Mieszkańcy Staszica mogą już tankować taniej

16 września 2019, 11:20, mk
Po wielu protestach, krzykach, donosach i groźbach – ruszyła. Na niewielkiej stacji benzynowa przy Intermarche na osiedlu Staszica można już tankować paliwo. Byliśmy na miejscu i sprawdziliśmy - w okolicy nie czuć oparów benzyny...

To chyba najbardziej znana stacja w Gorzowie i okolicach. Jeszcze przed otwarciem, dzięki protestom mieszkańców okolicznych bloków stacja zyskała ogromny rozgłos. Oczywiście były to głosy negatywne, ale wielu było za. Mimo przeciwności losu stację udało się w końcu otworzyć.

Ceny paliwa są identyczne jak na stacji przy ulicy Pomorskiej. Litr benzyny bezołowiowej obecnie kosztuje 4 złote 89 groszy. Jest to o 10 groszy taniej niż na stacjach Orlenu, a o 20 groszy taniej niż na Tesco. Tyle samo, czyli 4,89 zapłacimy obecnie za litr oleju napędowego.

Stacja – jak przekonuje jej właściciel – będzie całodobowa. W nocy, co jest nowością w skali Gorzowa, będzie bezobsługowa. Oznacza to, że w nocy nie będzie obsługi, będziemy musieli sami zapłacić kartą. Kierowca, żeby zatankować, będzie musiał przybliżyć do czytnika kartę płatniczą.

Wjazd na stację paliw przy Fredry jest od ulicy Wyczółkowskiego, dokładnie w miejscu, gdzie do tej pory były prowadzone dostawy towaru do sklepu. Na stację nie wjedziemy jeszcze od strony parkingu, tam wciąż stają żółte słupki zamontowane przez spółdzielnie mieszkaniową Staszica.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x