Wiadomości

Jednak będą dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock Festival

22 czerwca 2019, 11:16, red
fot. archiwum
Po zamieszaniu wokół dojazdu pociągami na festiwal Pol’and’Rock Festival (dawny Woodstock) w końcu udało się dojść do porozumienia. Po interwencji premiera, Spółka Przewozy zadeklarowała, że uruchomi dodatkowe połączenia do Kostrzyna nad Odrą. Jednak liczba pociągów nie będzie tak duża, jak w latach poprzednich.

Pod koniec maja spółka Przewozy Regionalne ogłosiła, że w tym roku nie zostaną uruchomione specjalne pociągi, które od 25 lat woziły woodstockowiczów do Kostrzyna nad Odrą z różnych części kraju. Tylko w 2018 roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osób, dzięki czemu przewoźnik zarobił ponad 7 mln zł na biletach. Spółka tłumaczyła, że zrezygnowała ze specjalnych pociągów na Pol’and’Rock Festival z uwagi na ograniczone koszty i dostosowanie taboru do liczby niezbędnej do obsługi danego województwa.

To wywołało ogromne oburzenie wśród organizatorów festiwalu, uczestników oraz władz województwa lubuskiego, które uczestniczą we współorganizacji Pol’and’Rock Festival. Na apel marszałek Anny Polak, odpowiedzieli marszałkowie z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego. Chcieli uruchomić dodatkowe pociągi ze swoich województw i w ten sposób pomóc dotrzeć uczestnikom na festiwal do Kostrzyna nad Odrą.

Dopiero interwencja premiera, który zaapelował do ministra infrastruktury o przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników do Kostrzyna nad Odrą przyniosła efekt. Spółka Przewozy Regionalne przedstawiła samorządowi województwa lubuskie ofertę uruchomienia dodatkowych połączeń kolejowych na Pol’and’Rock Festival. Pociągi pojadą m.in. z Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Białegostoku, Warszawy, Wrocławia, Olsztyna, Gdańska, Kielc, Łodzi, czy Opola.

Oprócz tego zostaną wzmocnione wszystkie pociągi relacji Krzyż-Kostrzyn w dniach 29 lipca - 5 sierpnia oraz zostaną uruchomione dwa dodatkowe składy na odcinku Krzyż-Kostrzyn w dniach 29 lipca - 4 sierpnia. Z kolei na trasie Zielona Góra-Kostrzyn w dniach 30 i 21 lipca oraz 1 i 4 sierpnia zostaną wydłużone trzy składy par pociągów Regio z Wrocławia. Oprócz tego w dniach 29 lipca - 5 sierpnia zostaną wzmocnione składy pociągów ze Szczecina oraz składy kursujące z samej Zielonej Góry.

- Cieszy nas bardzo to, że zwyciężył zdrowy rozsądek, że festiwal wrócił na właściwe tory i będzie tak, jak było dawniej: będą dodatkowe pociągi, którymi kilkadziesiąt tysięcy uczestników festiwalu, będzie mogło dojechać do Kostrzyna nad Odrą – mówił na antenie TVN24 Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jubileuszowy 25. Pol’and’Rock Festival, czyli dawny Woodstock odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości