Wiadomości › Międzyrzecz

Trzy lata więzienia za poćwiartowanie zwłok konkubiny

15 lutego 2021, 18:13
W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Międzyrzeczu zapadł wyrok w sprawie Tadeusza M., który poćwiartował zwłoki swojej konkubiny – na mężczyźnie ciążyły również inne zarzuty. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok został ogłoszony pomimo tego, że Tadeusz M. jest osobą zaginioną.

Kulisy zbrodni. Tadeusz poćwiartował Józię za pomocą siekiery w szopce

3 lutego 2021, 08:31
W połowie lutego zapadnie wyrok w sprawie Tadeusza M., który jest oskarżony m.in. o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki. Mężczyzny nie było na sali, ponieważ od grudnia 2020 roku jest osobą poszukiwaną, dlatego też sędzia odczytywał zeznania oskarżonego, które są po prostu szokujące. 69-latek w swoich zeznaniach opisywał w jaki sposób poćwiartował ciało Józefiny i jak jej szczątki trafiły do rzeki Warty.

W Popowie świeci nawet psia buda

9 grudnia 2020, 19:07
Idą święta, więc w Popowie gorączkowe przygotowania. Nie tylko w domach, ale przede wszystkim na podwórkach. Od lat wieś Popowo w powiecie międzyrzeckim słynie z tego, że w okresie świątecznym ustrojona jest kilkudziesięcioma tysiącami światełek. W tym roku nie może być inaczej.

Miał stanąć przed sądem za poćwiartowanie ciała zmarłej Józefy. Mężczyzna zaginął

7 grudnia 2020, 11:45
68-letni Tadeusz M. który jest oskarżony o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki oraz m.in. wyłudzenie renty miał stanąć przed sądem. Jednak mężczyzna zniknął bez śladu. Jego zaginięcie na początku grudnia zgłosił Ośrodek Pomocy Społecznej w Skwierzynie. Policja prowadzi obecnie poszukiwania mężczyzny.

Do szpitala w Międzyrzeczu trafiła pijana 12-latka

3 grudnia 2020, 14:28
Do szpitala w Międzyrzeczu została przywieziona 12-letnia dziewczynka, która była pod wpływem alkoholu. Dziecko zostało przywiezione do placówki przez rodziców, miało w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Sprawą będzie zajmował się sąd rodzinny i nieletnich.

Pijany kierowca audi uderzył w auto transportujące krew

3 grudnia 2020, 13:13
Na drodze ekspresowej S3 na wysokości Skwierzyny doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący audi uderzył w auto marki ford, które przewoziło krew. Okazało się, że 22-letni kierowca audi jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Bezdomny wpadł do rzeki, a następnie zasnął pod mostem

23 listopada 2020, 11:41
W Międzyrzeczu bezdomny mężczyzna wpadł do rzeki Obry, po czym schronił się pod mostem, gdzie zasnął. Temperatura w nocy spadła w okolice zera stopni, więc sytuacja była bardzo groźna. Na szczęście śpiącego pod mostem, skrajnie wychłodzonego mężczyznę zauważyli policjanci.

Cysterna z mięsem przewróciła się na A2 [zdjęcia]

2 listopada 2020, 11:24
W poniedziałek na autostradzie A2 doszło do poważnego wypadku. Cysterna przewożąca mięso uderzyła w bariery, wypięła się z ciągnika siodłowego i przeleciała na przeciwległy pas. Z cysterny wypłynęło zmielone mięso.

Potężny pożar w fabryce produkującej pellet [zdjęcia]

24 października 2020, 17:55
Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, który wybuchł w fabryce produkującej pellet w miejscowości Przytoczna. Obecnie ogniem objętych jest pięć stogów słomy belowanej oraz wiaty magazynowe.

Nielegalny protest w czerwonej strefie

17 października 2020, 13:46
W sobotę w Międzyrzeczu odbył się protest przeciwko restrykcjom związanym z pandemią koronawirusa. W manifestacji uczestniczyło ponad 100 osób, chociaż według najnowszych restrykcji na placu mogło zgromadzić się maksymalnie 10 osób. Wszystko przez to, że Międzyrzecz od soboty jest w czerwonej strefie. Dlatego też przedstawiciel urzędu, jak i policja dwukrotnie rozwiązała zgromadzenie, ale uczestnicy w ogóle na to nie reagowali. Policjanci zaczęli więc wystawiać mandaty i wnioski o ukaranie do sądu.


Fotoreportaże