Międzyrzecz

Skatował kołkiem psa, teraz stanie przed sądem [film]

3 września 2018, 12:21
We wrześniu w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu rozpocznie się proces przeciwko 63-letniemu Bronisławowi M., który jesienią ubiegłego roku skatował do nieprzytomności suczkę husky. Mężczyzna odpowie za znęcanie się ze zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 5 lat więzienia

Pijany kierowca roztrzaskał forda o drzewa

10 lipca 2018, 13:36
Do dramatycznego wypadku doszło we wtorkowe południe na drodze wojewódzkiej ze Skwierzyny do Świniar. Kierowca forda wypadł z drogi i rozbił auto o drzewo. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Gorzowie. Okazało się, że 26-letni kierowca był pod wpływem alkoholu.

Alarm bombowy w Skwierzynie

9 lipca 2018, 15:19
Specjalistyczny robot do ładunków wybuchowych, pies tropiący z Zielonej Góry, kilka zastępów straży pożarnej, władze gminy i policja. Wszyscy zabezpieczali teren wokół warsztatu samochodowego, w którym znaleziono paczkę z nieznaną zawartością w podczepioną pod pojazdem. Okazało się, że był to nadajnik GPS.

Kat suczki husky stanie przed sądem

2 czerwca 2018, 15:08
Do Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu Bronisławowi W., który jesienią ubiegłego roku skatował do nieprzytomności suczkę husky. Mężczyzna odpowie za znęcanie się ze zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Selfie na tle popsutego auta na S3

28 maja 2018, 11:41
Skrajnym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni wykazała się grupa młodych kobiet podczas podróży trasą szybkiego ruchu S3. Na odcinku pomiędzy Międzyrzeczem, a Świebodzinem zabrakło w aucie paliwa. Dwie kobiety poszły w poszukiwaniu stacji benzynowej, a pozostałe robiły sobie zdjęcia na tle auta.

Wjechał busem pod prąd na S3 [film]

21 maja 2018, 12:58
Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca busa marki renault, który wjechał na drogę ekspresową S3 pod prąd. Na szczęście jego niebezpieczną jazdę szybko przerwali policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie. Kierowca tłumaczył się, że poprowadziła go tak nawigacja.

Okradli ośrodek dla niepełnosprawnych

21 lutego 2018, 10:08
Włamywali się do pomieszczeń na terenie Pszczewa. Nie „oszczędzili” nawet Środowiskowego Domu Samopomocy oraz apteki. Policjanci stawiając sobie rozwiązanie tej sprawy za punkt honoru zatrzymali przestępców i odzyskali część utraconego mienia. Mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nocki, mopki i karliki. Zimowe liczenie nietoperzy w bunkrach [film]

13 stycznia 2018, 15:49
W sobotę w obiektach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego odbyło się coroczne, zimowe liczenie nietoperzy. W ubiegłym roku w bunkrach zimowało ponad 35 tysięcy tych ssaków z kilku gatunków.

Kierowca skody uderzył w wóz strażacki na S3 [film i zdjęcia]

29 grudnia 2017, 01:01
W czwartkowy wieczór na trasie S3 koło Skwierzyny doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Strażacy dostali wezwanie do auta, które uderzyło w barierki, a kiedy udzielali pomocy, w ich wóz strażacki wjechał inny samochód, który poruszał się od strony Międzyrzecza w kierunku Gorzowa.

Popowo – Lubuskie Las Vegas [film i zdjęcia]

24 grudnia 2017, 15:43
Kilkadziesiąt tysięcy światełek, oświetlony każdy dom, remiza OSP, kościół czy też drzewo – tak wygląda mała wieś Popowo niedaleko Skwierzyny, która od 10 lat dosłownie błyszczy na święta.


Fotoreportaże