Wiadomości

Pol’and’Rock 2020 w Kostrzynie nad Odrą odwołany!

27 kwietnia 2020, 20:44
fot. archiwum
Jurek Owsiak w poniedziałek 27 kwietnia poinformował, że pomimo idących pełną parą przygotowań do 26. festiwalu Pol’and’Rock, jest zmuszony odwołać imprezę plenerową w Kostrzynie nad Odrą. Festiwal ma za to odbyć się w internecie.

Tegoroczny 26. festiwal Pol'and'Rock miał się odbyć w dniach 30 lipca - 1 sierpnia. Do Kostrzyna nad Odrą w województwie lubuskim miały zjechać tysiące ludzi z całej Polski oraz Europy. Niestety festiwal do którego szykowało się wiele osób, a przede wszystkim organizatorzy, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy został właśnie odwołany. Festiwal w Kostrzynie nad Odrą się nie odbędzie, a wszystko z powodu pandemii koronawirusa.

- Niestety, chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. Niewidoczny gołym okiem, nie podnoszący głosu, niewidzialny, niczym się niewyróżniający, a zapędził nas w kozi róg. Nie tylko sieje strach, ale wielu z nas odbiera zdrowie i życie. Tu nie ma mocnych, to nie moment na zgrywanie bohaterstwa, to nie czas na wymyślanie sztuczek. Dziś mamy rozdarte serce, bo nie tylko byliśmy w blokach startowych, ustaliliśmy line-up, niemal w 100% potwierdziliśmy gości, którzy chcieli nas i was odwiedzić na ASP, ale przede wszystkim żal nam tego corocznego, wypełnionego najpiękniejszymi wartościami, emocjami, gestami i ogromną obywatelską energią spotkania z wami. Od wielu lat ten festiwal jest kilkudniowym domem dla ludzi dobrych, mądrych, wrażliwych, którzy chcą i mają odwagę zmieniać świat. W Kostrzynie nad Odrą spotkamy się dopiero za rok, a więc w dniach 29-31 lipca 2021 roku – mówi Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pol’and’Rock Festival w sieci

Jak podkreśla dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, festiwal jest podziękowaniem za zimowe wsparcie podczas finału i dlatego nie chce nikogo zostawiać bez muzyki i atmosfery festiwali. Dlatego w dniach 30 lipca - 1 sierpnia WOŚP zaprasza na trzy dni festiwalowego grania w internecie.

- Stworzymy dla was Najpiękniejszą Domówkę Świata, internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków. Mamy przecież tych przeżyć bardzo dużo w naszym archiwum, a i tegoroczni artyści na pewno będą chcieli przekazać wam od siebie wiele gorących słów przyjaźni. W waszych domach, a może na biwaku, jeśli takie będą mogły się odbywać, a może nad jeziorem czy na polanie, gdzie będziecie mogli odpalić swój komputer. Wszędzie tam będziemy z wami od rana do późnego wieczora. Szykujemy studio, szykujemy scenografię, szykujemy dźwięki, a cała nasza ekipa fundacyjna będzie do waszej dyspozycji, aby rozmawiać, przekazywać sobie myśli, słuchać waszych życzeń. I tutaj wirus może nam naskoczyć! Tu nas nie pokona. Tu będziemy my w atmosferze przyjaźni, miłości i muzyki. Poczujecie ten festiwal tak, jakbyście na nim byli – opowiada Owsiak.

Ponadto Jurek Owsiak zapowiada, że razem z fanami festiwalu będą budowali wizję letniego wydarzenia podczas codziennych spotkań w domowej orkiestrze na stronach KręciołaTV, podczas rozmów na stronach polandrockestival.pl i w mediach społecznościowych Pol’and’Rock Festival czy też podczas cotygodniowych audycji Zaraz Będzie Ciemno w Antyradiu.

Więcej historii z regionu lubuskiego na: Lubuskie24.pl - najprawdopodobniej najlepszy portal w regionie

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości