Wiadomości

Dwa pasy nie tylko na Myśliborskiej, ale i… [zdjęcia]

25 lipca 2017, 15:54, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa ogłosiły przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów jezdni w każdym kierunku. Okazało się, że miasto zdecydowało o zwiększeniu zakresu prac o przebudowę ul. Szczecińskiej.

Rozbudowa ul. Myśliborskiej w Gorzowie, to jedna z ważniejszych inwestycji w mieście. Niestety została spowolniona przez brak zgody na wycinkę 508 drzew i krzewów wzdłuż drogi, które będą kolidowały z inwestycją.

Władze Gorzowa liczą, że decyzja Lubuski Urząd Wojewódzki wyda pozwolenie na wycinkę drzew jeszcze w sierpniu. Dlatego też magistrat, aby nie tracić czasu ogłosił przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się rozbudową drogi wojewódzkiej 130 w ul. Myśliborskiej do dwóch pasów jezdni w każdym kierunku.

- Ogłosiliśmy przetarg jeszcze w lipcu, tak aby rozstrzygnąć postępowanie pod koniec sierpnia. Wszystko po to, aby tuż po otrzymaniu zezwolenia na wycinkę drzew, firma mogła wejść dla plac budowy już we wrześniu. Nie chcemy tracić czasu, bo jest to bardzo ważna inwestycja – tłumaczy Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa. Chętne firmy mają czas do 9 sierpnia na zgłoszenia.

Nowością jest to, że zwycięzca przetargu zajmie się nie tylko rozbudową 2-kilometrowego odcinka ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ul. Dobrej - tam w przyszłości ma powstać rondo, które będzie łączyło się ze zjazdem z węzła S3, ale również rozbudową ul. Szczecińskiej od węzła S3 do ul. Mosiężnej.

- Zwiększenie zakresu zadania zostało zwiększone w celu obsługi Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Realizacja tego odcinka jest planowana w latach 2018-2019 – czytamy w komunikacie. Tym samym oznacza to pożegnanie z korkami w godzinach szczytu, kiedy są zmiany w gorzowskich fabrykach.

Co do samych prac w ul. Myśliborskiej, wykonawca będzie musiał zająć się rozbudową jezdni do dwóch pasów, budową skrzyżowania z ul. Chorwacką, rozbiórką, budową i przebudową chodników oraz ścieżek rowerowych, rozbiórką i przebudową zatok autobusowych, przebudową kanalizacji oraz zbiorników wód opadowych. A także rozbiórką i budową nowego oświetlenia LED oraz wycinką kolidujących drzew i krzewów. Jak również budową drogi tymczasowej na czas prowadzenia robót.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/4 Ulica Myśliborska do rozbudowy

1/4 Ulica Myśliborska do rozbudowy

2/4 Ulica Myśliborska do rozbudowy

2/4 Ulica Myśliborska do rozbudowy

3/4 Ulica Myśliborska do rozbudowy

3/4 Ulica Myśliborska do rozbudowy

4/4 Ulica Myśliborska do rozbudowy

4/4 Ulica Myśliborska do rozbudowy

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości