Wiadomości › Słubice

Rodzina uratowana z pożaru

19 stycznia 2018, 13:41
Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji policjantów oraz mieszkańców jednej z kamienic w Rzepinie żyje czteroosobowa rodzina. W mieszkaniu, w którym przebywało troje dzieci wraz z ojcem wybuchł pożar. Czujni sąsiedzi pomogli wydostać się rodzinie na zewnątrz budynku, natomiast policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej.

Ruszyła modernizacja Nadodrzanki

15 stycznia 2018, 13:47
Szybsze podróże z Rzepina do Kostrzyna, 5 wygodniejszych stacji i przystanków oraz lepsze warunki dla transportu towarów zapewni modernizacja Nadodrzanki na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn. Prace rozpoczęły się w styczniu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na inwestycję ponad 160 mln zł (netto).

Policjanci pomogli 14-latkowi z Japonii

8 stycznia 2018, 11:04
Policjanci pomogli nieletniemu cudzoziemcowi narodowości japońskiej. 14-latek był zziębnięty i zdezorientowany. Chłopak dwa dni wcześniej wyruszył samotnie w podróż do Polski – nie znał adresu zamieszkania w Niemczech i nie mógł skontaktować się z rodziną, bo rozładował mu się telefon.

Nielegalnie przewozili cudzoziemców. Jest akt oskarżenia

29 grudnia 2017, 12:54
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się organizowaniem nielegalnego przerzutu cudzoziemców z Polski do krajów Europy Zachodniej oraz praniem brudnych pieniędzy.

Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy

22 grudnia 2017, 15:23
Policjanci z Rzepina zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się później okazało nie miał on prawa jazdy. W trakcie pościgu na szczęście nie doszło do żadnej tragedii.

10 lat wolnych granic

20 grudnia 2017, 09:25
Most na Odrze między Słubicami i Frankfurtem to dziś fragment zwykłej drogi, którą pokonują codziennie tysiące osób. Są wśród nich młodzi ludzie uczący się po obu stronach granicy, osoby pracujące w Niemczech, Polacy i Niemcy odwiedzający sąsiadów zza rzeki. To wszystko dzięki wejściu Polski do strefy Schengen.

Skrajnie wygłodzone i zaniedbane psy brodziły w błocie

17 grudnia 2017, 19:12
Bądźcie z nami – pomóżcie! Błagalny apel o pomoc skierowała do wszystkich ludzi dobrego serca Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda. Wolontariusze odebrali właścicielce jednej z posesji w Trześniowie zagłodzone dwa psy. W kojcu znaleziono też ciało trzeciego psa.

Ktoś zastrzelił wilka

15 grudnia 2017, 14:49
W środę w okolicach Ośna Lubuskiego inspektorka OTOZ Animals natrafiła na zwłoki wilka z ranami postrzałowymi. Nie wiadomo kto zastrzelił zwierzę. Sprawa została zgłoszona na policję.

Utrudnienia w ruchu drogowym w Świecku

11 grudnia 2017, 13:49
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach informuje, że do 22 grudnia 2017 roku może dojść do utrudnień w ruchu drogowym w okolicach przejść granicznych. Powodem problemów jest remont mostu w Świecku i częściowe zamknięcie autostrady po stronie niemieckie


Fotoreportaże