Wiadomości

Narzędzia do sprzątania grobów wypożyczysz na cmentarzu

25 października 2020, 14:58
fot. Anna Kluwak
Nie bierz grabek ze sobą, sprzęt wypożyczysz za darmo na cmentarzu Na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie pojawia się coraz więcej osób, które tuż przed 1 listopada chcą uporządkować groby swoich bliskich. Zarządca nekropolii apeluje do mieszkańców, aby nie zabierali ze sobą narzędzi do sprzątania, zwłaszcza kiedy podróżują komunikacją miejską, ponieważ na cmentarzu można wypożyczyć całkowicie za darmo grabki, łopatę czy konewkę.

Został już tylko tydzień do Wszystkich Świętych, więc ruch na cmentarzach z dnia na dzień jest coraz większy. Pomimo pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń, mieszkańcy Gorzowa tłumnie odwiedzają cmentarz przy ul. Żwirowej, aby uporządkować groby swoich bliskich.

Gorzowianie nie muszą przynosić na nekropolię swoich narzędzi, ponieważ mogą całkowicie za darmo skorzystać ze sprzętu ogrodniczego, który w ubiegłym roku udostępniła firma Inneko SPZ, zarządca cmentarza. Na stojakach ustawionych przy głównej bramie oraz koło kaplicy możemy znaleźć grabki, haczki, konewki, szpadle czy wiaderka.

Pomysł się spodobał mieszkańcom i narzędzia były za każdym razem zwracane na swoje miejsce, więc możliwość bezpłatnego wypożyczania sprzętu został na stałe. - Bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Nie trzeba już nosić tego wszystkiego ze sobą. Naprawdę jest to świetny pomysł, bo pod ręką jest to co potrzeba. Byłoby dobrze, gdyby takie punkty pojawiły się również w innych częściach cmentarza, w tym przy bramie numer dwa - mówi Andrzej Glinka, który porządkował groby pożyczonym sprzętem.

Zarządca cmentarza apeluje do mieszkańców, którzy zwłaszcza podróżują komunikacją miejską, aby nie zabierali ze sobą narzędzi i korzystali z tych dostępnych na cmentarzu. Zwłaszcza w momencie, kiedy w autobusach jest ograniczona liczba miejsc.

- Te narzędzia mają ułatwić mieszkańcom porządki, tym bardziej że nie każdy ma możliwość przechowywania grabek czy miotły przy grobie i zabiera za każdym razem te wszystkie rzeczy na cmentarz – tłumaczy Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości