Wiadomości › Słubice

Ważne zmiany dla osób jadących do Niemiec

8 kwietnia 2020, 09:48
Niemiecki sztab kryzysowy podjął decyzję, że od piątku 10 kwietnia zaostrzone zostają przepisy dotyczące zwalczania pandemii koronawirusa. Osoby wracające do Niemiec zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie. Podróżujący bez uzasadnionego powodu nie będą mogli wjeżdżać do Niemiec.

Coraz więcej osób zakażonych koronawirusem

30 marca 2020, 09:47
W poniedziałkowy poranek 30 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia korowawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród tych osób są również 3 są z województwa lubuskiego.

Pracujesz w Niemczech? Ciebie również czeka kwarantanna

25 marca 2020, 09:29
Do tej pory mieszkańcy województwa lubuskiego, które pracowały po stronie Niemieckiej i codziennie przekraczały granicę, nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi restrykcjami, od piątku 27 marca każda osoba, która przekroczy granice, nawet ta pracująca w państwie sąsiednim będzie musiała przejść obowiązkową kwarantannę.

Do Polski wjedziemy też przez Kostrzyn i Słubice

18 marca 2020, 08:15
Kilometrowe korki, czas oczekiwania po kilka, a nawet kilkanaście godzin. Tak wyglądało w ostatnich dniach drogowe przejście graniczne w Świecku. Teraz ma się to zmienić, bo dla ruchu samochodowego została granica w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą.

Zamknięte granice z Niemcami [zdjęcia]

15 marca 2020, 02:55
W niedzielę 14 marca punktualnie o północy zostały zamknięte granice i ruszyły masowe kontrole. Osoby, które chcą wyjechać do Niemiec lub wjechać do Polski mogą to zrobić wyłącznie przez autostradę A2 i Świecko. Granica w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą jest całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Polacy, którzy wjeżdżają do kraju muszą zostać poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Natomiast obcokrajowy są zawracani do Niemiec.

Wróciły kontrole na granicy z Niemcami

10 lutego 2019, 11:43
Od niedzieli 10 lutego na przejściu granicznym w Świecku zostały przywrócone kontrole graniczne. Wszystko przez konferencję dotyczącą bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w Warszawie. Kontrole potrwają do soboty 16 lutego.

Petarda rozerwała rękę 15-latkowi

1 stycznia 2019, 16:00
Ponad 3 godziny chirurdzy ze szpitala w Gorzowie operowali rękę 15-letniego chłopca, któremu wybuchła w dłoniach petarda. Nastolatek ma całkowicie amputowane 2 palce oraz częściowo 3 palce prawej dłoni.

Pijany kierowca potrącił pieszą

29 października 2018, 12:17
Na jednym z parkingów w Słubicach doszło do potrącenia pieszej. Kierowca był pod wpływem alkoholu i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymała go policjantka po służbie.

Czy nad lubuskimi kąpieliskami jest bezpiecznie?

17 sierpnia 2018, 17:23
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła miejsca wykorzystywane do kąpieli w województwie lubuskim. W 13 skontrolowanych gminach stwierdzono szereg nieprawidłowości takich jak brak sprzętu ratunkowego, sprzętu medycznego czy brak kontroli ratowników.

Słubice: Odszkodowania dla rolników

26 czerwca 2018, 15:39
Do słubickiego magistratu wpłynęło już ponad 30 wniosków od rolników, którzy z powodu suszy stracili część upraw.


Fotoreportaże