Wiadomości

Rusza nabór do przedszkoli. Są zmiany w kryteriach

2 lutego 2021, 11:33
fot. archiwum
Jak informuje Urząd Miasta Gorzowa, rozpoczyna się nabór do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2021/2022. Co istotne, w tym roku zmianie uległy kryteria rekrutacyjne. Dodatkowe punkty można otrzymać za rozliczenie podatku PIT w Gorzowie czy za szczepienia ochronne.

Rusza nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2021/2022. Jak informuje magistrat, do 11 lutego rodzice dzieci uczęszczających już do przedszkola mają czas aby złożyć pisemną deklarację woli kontynuacji edukacji w kolejnym roku szkolnym. Z kolei od 1 do 12 marca potrwa elektroniczny nabór wniosków o przyjęcie do przedszkola. 

Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia do placówki nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w przedszkolu pierwszego wyboru zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

Natomiast 8 kwietnia do godz. 12 zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych. Od 9 do 15 kwietnia rodzice będą mieli czas, aby potwierdzić zapis dziecka do przedszkola do którego zostało zakwalifikowane, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia woli. Z kolei 22 kwietnia do godz. 12 ogłoszone zostaną listy dzieci przyjętych oraz nieprzyjętych. Nabór uzupełniający rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 5 maja.

Zgodnie z nowymi zasadami dodatkowe punkty można otrzymać za rozliczanie podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Gorzowie. Dzieci poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym, a także te, które zostały zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych, także otrzymają dodatkowe punkty.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości