Wiadomości › Słubice

10 lat wolnych granic

20 grudnia 2017, 09:25
Most na Odrze między Słubicami i Frankfurtem to dziś fragment zwykłej drogi, którą pokonują codziennie tysiące osób. Są wśród nich młodzi ludzie uczący się po obu stronach granicy, osoby pracujące w Niemczech, Polacy i Niemcy odwiedzający sąsiadów zza rzeki. To wszystko dzięki wejściu Polski do strefy Schengen.

Skrajnie wygłodzone i zaniedbane psy brodziły w błocie

17 grudnia 2017, 19:12
Bądźcie z nami – pomóżcie! Błagalny apel o pomoc skierowała do wszystkich ludzi dobrego serca Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda. Wolontariusze odebrali właścicielce jednej z posesji w Trześniowie zagłodzone dwa psy. W kojcu znaleziono też ciało trzeciego psa.

Ktoś zastrzelił wilka

15 grudnia 2017, 14:49
W środę w okolicach Ośna Lubuskiego inspektorka OTOZ Animals natrafiła na zwłoki wilka z ranami postrzałowymi. Nie wiadomo kto zastrzelił zwierzę. Sprawa została zgłoszona na policję.

Utrudnienia w ruchu drogowym w Świecku

11 grudnia 2017, 13:49
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach informuje, że do 22 grudnia 2017 roku może dojść do utrudnień w ruchu drogowym w okolicach przejść granicznych. Powodem problemów jest remont mostu w Świecku i częściowe zamknięcie autostrady po stronie niemieckie


Fotoreportaże