Wiadomości › Region

Deszczno rezygnuje z imprez. Pomoże przedsiębiorcom i szpitalowi

30 marca 2020, 21:05
Wójt gminy Deszczno podjął decyzję o rezygnacji z dwóch najważniejszych gminnych imprez takich jak powitanie lata oraz święto pieczonego kurczaka. Wójt chce zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na walkę z koronawirusem i pomoc przedsiębiorcom.

Pożar cysterny z gazem na S3

30 marca 2020, 11:57
W poniedziałkowe przedpołudnie na trasie S3 w powiecie międzyrzeckim doszło do pożaru ciężarówki przewożącej cysternę z gazem. Na miejscu jest 11 zastępów straży pożarnej. Droga w kierunku Zielonej Góry jest zablokowana, natomiast ruch w kierunku Gorzowa odbywa się jednym pasem.

Coraz więcej osób zakażonych koronawirusem

30 marca 2020, 09:47
W poniedziałkowy poranek 30 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia korowawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród tych osób są również 3 są z województwa lubuskiego.

Pijany kierowca opla śmiertelnie potrącił motorowerzystę

28 marca 2020, 13:33
W sobotnie południe w Międzyrzeczu doszło do tragicznego wypadku w którym zginął 23-letni kierujący motorowerem. Kierowca opla, który zderzył się z motorowerzystą był kompletnie pijany. Miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Pracujesz w Niemczech? Ciebie również czeka kwarantanna

25 marca 2020, 09:29
Do tej pory mieszkańcy województwa lubuskiego, które pracowały po stronie Niemieckiej i codziennie przekraczały granicę, nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi restrykcjami, od piątku 27 marca każda osoba, która przekroczy granice, nawet ta pracująca w państwie sąsiednim będzie musiała przejść obowiązkową kwarantannę.

W regionie pojawiło się pierwsze ognisko ptasiej grypy

24 marca 2020, 21:27
W gminie Krzeszyce w powiecie sulęcińskim potwierdzono pierwszy w tym roku przypadek ptasiej grypy. Ognisko wirusa wykryto na fermie indyków, gdzie utrzymuje się blisko 94 tys. młodych indyków. Wszystkie ptaki będą musiały zostać zutylizowane.

Złamał kwarantannę, bo musiał napić się alkoholu

23 marca 2020, 10:53
Ogromną nieodpowiedzialnością i głupotą wykazał się mieszkaniec Międzyrzecza, który za nic miał decyzję o objęciu go kwarantanną. Mężczyzna wyszedł z domu, bo musiał się napić. Upojony alkoholem zasnął na ławce przed blokiem. Teraz będzie musiał się liczyć z wysoką karą.

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim

22 marca 2020, 18:17
W niedzielę ministerstwo zdrowia poinformowało przed godz. 18, że pojawiły się 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród tych osób, dwie są z województwa lubuskiego.

Panie z Deszczna uszyją 5 tysięcy maseczek [film]

22 marca 2020, 12:10
Panie z gminy Deszczno wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły szyć maseczki dla osób potrzebujących. Jak przyznaje wójt, maseczki nie mają atestów, dlatego też nie będą mogły zostać przekazane do szpitala, ale za to posłużą mieszkańcom. Uszytych ma być aż 5 tys. sztuk maseczek, które będą następnie rozdawane mieszkańcom gminy Deszczno.

Wybuch butli z gazem w domu pod Gorzowem

20 marca 2020, 19:52
W piątkowy wieczór w miejscowości Stanowice koło Gorzowa doszło do wybuchu butli z gazem w domu dwurodzinnym. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak została naruszona konstrukcja budynku. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej.


Fotoreportaże


x