Wiadomości

Kup sobie… wóz strażacki [zdjęcia]

26 lutego 2020, 17:08, red
fot. Gmina Santok
Władze gminy Santok czekają na oferty osób, które chciałyby kupić wysłużone już wozy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na sprzedaż zostały wystawione cztery specjalne samochody pożarnicze. Najtańszy można kupić już za 500 zł brutto.

Władze gminy Santok ogłosiły właśnie przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż czterech samochodów specjalnych pożarniczych z których korzystały jednostki OSP z terenu gminy. Niektóre pojazdy mają już swoje lata i są po prostu wysłużone. Najstarszy pojazd jest z 1969 roku, a najmłodszy z 1993 roku. Cena wywoławcza wozów strażackich jest zróżnicowana – od 500 zł brutto do 12,6 tys. zł brutto.

Na sprzedaż został wystawiony samochód Volkswagen Transporter T4 z 1993 roku. Pojazd posiada ślady wycieków oleju uszczelnieniami skrzyni biegów oraz z amortyzatorów przednich. Nadmierny luz w układzie drążków i przekładni kierowniczej. Ponadto powłoka lakierowana nadwozia zmatowiała i ma pojedyncze zarysowania. Do tego jest korozja nadwozia z ubytkami w części tylnej nadwozia. Oprócz tego tapicerka na fotelach jest wytarta. Cena wywoławcza sprzedaży auta to 1600 zł brutto.

Kupić można również samochód specjalny pożarniczy marki Magirus-Deutz z 1975 roku. Pojazd posiada lub w układzie drążków i przekładni kierowniczej. A także nadmierny luz w mechanizmie różnicowym przedniego mostu napędowego i utrudnione załączanie biegów. Do tego zbiornik na wodę jest rozszczelniony. Cena wywoławcza wozu to 12,6 tys. zł brutto.

Gmina oferuje na sprzedaż również auto Polonez Truck MR'93 z 1995 roku. Pojazd posiada nadmierny luz w układzie drążków kierowniczych, brak tłumienia amortyzatorów, ślady wycieków uszczelnieniami kadłuba skrzyni biegów. Poziom oleju i płynu chłodzącego jest poniżej granicy zalecanej przez producenta. Są także ślady wycieków oleju w silniku. Oprócz tego auto posiada ślady wcześniejszych napraw blacharsko-lakierniczych i liczne ogniska korozji. Cena wywoławcza to 500 zł brutto.

W ofercie znalazł się również samochód specjalny pożarniczy marki Star 25 A25P z 1969 roku. Pojazd posiada ślady wycieków ze skrzyni biegów oraz amortyzatorów przednich. Poziom płynu i oleju jest w granicach zalecanych przez producenta. Wóz posiada również nadmierny luz w układzie drążków i przekładni kierowniczej. Do tego jest korozja kabiny wraz z ubytkami materiału, a poszycie tapicerki foteli jest wytarte. Cena wywoławcza Stara to 5,1 tys. zł brutto.

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się w środę 18 marca w Urzędzie Gminy Santok. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej do poniedziałku 16 marca.

Fotoreportaż


1/9 Wozy strażackie na sprzedaż

1/9 Wozy strażackie na sprzedaż

2/9 Wozy strażackie na sprzedaż

2/9 Wozy strażackie na sprzedaż

3/9 Wozy strażackie na sprzedaż

3/9 Wozy strażackie na sprzedaż

4/9 Wozy strażackie na sprzedaż

4/9 Wozy strażackie na sprzedaż

5/9 Wozy strażackie na sprzedaż

5/9 Wozy strażackie na sprzedaż

6/9 Wozy strażackie na sprzedaż

6/9 Wozy strażackie na sprzedaż

7/9 Wozy strażackie na sprzedaż

7/9 Wozy strażackie na sprzedaż

8/9 Wozy strażackie na sprzedaż

8/9 Wozy strażackie na sprzedaż

9/9 Wozy strażackie na sprzedaż

9/9 Wozy strażackie na sprzedaż

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości