pociąć i wrzucić do pojemnika na bioodpady lub zostawić przy altanie śmietnikowej w dniu poprzedzającym odbiór odpadów lub w dniu odbioru do godziny 6 rano. Co istotne, choinka musi być pozbawiona doniczki, wszelkich lampek i ozdób, w tym wykonanych z tworzyw sztucznych, papieru, metalu, szkła.

Firma Komunalnik i Inneko zajmie się zbieraniem choinek już od wtorku 4 stycznia w gminie Bogdaniec. Natomiast w Gorzowie pierwsze choinki zostaną zabrane we wtorek 11 stycznia. Akcja zbierania choinek potrwa do 17 lutego. W przypadku podgorzowskich gmin, choinki będą odbierane tylko z nieruchomości, których właściciele nie korzystają z ulgi za posiadanie kompostownika.

HARMONOGRAM ODBIORU CHOINEK

Gorzów Wielkopolski - sektor II, część północna

- wtorek 18 stycznia oraz wtorek 1 lutego

Gorzów Wielkopolski, sektor III, część południowa

- wtorek 11 stycznia oraz sobota 5 lutego

Gmina Bogdaniec

- Łupowo, Jenin, Racław, Motylewo i Stanowice - wtorek 4 styzcnia oraz wtorek 1 lutego 

- pozostałe miejscowości gminy - wtorek 11 stycznia oraz wtorek 8 lutego

Gmina Deszczno

- Białobłocie, Bolemin, Dziersławice, Dzierżów, Glinik, Karnin, Kiełpin, Koszęcin, Krasowiec, Łagodzin, Maszewo, Niwica, Orzelec, Płonica, Prądocin, Ulim - czwartek 13 stycznia oraz czwartek 10 lutego

- pozostałe miejscowości gminy - czwartek 20 stycznia oraz czwartek 17 lutego

Gmina Kłodawa

- Kłodawa, Mironice, Mszaniec, Santocko, Zamoksze, Chwalęcice - czwartek 20 stycznia i czwartek 17 lutego
- pozostałe miejscowości gminy - czwartek 13 stycznia i czwartek 10 lutego

Gmina Lubiszyn

- wtorek 11 lutego oraz wtorek 8 lutego

Gmina Santok

- wtorek 11 lutego oraz wtorek 8 lutego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości