Zobacz, jak przebiega rozbudowa „krajówki” [zdjęcia]

14 stycznia 2020, 15:12, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ulicy Łukasińskiego. Od początku stycznia na przebudowywanej drodze pracuje ciężki sprzęt, który równa teren pod drugą nitkę drogi. Po skarpie koło wiaduktu nie widać już prawie śladu. Zostały również wycięte krzaki, które kolidują z inwestycją.

Pod koniec grudnia 2019 roku rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22. Na początek wykonawca zajął się ul. Łukasińskiego i już widać pierwsze efekty. Wyrównane jest pobocze drogi, gdzie pojawi się drugi pas. Wycięte zostały krzaki, a ciężki sprzęt prawie już zrównał z ziemią skarpę koło wiaduktu. Póki co, prace nie utrudniają ruchu na "krajówce".

- Jeżeli chodzi natomiast o rozbudowę drogi na odcinku ul. Zawackiej i Walczaka, to wykonawca wciąż oczekuje na decyzję administracyjną. Niedawno Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała postanowienie o obowiązku sporządzenia raportu środowiskowego. Niestety to jeszcze trochę potrwa, więc prace na Zawackiej i Walczaka tak szybko nie ruszą – opowiada Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Firma Budomex S.A. ma dwa lata na ukończenie całej inwestycji. Koszt rozbudowy drogi krajowej nr 22 do dwóch pasów to 73 mln 998 tys. zł.

Jak będzie wyglądała DK22 w Gorzowie?

Zakres przebudowy obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Zawackiej (dawnej Bierzarina) wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zawackiej i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda turbinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x