Wiadomości › Deszczno

Sąd chce wyższej kary za śmierć 15-latka

4 września 2018, 12:37
Razem bawili się i pili alkohol na imprezie, a następnie zostawili kompletnie pijanego 15-latka na poboczu drogi, gdzie ten zmarł. 18-letni Mirek G. i 19-letni Paweł N. złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jednak decyzją sądu w Gorzowie, kara o jaką wnioskował prokurator była zbyt niska.

Kurczakowa impreza z gwiazdami

28 sierpnia 2018, 08:00
W pierwszą sobotę września w podgorzowskim Deszcznie odbędzie się tradycyjna już impreza na pożegnanie lata, czyli Święto Pieczonego Kurczaka. Na scenie nie zabraknie gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Usłyszymy kultowy zespół Lady Pank i holenderską piosenkarkę Loonę.

Lato z muzycznymi gwiazdami w Deszcznie

16 marca 2018, 12:48
Tegoroczne lato w gminie Deszczno zapowiada się gorące. Wszystko za sprawą gwiazd sceny muzycznej – zarówno z Polski, jak i zza granicy, które wystąpią podczas dwóch imprez – powitania lata w rytmie disco oraz kultowego już Święta Pieczonego Kurczaka.

Koń wpadł do studzienki melioracyjnej [zdjęcia]

22 grudnia 2017, 14:53
Koń wpadł do studzienki melioracyjnej, ratowali go strażacy z Gorzowa i OSP Deszczno. Wszystko to działo się przy betonowej drodze w Kiełpinie w gminie Deszczno.

Krowy bez paszportów biegają po okolicznych posesjach

14 grudnia 2017, 20:26
Bydło spod Gorzowa pasie się na cudzych łąkach. 130 krów wędruje od posesji do posesji, a właściciel nie interesuje się ich losem. Nie pomagają sądowe grzywny i policyjne interwencje.

Ślisko i niebezpiecznie na drogach [film i zdjęcia]

10 grudnia 2017, 20:58
W niedzielny wieczór zaczął padać śnieg w Gorzowie i okolicach. To przyczyniło się do tego, że warunki na drogach są niekorzystne i trzeba uważać. Niestety kierująca volkswagenem nie uważała i rozbiła samochód na barierkach.

„Stara trójka” pod Gorzowem do remontu

15 listopada 2017, 09:49
Ponad 8 milionów złotych ma kosztować przebudowa ul. Lubuskiej w Deszcznie i ul. Gorzowskiej w Brzozowcu. Prace mają rozpocząć się i zakończyć w 2018 roku

Ptasia grypa w liczbach

13 października 2017, 17:12
8 złotych i 20 groszy kosztowała utylizacja jednej sztuki drobiu w czasie zakrojonej na szeroką skalę akcji zwalczania ptasiej grypy. Do końca sierpnia z budżetu państwa na ten cel wydatkowano blisko 65 milionów złotych.

Pod Gorzowem wciąż nie mają prądu [film i zdjęcia]

8 października 2017, 15:48
Kilka kilometrów od Gorzowa wciąż nie ma prądu. Najgorsza sytuacja jest w gminie Deszczno, tutaj bez prądu są mieszkańcy Białobłocia, Glinika, Bolemina czy Płonicy. Pogotowie Energetyczne pracuje na okrągło. W niektórych miejscach prąd może zostać przywrócony nawet w środę lub czwartek.

W Maszewie ciągnik uderzył w osobówkę [film i zdjęcia]

18 lipca 2017, 15:44
Do zdarzenia drogowego w Maszewie pod Gorzowem doszło kilka minut przed godziną 15. Jak donoszą nasi czytelnicy, traktor ciągnący przyczepę na której były bele z sianem wpadł z drogi. W zdarzeniu brał też udział samochód osobowy.


Fotoreportaże