Wiadomości › Deszczno

Lato z muzycznymi gwiazdami w Deszcznie

16 marca 2018, 12:48
Tegoroczne lato w gminie Deszczno zapowiada się gorące. Wszystko za sprawą gwiazd sceny muzycznej – zarówno z Polski, jak i zza granicy, które wystąpią podczas dwóch imprez – powitania lata w rytmie disco oraz kultowego już Święta Pieczonego Kurczaka.

Koń wpadł do studzienki melioracyjnej [zdjęcia]

22 grudnia 2017, 14:53
Koń wpadł do studzienki melioracyjnej, ratowali go strażacy z Gorzowa i OSP Deszczno. Wszystko to działo się przy betonowej drodze w Kiełpinie w gminie Deszczno.

Krowy bez paszportów biegają po okolicznych posesjach

14 grudnia 2017, 20:26
Bydło spod Gorzowa pasie się na cudzych łąkach. 130 krów wędruje od posesji do posesji, a właściciel nie interesuje się ich losem. Nie pomagają sądowe grzywny i policyjne interwencje.

Ślisko i niebezpiecznie na drogach [film i zdjęcia]

10 grudnia 2017, 20:58
W niedzielny wieczór zaczął padać śnieg w Gorzowie i okolicach. To przyczyniło się do tego, że warunki na drogach są niekorzystne i trzeba uważać. Niestety kierująca volkswagenem nie uważała i rozbiła samochód na barierkach.

„Stara trójka” pod Gorzowem do remontu

15 listopada 2017, 09:49
Ponad 8 milionów złotych ma kosztować przebudowa ul. Lubuskiej w Deszcznie i ul. Gorzowskiej w Brzozowcu. Prace mają rozpocząć się i zakończyć w 2018 roku

Ptasia grypa w liczbach

13 października 2017, 17:12
8 złotych i 20 groszy kosztowała utylizacja jednej sztuki drobiu w czasie zakrojonej na szeroką skalę akcji zwalczania ptasiej grypy. Do końca sierpnia z budżetu państwa na ten cel wydatkowano blisko 65 milionów złotych.

Pod Gorzowem wciąż nie mają prądu [film i zdjęcia]

8 października 2017, 15:48
Kilka kilometrów od Gorzowa wciąż nie ma prądu. Najgorsza sytuacja jest w gminie Deszczno, tutaj bez prądu są mieszkańcy Białobłocia, Glinika, Bolemina czy Płonicy. Pogotowie Energetyczne pracuje na okrągło. W niektórych miejscach prąd może zostać przywrócony nawet w środę lub czwartek.

W Maszewie ciągnik uderzył w osobówkę [film i zdjęcia]

18 lipca 2017, 15:44
Do zdarzenia drogowego w Maszewie pod Gorzowem doszło kilka minut przed godziną 15. Jak donoszą nasi czytelnicy, traktor ciągnący przyczepę na której były bele z sianem wpadł z drogi. W zdarzeniu brał też udział samochód osobowy.

Ptasie trupy wciąż niezabrane [wideo, zdjęcia]

14 lutego 2017, 08:30
Kilka przydomowych gospodarstw w strefie zapowietrzonej pod Gorzowem zostało ze sporym problemem na głowie. Od tygodnia nikt nie zabrał zagazowanego ptactwa, chociaż były wielokrotne zapewnienia.

Do Wysokiej też trafi obornik skażony ptasią grypą?

13 lutego 2017, 19:01
Najpierw obornikiem „uszczęśliwiono” mieszkańców Łupowa. Teraz wszystko wskazuje na to, że odpady po zagazowanym drobiu zakażonym ptasią grypą trafią do gminy Lubiszyn. Mieszkańcy Wysokiej twierdzą, że przygotowywany jest teren pod wywóz śmierdzących odpadów.


Fotoreportaże


x