Wiadomości

Spalił się dom wielorodzinny pod Gorzowem

20 października 2018, 19:45
fot. OSP Bogdaniec
W sobotnie popołudnie w miejscowości Podjenin koło Gorzowa doszło do pożaru domu wielorodzinnego. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku, w którym mieszkały cztery rodziny. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze domu wielorodzinnego w Podjeninie w gminie Bogdaniec przed godz. 15 w sobotę 20 października. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej.

Kiedy na miejsce przyjechały pierwsze zastępu, okazało się że płonie budynek wielorodzinny, a ogień obejmuje prawie cały dach. W budynku mieszkały 4 rodziny, które płonący obiekt opuściły jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, dzięki pomocy sąsiadów.

W kulminacyjnym momencie akcji z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej. W jednym z mieszkań znajdowała się butla z gazem, która mogła w każdej chwili wybuchnąć. Ostatecznie strażakom udało się wynieść butlę z gazem z domu objętego pożarem.

Po blisko dwóch godzinach pożar został opanowany, a strażacy przystąpili do dogaszania pogorzeliska. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku, a mieszkania zostały zalane i zniszczone, tym samym 4 rodziny straciły dobytek swojego życia.

Ugaszenie ognia nie oznacza zakończenia działań. Do późnych godzin nocnych OSP Bogdaniec na zmianę z OSP Lubczyno będą dozorować miejsce pożaru.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości