Wiadomości

Faktoring online – nowoczesna forma finansowania dla przedsiębiorców

29 sierpnia 2021, 20:05, materiał partnera, 5
Zauważyłeś, że od pewnego czasu w Twojej firmie coraz częściej pojawiają się kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej? Brakuje pieniędzy na bieżące wydatki – szczególnie w okresie, kiedy wystawiasz dużo faktur z odroczonym terminem płatności? Dowiedz się, czy faktoring online może być dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Na czym polega faktoring?

Faktoring to jedna z dostępnych form finansowania, podobnie jak kredyt bankowy czy dofinansowania i dotacje. W przypadku faktoringu jednak ilość formalności ograniczona jest do minimum, a pieniądze można otrzymać nawet w jeden dzień. A to nie koniec korzyści, na które mogą liczyć przedsiębiorcy korzystający z faktoringu. 

Z faktoringu online można skorzystać niemal od razu po wystawieniu faktury. Na początku należy przekazać firmie faktoringowej, czyli faktorowi, wybraną fakturę. Kiedy faktor rozpatrzy pozytywnie wniosek o finansowanie, wystarczy podpisać prostą i bardzo przejrzystą umowę – i gotowe. Pieniądze pojawiają się na koncie nawet w 24 godziny, a często tego samego dnia.

W ten sposób przedsiębiorca sprzedaje wierzytelność faktorowi i nie musi czekać na przelew od kontrahenta. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na utrzymaniu płynności finansowej w firmie i nie chcą zbyt długo czekać na pieniądze. 

Co dzieje się z fakturą, kiedy trafia do firmy faktoringowej? Kontrahent, czyli odbiorca faktury, dokonuje płatności w terminie określonym na fakturze – z tą różnicą, że pieniądze przelewa na konto firmy faktoringowej. Jeśli pojawią się problemy z płatnościami, firma faktoringowa zajmie się również windykacją. 

Kiedy warto skorzystać z takiej formy finansowania?

Faktoring online jest obecnie bardzo popularną formą finansowania, w związku z czym coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z takiego wsparcia. Najczęściej na pomoc faktora decydują się firmy, w których wystawia się dużo faktur z odroczonym terminem płatności. W niektórych branżach, na przykład w branży produkcyjnej czy transportowej, faktury z długim terminem płatności są bardzo popularne. 

Niestety, wystarczy, że firma wystawi trzy lub cztery faktury z długim terminem płatności 60 dni, a mogą pojawić się kłopoty finansowe. Dlaczego? Dwa miesiące to sporo – szczególnie jeśli trzeba czekać na pieniądze. A przecież w tym czasie w firmie jest sporo wydatków – od pensji dla pracowników, przez zakup i utrzymanie sprzętu, aż po inwestycje i dbanie o rozwój firmy. 

Dodatkowo czekanie na pieniądze przez długi czas może sprawić, że w firmie pojawią się problemy z płynnością finansową. Te z kolei mogą doprowadzić do powstania niebezpiecznych zatorów płatniczych. Nie warto ryzykować – tym bardziej, że faktoring jest świetnym sposobem na zapobieganie utracie płynności finansowej.

Warto również podkreślić, że korzystanie z faktoringu może być dobrym sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji i na znalezienie nowych kontrahentów. Jeśli potencjalny klient będzie poszukiwał wykonawcy do dużego zlecenia, jednak będzie oczekiwał możliwości wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności, są spore szanse, że to Ty zyskasz to zlecenie. Szczególnie jeśli zaoferujesz fakturę z długim terminem płatności, a Twoja konkurencja nie wystawia tego rodzaju faktur. 

Podsumowując, faktoring online sprawdzi się w sytuacji, gdy wystawiane jest wiele faktur z odroczonym terminem płatności, a także wtedy, kiedy w firmie pojawiają się oznaki kłopotów z utrzymaniem płynności finansowej. 

Faktoring online – aby pieniądze łączyły

Jeśli czujesz, że faktoring online może być dobrym rozwiązaniem dla Twoje firmy, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy faktoringowej Fandla. Niedawno Fandla dołączyła do Polskiego Związku Faktorów, co świadczy o tym, że oferuje ona usługi na najwyższym poziomie, a przy tym gwarantuje 100% bezpieczeństwa. Nie bez powodu Fandla zajmuje coraz wyższe pozycje w rankingach faktorów. Nie czekaj – skorzystaj z faktoringu już dzisiaj. W końcu w biznesie chodzi  to, aby pieniądze łączyły.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości