Wiadomości › Słubice

Pijany kierowca potrącił pieszą

29 października 2018, 12:17
Na jednym z parkingów w Słubicach doszło do potrącenia pieszej. Kierowca był pod wpływem alkoholu i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymała go policjantka po służbie.

Czy nad lubuskimi kąpieliskami jest bezpiecznie?

17 sierpnia 2018, 17:23
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła miejsca wykorzystywane do kąpieli w województwie lubuskim. W 13 skontrolowanych gminach stwierdzono szereg nieprawidłowości takich jak brak sprzętu ratunkowego, sprzętu medycznego czy brak kontroli ratowników.

Słubice: Odszkodowania dla rolników

26 czerwca 2018, 15:39
Do słubickiego magistratu wpłynęło już ponad 30 wniosków od rolników, którzy z powodu suszy stracili część upraw.

Porwany 47-latek był poszukiwany przez policję

10 kwietnia 2018, 11:39
Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w małej wsi Sienna w powiecie słubickim. Do samochodu marki volkswagen caddy został wciągnięty mężczyzna. Na nogi zostali postawieni policjanci z całego województwa lubuskiego. Porwanego mężczyznę udało się odnaleźć, okazało się, że jest pijany, a do tego poszukiwany przez policję.

Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego

14 lutego 2018, 11:31
Błyskawiczna i skuteczna interwencja policjanta z Rzepina uratowała życie młodego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Policjant w ostatniej chwili chwycił go i sprowadził w bezpieczne miejsce, kiedy ten chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego.

Usiłował zabić 23-latka wracającego z imprezy

7 lutego 2018, 13:31
Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem 23-latka. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Napadł na jubilera na Cyprze. Został zatrzymany w Świecku

24 stycznia 2018, 10:51
25-letni mężczyzna napadł na jubilera na Cyprze, gdzie ukradł biżuterię wartą 14 tys. euro. Mężczyzna został zatrzymany przez straż graniczną w Świecku. Obecnie pozostaje do dyspozycji prokuratora okręgowego w Gorzowie.

Napad na kantor w Słubicach

22 stycznia 2018, 09:57
W nocy z niedzieli na poniedziałek w Słubicach doszło do napadu na kantor. Dwóch nieznanych sprawców ukradło pieniądze i uciekło. Cały czas szuka ich policja. Na szczęście kasjerce przebywającej w środku nic się nie stało.

Rodzina uratowana z pożaru

19 stycznia 2018, 13:41
Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji policjantów oraz mieszkańców jednej z kamienic w Rzepinie żyje czteroosobowa rodzina. W mieszkaniu, w którym przebywało troje dzieci wraz z ojcem wybuchł pożar. Czujni sąsiedzi pomogli wydostać się rodzinie na zewnątrz budynku, natomiast policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej.

Ruszyła modernizacja Nadodrzanki

15 stycznia 2018, 13:47
Szybsze podróże z Rzepina do Kostrzyna, 5 wygodniejszych stacji i przystanków oraz lepsze warunki dla transportu towarów zapewni modernizacja Nadodrzanki na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn. Prace rozpoczęły się w styczniu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na inwestycję ponad 160 mln zł (netto).


Fotoreportaże


x