Pączkowe szaleństwo w Tłusty Czwartek [film]

20 lutego 2020, 08:15, red
fot. czytelnik
W tym roku Tłusty Czwartek przypada właśnie 20 lutego. W takim dniu mamy mniej restrykcyjne podejście do codziennego sposobu żywienia i ulegamy słabościom. Dlatego też od samego rana w cukierniach i supermarketach ustawiają się bardzo długie kolejki po pączki i inne słodkości.

Od samego rana w czwartek 20 lutego istne szaleństwo w sklepach i cukierniach. Wszyscy hurtowo kupują pączki - z lukrem, bez lukru, z czekoladą, cukrem pudrem i nadzieniem jakim tylko się da. W końcu tylko raz w roku możemy bezkarnie objadać się słodkościami, a szczególnie pączkami.

W Tłusty Czwartek największe kolejki ustawiają się tradycyjnie przed najbardziej popularnymi cukierniami. Niektórzy kupują symbolicznie po dwa pączki, a niektóre osoby nawet 10 sztuk czy cały karton. Jednak jest też spora grupa osób, która woli upiec pączki lub faworki w domowym zaciszu.

Pączki to istna bomba kaloryczna. Głównie dlatego, że zawierają tłuszcz oraz słodkie dodatki w postaci lukru i dżemu. Jeden niewielki pączek dostarcza około 300 kalorii i ma w sobie przeciętnie aż 9 łyżeczek cukru! Tłuszcz w pączku to głównie niekorzystne dla organizmu, nasycone kwasy tłuszczowe, oraz tzw. tłuszcze trans. Powstają one pod wpływem wysokich temperatur i w dużym stopniu przyczyniają się do podnoszenia poziomu tzw. „złego” cholesterolu LDL we krwi.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości