Wiadomości

Rusza nabór do przedszkoli. Są zmiany w kryteriach

2 lutego 2021, 11:33
fot. archiwum
Jak informuje Urząd Miasta Gorzowa, rozpoczyna się nabór do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2021/2022. Co istotne, w tym roku zmianie uległy kryteria rekrutacyjne. Dodatkowe punkty można otrzymać za rozliczenie podatku PIT w Gorzowie czy za szczepienia ochronne.

Rusza nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2021/2022. Jak informuje magistrat, do 11 lutego rodzice dzieci uczęszczających już do przedszkola mają czas aby złożyć pisemną deklarację woli kontynuacji edukacji w kolejnym roku szkolnym. Z kolei od 1 do 12 marca potrwa elektroniczny nabór wniosków o przyjęcie do przedszkola. 

Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia do placówki nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w przedszkolu pierwszego wyboru zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

Natomiast 8 kwietnia do godz. 12 zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych. Od 9 do 15 kwietnia rodzice będą mieli czas, aby potwierdzić zapis dziecka do przedszkola do którego zostało zakwalifikowane, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia woli. Z kolei 22 kwietnia do godz. 12 ogłoszone zostaną listy dzieci przyjętych oraz nieprzyjętych. Nabór uzupełniający rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 5 maja.

Zgodnie z nowymi zasadami dodatkowe punkty można otrzymać za rozliczanie podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Gorzowie. Dzieci poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym, a także te, które zostały zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych, także otrzymają dodatkowe punkty.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości