Wiadomości › Witnica

500+ w Gorzowie minister Rafalska rozwiewa wątpliwości

18 stycznia 2016, 13:47
Minister Elżbieta Rafalska przyjechała do Gorzowa aby rozmawiać z samorządowcami o wdrożeniu programu 500+. Przekazała też bardzo istotne informacji dotyczące terminów startu programu i wypłaty świadczeń.

Lubuski Festiwal Siatkówki

13 września 2015, 12:43
W piątek 18 września rozpocznie się już druga edycja imprezy skierowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży z lubuskich miejscowości. W Lubuskim Festiwalu Siatkówki chodzi przede wszystkim o promocję zarówno siatkówki, jak i aktywnego stylu życia wśród najmłodszych.

Bezpiecznie nad wodą

6 czerwca 2015, 11:16
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, jednak coraz cieplejsze dni sprawiają, że wiele osób już teraz chętnie wypoczywa nad wodą. Dlatego też lubuscy policjanci będą patrolować jeziora i rzeki, aby dbać o bezpieczeństwo plażowiczów.

Białe lwiątko Kubuś nowym mieszkańcem Zoo Safari Świerkocin

20 maja 2015, 11:28
Kubuś waży dziś niewiele ponad kilogram i jest niezwykle rzadkim okazem. Aby uratować lwiątko pracownicy zoo musieli zabrać go na pierwszą noc matce i dokarmiać. Teraz mały lew jest okazem zdrowia.

PKP przyjazne rowerzystom

8 maja 2015, 13:47
Dobra wiadomość dla osób, które korzystają z roweru, aby dojechać na pociąg. Jeszcze w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontuje stojaki rowerowe przy stacjach m.in. w Gorzowie czy Bogdańcu.

Śmierć pod kołami szynobusu

4 maja 2015, 18:28
W poniedziałkowe popołudnie w okolicach Witnicy doszło do tragedii na torach. Szynobus śmiertelnie potrącił mężczyznę. Ruch kolejowy na trasie Gorzów - Kostrzyn jest wstrzymany.

Burze, grad i silny wiatr

27 kwietnia 2015, 16:20
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed burzami z gradem oraz ulewami. Będzie też mocno wiało, nawet do 70 km/h.

50-letni Jan Kowalski porwał radiowóz?! Nie daj się wkręcić w fałszywy artykuł

12 marca 2015, 09:23
Od początku marca na portalach społecznościowych pojawiają się artykuły prasowe, które na pierwszy rzut oka wyglądają na prawdziwe, ale… diabeł tkwi w szczegółach. O co chodzi? O linki do wydawałoby się znanych, ogólnopolskich portali informacyjnych jak np. natemat.pl czy onet.pl. Jednak są to fałszywe domeny, których nazwy są łudząco podobne do tych prawdziwych.

Halo 112? Jaki mam PIN do telefonu?

11 lutego 2015, 12:45
Z założenia osoby dzwoniące do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego powinny prosić o pomoc. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna i ponad 600 zgłoszeń dziennie jest fałszywych. Ludzie pytają się o pogodę czy też chcą zamówić pizzę.

Masz Multimedię? Nie bądź zaskoczony zmianami programowymi

2 stycznia 2015, 10:16
Od 1 stycznia z telewizji kablowej zniknęło parę kanałów, w tym m.in. National Geographic Channel czy Fox Life. W zamian odbiorcy otrzymali Disney Chanel i kilka innych programów.


Fotoreportaże