Wiadomości › Deszczno

Poważny pożar pod Gorzowem [zdjęcia]

8 marca 2019, 10:30
W nocy strażacy z OSP Krasowiec, OSP Deszczno oraz gorzowskiej straży pożarnej walczyli z ogromnym pożarem budynku garażowo-warsztatowego w miejscowości Krasowiec. Spaliło się całe wyposażenie garażu i warsztatu oraz trzy samochody osobowe marki BMW i nissan. Działania gaśnicze trwały trzy godziny.

Zabili łopatą i zakopali. Rusza proces zabójców Marka

16 października 2018, 13:07
W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces zabójców 42-letniego Marka R., który został zabity łopatą, zakopany i zalany betonem w Deszcznie koło Gorzowa. Na ławie oskarżonych jest partnerka mężczyzny Iwona S., jej syn Dawid S. i jego dwaj koledzy.

Pożar lasu pod Gorzowem

21 września 2018, 17:44
W piątkowe popołudnie w miejscowości Orzelec koło Gorzowa doszło do pożaru lasu. Na miejsce wysłano 14 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze z uwagi na to, że ogień pojawił się blisko budynków mieszkalnych.

Sąd chce wyższej kary za śmierć 15-latka

4 września 2018, 12:37
Razem bawili się i pili alkohol na imprezie, a następnie zostawili kompletnie pijanego 15-latka na poboczu drogi, gdzie ten zmarł. 18-letni Mirek G. i 19-letni Paweł N. złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jednak decyzją sądu w Gorzowie, kara o jaką wnioskował prokurator była zbyt niska.

Kurczakowa impreza z gwiazdami

28 sierpnia 2018, 08:00
W pierwszą sobotę września w podgorzowskim Deszcznie odbędzie się tradycyjna już impreza na pożegnanie lata, czyli Święto Pieczonego Kurczaka. Na scenie nie zabraknie gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Usłyszymy kultowy zespół Lady Pank i holenderską piosenkarkę Loonę.

Lato z muzycznymi gwiazdami w Deszcznie

16 marca 2018, 12:48
Tegoroczne lato w gminie Deszczno zapowiada się gorące. Wszystko za sprawą gwiazd sceny muzycznej – zarówno z Polski, jak i zza granicy, które wystąpią podczas dwóch imprez – powitania lata w rytmie disco oraz kultowego już Święta Pieczonego Kurczaka.

Koń wpadł do studzienki melioracyjnej [zdjęcia]

22 grudnia 2017, 14:53
Koń wpadł do studzienki melioracyjnej, ratowali go strażacy z Gorzowa i OSP Deszczno. Wszystko to działo się przy betonowej drodze w Kiełpinie w gminie Deszczno.

Krowy bez paszportów biegają po okolicznych posesjach

14 grudnia 2017, 20:26
Bydło spod Gorzowa pasie się na cudzych łąkach. 130 krów wędruje od posesji do posesji, a właściciel nie interesuje się ich losem. Nie pomagają sądowe grzywny i policyjne interwencje.

Ślisko i niebezpiecznie na drogach [film i zdjęcia]

10 grudnia 2017, 20:58
W niedzielny wieczór zaczął padać śnieg w Gorzowie i okolicach. To przyczyniło się do tego, że warunki na drogach są niekorzystne i trzeba uważać. Niestety kierująca volkswagenem nie uważała i rozbiła samochód na barierkach.

„Stara trójka” pod Gorzowem do remontu

15 listopada 2017, 09:49
Ponad 8 milionów złotych ma kosztować przebudowa ul. Lubuskiej w Deszcznie i ul. Gorzowskiej w Brzozowcu. Prace mają rozpocząć się i zakończyć w 2018 roku


Fotoreportaże