Wiadomości › Kłodawa

Protestujący ponownie zablokują drogę pod Gorzowem

17 lipca 2019, 11:30
Mieszkańcy gminy Kłodawa i Santok sprzeciwiają się budowie biogazowni i 33 kurników przy drodze wojewódzkiej nr 22 z Gorzowa do Różanek. Dlatego też po raz kolejny zapowiadają protest. Tym razem, we wtorek 23 lipca zablokowane zostanie rondo w Wawrowie.

Poszerzona krajówka z Gorzowa do Strzelec

3 lipca 2019, 10:12
Najpierw dokumentacja techniczna, a za kilka lat prace - GDDKiA szykuje się do przebudowy drogi krajowej nr 22 z Gorzowa do Strzelec Krajeńskich. Ogłoszony został właśnie przetarg na wybór firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji. Droga na odcinku blisko 19 kilometrów zostanie poszerzona, do tego zostaną wybudowane chodniki oraz droga pieszo-rowerowa. Same prace zostaną podzielone na trzy etapy.

Prokuratura wyjaśni tragedię nad jeziorem

1 lipca 2019, 11:07
W sobotę nad jeziorem w Nierzymiu utonął 23-letni mieszkaniec Gorzowa. Mężczyzna zniknął pod wodą i przez ponad 2,5 godziny trwały jego poszukiwania. Ciało mężczyzny odnaleźli dopiero płetwonurkowie na dnie jeziora. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, a sprawa prowadzona jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Podpalacz w Kłodawie [film i zdjęcia]

28 maja 2019, 23:36
We wtorkowy wieczór doszło do pożaru stodoły w Kłodawie koło Gorzowa. Okazało się, że do pożaru dokładnie w tym samym miejscu, gdzie tydzień wcześniej. Przyczyną pożaru było podpalenie.

Dwa poważne pożary koło Gorzowa [film i zdjęcia]

24 maja 2019, 01:46
Niemal w tym samym czasie w nocy z czwartku na piątek doszło do dwóch pożarów budynków gospodarczych w Wojcieszycach i Kłodawie. W działaniach gaśniczych brało udział łącznie 16 zastępów straży pożarnej.

Zablokowane rondo i korki na DK 22 [film i zdjęcia]

21 maja 2019, 17:05
We wtorkowe popołudnie mieszkańcy gminy Kłodawa oraz Santok zablokowali rondo w Różankach przez które przebiega droga krajowa nr 22. Wszystko w ramach protestu przeciwko budowie biogazowni. Podczas protestu jednemu z kierowców stojących w korku puściły nerwy.

Protest i blokada krajowej 22 pod Gorzowem

17 maja 2019, 11:26
We wtorek 21 maja na rondzie w Różankach odbędzie się blokada drogi krajowej nr 22 i protest przeciwko budowie biogazowni. W manifestacji wezmą udział mieszkańcy nie tylko Różanek, ale również Wawrowa i Janczewa. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w protest również mieszkańców Gorzowa.

Kłodawska Majówka

14 maja 2019, 11:37
Jeżeli nie macie planów na sobotę 18 maja, warto wybrać się do Kłodawy koło Gorzowa, gdzie odbędzie się impreza majówkowa. Na scenie zobaczymy takich artystów jak Sidney Polak czy zespół Weekend.

Biogazownia na trasie z Gorzowa do Różanek?

23 kwietnia 2019, 21:00
Inwestor z Warszawy chce wybudować w gminie Kłodawa biogazownię. Inwestycja miałaby powstać przy drodze krajowej nr 22 z Gorzowa do Różanek. Budowie biogazowni sprzeciwiają się przede wszystkim mieszkańcy Różanek.

Przejął się pożarem u sąsiadów i zmarł

23 kwietnia 2019, 17:01
W podgorzowskiej Kłodawie doszło do pożaru dachu domu jednorodzinnego. Ogień został szybko ugaszony, jednak całe zdarzenie zakończyło się tragicznie. Wszystko przez to, że pomimo reanimacji zmarł mężczyzna, który próbował pomagać w gaszeniu pożaru.


Fotoreportaże