Wiadomości › Region

W kierunku Poznania i Wałcza pojedziemy szybciej

6 kwietnia 2020, 20:25
Chodzi tu o przejazd samochodem drogami krajowymi 24 w kierunku Poznania i 22 w kierunku Wałcza i dalej do Gdańska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła procedury przetargowe dla trzech nowych obwodnic na terenie naszego województwa. Dla nas najważniejsze będą obwodnice Przytocznej i Dobiegniewa.

Zakaz wstępu do lasu i parków narodowych

3 kwietnia 2020, 17:45
Od piątku 3 kwietnia do soboty 11 kwietnia został wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a parki narodowe zostaną zamknięte. Wszystko przez to, że wiele osób pomimo próśb o pozostanie w domach urządzają pikniki i spotkania na terenach leśnych.

Ktoś rozrzuca beczki przy drodze

3 kwietnia 2020, 17:07
W ciągu ostatniego tygodnia, w kilku miejscach na terenie powiatu gorzowskiego doszło do rozrzucenia beczek z nieznanymi substancjami. Do ostatniego takiego zdarzenia doszło w miejscowości Wysoka w gminie Lubiszyn.

Zakupy w Biedronce będzie można zrobić nawet w nocy

2 kwietnia 2020, 11:01
Od czwartku 2 kwietnia Biedronka wprowadza nowe godziny otwarcia - dyskonty będą czynne dłużej. To efekt ograniczeń, które wprowadził rząd, jeżeli chodzi o liczbę osób mogących zrobić jednocześnie zakupy w sklepie. Mało tego, Biedronka tuż przed świętami Wielkanocnymi będzie czynna 24 godziny na dobę.

Deszczno rezygnuje z imprez. Pomoże przedsiębiorcom i szpitalowi

30 marca 2020, 21:05
Wójt gminy Deszczno podjął decyzję o rezygnacji z dwóch najważniejszych gminnych imprez takich jak powitanie lata oraz święto pieczonego kurczaka. Wójt chce zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na walkę z koronawirusem i pomoc przedsiębiorcom.

Pożar cysterny z gazem na S3

30 marca 2020, 11:57
W poniedziałkowe przedpołudnie na trasie S3 w powiecie międzyrzeckim doszło do pożaru ciężarówki przewożącej cysternę z gazem. Na miejscu jest 11 zastępów straży pożarnej. Droga w kierunku Zielonej Góry jest zablokowana, natomiast ruch w kierunku Gorzowa odbywa się jednym pasem.

Coraz więcej osób zakażonych koronawirusem

30 marca 2020, 09:47
W poniedziałkowy poranek 30 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia korowawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród tych osób są również 3 są z województwa lubuskiego.

Pijany kierowca opla śmiertelnie potrącił motorowerzystę

28 marca 2020, 13:33
W sobotnie południe w Międzyrzeczu doszło do tragicznego wypadku w którym zginął 23-letni kierujący motorowerem. Kierowca opla, który zderzył się z motorowerzystą był kompletnie pijany. Miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Pracujesz w Niemczech? Ciebie również czeka kwarantanna

25 marca 2020, 09:29
Do tej pory mieszkańcy województwa lubuskiego, które pracowały po stronie Niemieckiej i codziennie przekraczały granicę, nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi restrykcjami, od piątku 27 marca każda osoba, która przekroczy granice, nawet ta pracująca w państwie sąsiednim będzie musiała przejść obowiązkową kwarantannę.

W regionie pojawiło się pierwsze ognisko ptasiej grypy

24 marca 2020, 21:27
W gminie Krzeszyce w powiecie sulęcińskim potwierdzono pierwszy w tym roku przypadek ptasiej grypy. Ognisko wirusa wykryto na fermie indyków, gdzie utrzymuje się blisko 94 tys. młodych indyków. Wszystkie ptaki będą musiały zostać zutylizowane.


Fotoreportaże