Kłodawa

Biogazownia na trasie z Gorzowa do Różanek?

23 kwietnia 2019, 21:00
Inwestor z Warszawy chce wybudować w gminie Kłodawa biogazownię. Inwestycja miałaby powstać przy drodze krajowej nr 22 z Gorzowa do Różanek. Budowie biogazowni sprzeciwiają się przede wszystkim mieszkańcy Różanek.

Przejął się pożarem u sąsiadów i zmarł

23 kwietnia 2019, 17:01
W podgorzowskiej Kłodawie doszło do pożaru dachu domu jednorodzinnego. Ogień został szybko ugaszony, jednak całe zdarzenie zakończyło się tragicznie. Wszystko przez to, że pomimo reanimacji zmarł mężczyzna, który próbował pomagać w gaszeniu pożaru.

Strajk nauczycieli: Które szkoły będą protestować?

4 kwietnia 2019, 14:30
W poniedziałek 8 kwietnia rozpocznie się ogólnopolski strajk nauczycieli do którego włączają się szkoły z Gorzowa, gminy Kłodawa, Santok, Deszczno i Lubiszyn. Do strajku przystąpi łącznie 80 placówek z Gorzowa i okolicznych gmin. Natomiast protestować nie będzie 8 szkół.

Rewolucja na drodze z Gorzowa do Strzelec

11 marca 2019, 19:32
Od kilku lat mieszkańcy gminy Kłodawa oraz mieszkańcy Gorzowa walczyli o budowę brakujących odcinków ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 22 w kierunku Zdroiska. Jak się okazuje, inwestycja w końcu zostanie zrealizowana, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje rozbudować drogę na odcinku blisko 20 km, aż do Strzelec Krajeńskich.

Strażak z OSP Różanki potrzebuje pomocy

19 lutego 2019, 14:34
Podczas najbliższego weekendu każdy z nas będzie mógł zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę w trzech galeriach handlowych na terenie Gorzowa. Wszystko po to, aby pomóc 38-letniemu Michałowi, strażakowi z OSP Różanki, który choruje na białaczkę i potrzebuje przeszczepu szpiku.

Na łyżwach po zamarzniętej drodze [film]

1 grudnia 2018, 16:26
Marznący deszcz i szklanka na drogach oraz chodnikach, sprawiała wiele problemów kierowcom i pieszym. Jednak to, co dla innych było powodem do narzekań, dwoje mieszkańców Kłodawy koło Gorzowa postanowiło wykorzystać jako dobrą zabawę.

Matiz wymusił, audi uderzyło w drzewo [zdjęcia]

4 listopada 2018, 18:11
W niedzielny wieczór w Kłodawie koło Gorzowa doszło do wypadku. Kierujący audi zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Okazało się, że wszystkiemu był winny kierowca daewoo matiza, który zjechał na przeciwległy pas i zmusił kierowcę audi do ucieczki przed czołowym zdarzeniem.

Czy nad lubuskimi kąpieliskami jest bezpiecznie?

17 sierpnia 2018, 17:23
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła miejsca wykorzystywane do kąpieli w województwie lubuskim. W 13 skontrolowanych gminach stwierdzono szereg nieprawidłowości takich jak brak sprzętu ratunkowego, sprzętu medycznego czy brak kontroli ratowników.

Tytoń kroili i suszyli na strychu w Kłodawie

23 marca 2018, 14:30
W podgorzowskiej Kłodawie, na jednej z posesji policjanci z CBŚP odnaleźli prawdziwą linię produkcyjną służącą do cięcia suszu tytoniowego oraz aromatyzowania, suszenia pakowania tytoniu. Nielegalną fabrykę prowadziło dwóch mężczyzn.

Strefa przemysłu szansą dla odzyskania hektarów i rozwoju regionu!

13 lutego 2018, 20:14
W Urzędzie Miasta trwają pracę na studium przestrzennym, w którym zostanie wskazanie, w jakich częściach miasta, jaką działalność będzie można prowadzić. Przy trasie S3 za marketami Tesco, Media Markt i Obi urzędnicy zaplanowali ponad 300 hektarów pod przemysł. Część mieszkańców Chwalęcic i Santocka zaczęło protestować przeciw planom urzędników. Wybraliśmy się na miejsce planowanej strefy przemysłowej. To, co zobaczyliśmy bardzo nas zaskoczyło...


Fotoreportaże