Wiadomości › Słubice

Pracujesz w Niemczech? Ciebie również czeka kwarantanna

25 marca 2020, 09:29
Do tej pory mieszkańcy województwa lubuskiego, które pracowały po stronie Niemieckiej i codziennie przekraczały granicę, nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi restrykcjami, od piątku 27 marca każda osoba, która przekroczy granice, nawet ta pracująca w państwie sąsiednim będzie musiała przejść obowiązkową kwarantannę.

Do Polski wjedziemy też przez Kostrzyn i Słubice

18 marca 2020, 08:15
Kilometrowe korki, czas oczekiwania po kilka, a nawet kilkanaście godzin. Tak wyglądało w ostatnich dniach drogowe przejście graniczne w Świecku. Teraz ma się to zmienić, bo dla ruchu samochodowego została granica w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą.

Zamknięte granice z Niemcami [zdjęcia]

15 marca 2020, 02:55
W niedzielę 14 marca punktualnie o północy zostały zamknięte granice i ruszyły masowe kontrole. Osoby, które chcą wyjechać do Niemiec lub wjechać do Polski mogą to zrobić wyłącznie przez autostradę A2 i Świecko. Granica w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą jest całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Polacy, którzy wjeżdżają do kraju muszą zostać poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Natomiast obcokrajowy są zawracani do Niemiec.

Wróciły kontrole na granicy z Niemcami

10 lutego 2019, 11:43
Od niedzieli 10 lutego na przejściu granicznym w Świecku zostały przywrócone kontrole graniczne. Wszystko przez konferencję dotyczącą bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w Warszawie. Kontrole potrwają do soboty 16 lutego.

Petarda rozerwała rękę 15-latkowi

1 stycznia 2019, 16:00
Ponad 3 godziny chirurdzy ze szpitala w Gorzowie operowali rękę 15-letniego chłopca, któremu wybuchła w dłoniach petarda. Nastolatek ma całkowicie amputowane 2 palce oraz częściowo 3 palce prawej dłoni.

Pijany kierowca potrącił pieszą

29 października 2018, 12:17
Na jednym z parkingów w Słubicach doszło do potrącenia pieszej. Kierowca był pod wpływem alkoholu i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymała go policjantka po służbie.

Czy nad lubuskimi kąpieliskami jest bezpiecznie?

17 sierpnia 2018, 17:23
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła miejsca wykorzystywane do kąpieli w województwie lubuskim. W 13 skontrolowanych gminach stwierdzono szereg nieprawidłowości takich jak brak sprzętu ratunkowego, sprzętu medycznego czy brak kontroli ratowników.

Słubice: Odszkodowania dla rolników

26 czerwca 2018, 15:39
Do słubickiego magistratu wpłynęło już ponad 30 wniosków od rolników, którzy z powodu suszy stracili część upraw.

Porwany 47-latek był poszukiwany przez policję

10 kwietnia 2018, 11:39
Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w małej wsi Sienna w powiecie słubickim. Do samochodu marki volkswagen caddy został wciągnięty mężczyzna. Na nogi zostali postawieni policjanci z całego województwa lubuskiego. Porwanego mężczyznę udało się odnaleźć, okazało się, że jest pijany, a do tego poszukiwany przez policję.

Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego

14 lutego 2018, 11:31
Błyskawiczna i skuteczna interwencja policjanta z Rzepina uratowała życie młodego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Policjant w ostatniej chwili chwycił go i sprowadził w bezpieczne miejsce, kiedy ten chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego.


Fotoreportaże