Niekończący się remont Sikorskiego. Będzie kolejny poślizg

13 lutego 2020, 08:05, red
fot. Marcin Kluwak
Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego po raz kolejny złożył wniosek o nowy termin zakończenia realizacji inwestycji. Cała inwestycja miałaby być gotowa do 21 czerwca, a nie tak jak ostatnio zapowiadała firma – do 24 maja. Firma Trakcja PRKil zapewnia zapewnia jednocześnie, że w kwietniu torowisko tramwajowe będzie przejezdne na całej długości ul. Sikorskiego.

Kiedy miasto podpisywało na początku 2018 roku umowę z firmą Trakcja PRKiI S.A. na przebudowę ul. Sikorskiego plan był taki, że cała inwestycja będzie gotowa do 23 sierpnia 2019 roku, natomiast torowisko i miejski deptak na odcinku od ul. Herberta do skrzyżowania z ul. Chrobrego do 1 stycznia 2019 roku.

Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna i wykonawca zmieniał termin zakończenia prac już kilka razy - nawet trudno już policzyć ile. Wydawało się, że ostatnia aktualizacja harmonogramu będzie już tą ostateczną. Jeszcze styczniu 2020 roku wykonawca zapowiadał, że do 1 marca będzie gotowe torowisko tramwajowe, natomiast cała przebudowa ul. Sikorskiego wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zakończy się do 24 maja 2020 roku.

Jak się okazało, firma Trakcja PRKiI S.A. po raz kolejny „zaskoczyła” i właśnie złożyła kolejny wniosek o przedłużenie terminu realizacji inwestycji. Tym razem wykonawca twierdzi, że do 6 kwietnia będzie gotowe torowisko, natomiast do 21 czerwca 2020 roku zostanie ukończona cała ul. Sikorskiego. Jak tłumaczy firma powodem kolejnego poślizgu są prace archeologiczne w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego i Młyńskiej. Właśnie odkryte zostały tam średniowieczne mury - na chwilę obecną jest domniemana Brama Młyńska. Kolejną okoliczność wpływającą na opóźnienie robót budowlanych są także odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe (zagospodarowanie terenu), w szczególności istnienie podziemnych niezinwentaryzowanych urządzeń, sieci uzbrojenia, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych będących w kolizji z elementami projektowanymi.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x