Wiadomości › Deszczno

Co dalej z krowami z Ciecierzyc?

21 maja 2019, 12:09
Stado krów z Ciecierzyc koło Gorzowa miało zostać zabite, ale ich wywóz do ubojni został odłożony w czasie. Póki co jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja czy krowy da się uratować czy jednak zostaną zabite. Obecnie stadem opiekuje się gmina Deszczno dla której jest to ogromne obciążenie.

Śmieci szukają właściciela [zdjęcia]

19 maja 2019, 13:07
Właściciele zagrody z owcami niedaleko Gorzowa są zszokowani dzikim wysypiskiem śmieci, które pojawiło się na środku łąk, gdzie wypasane są owce. Na łące koło Płonicy możemy znaleźć zabawki, elementy plastikowego domku dla dzieci czy części samochodowe, w tym opony.

Możesz uratować „krasulę” przed zabiciem

7 maja 2019, 19:29
Jeszcze w tym tygodniu stado 170 krów z Ciecierzyc koło Gorzowa ma zostać zabite. Taką decyzję podjął lekarz weterynarii, ponieważ zwierzęta nie są zakolczykowane i nie mają wymaganych badań. Obrońcy praw zwierząt chcą uratować bydło i apelują do ludzi z całej Polski, aby adoptowali krowę.

Stado krów zostanie zabite

2 maja 2019, 14:18
Od kilku lat mieszkańcy podgorzowskiego Deszczna mieli problem ze stadem około 170 krów. Nad zwierzętami nie było żadnej kontroli. Krowy biegały po polach czy ulicy, stwarzając często zagrożenie w ruchu. Ponadto zwierzęta nie miały badań weterynaryjnych i nie były zakolczykowane. Na ubój zwierząt Lubuski Urząd Wojewódzki zdobył 350 tys. zł.

Strajk nauczycieli: Które szkoły będą protestować?

4 kwietnia 2019, 14:30
W poniedziałek 8 kwietnia rozpocznie się ogólnopolski strajk nauczycieli do którego włączają się szkoły z Gorzowa, gminy Kłodawa, Santok, Deszczno i Lubiszyn. Do strajku przystąpi łącznie 80 placówek z Gorzowa i okolicznych gmin. Natomiast protestować nie będzie 8 szkół.

Poważny pożar pod Gorzowem [zdjęcia]

8 marca 2019, 10:30
W nocy strażacy z OSP Krasowiec, OSP Deszczno oraz gorzowskiej straży pożarnej walczyli z ogromnym pożarem budynku garażowo-warsztatowego w miejscowości Krasowiec. Spaliło się całe wyposażenie garażu i warsztatu oraz trzy samochody osobowe marki BMW i nissan. Działania gaśnicze trwały trzy godziny.

Zabili łopatą i zakopali. Rusza proces zabójców Marka

16 października 2018, 13:07
W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces zabójców 42-letniego Marka R., który został zabity łopatą, zakopany i zalany betonem w Deszcznie koło Gorzowa. Na ławie oskarżonych jest partnerka mężczyzny Iwona S., jej syn Dawid S. i jego dwaj koledzy.

Pożar lasu pod Gorzowem

21 września 2018, 17:44
W piątkowe popołudnie w miejscowości Orzelec koło Gorzowa doszło do pożaru lasu. Na miejsce wysłano 14 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze z uwagi na to, że ogień pojawił się blisko budynków mieszkalnych.

Sąd chce wyższej kary za śmierć 15-latka

4 września 2018, 12:37
Razem bawili się i pili alkohol na imprezie, a następnie zostawili kompletnie pijanego 15-latka na poboczu drogi, gdzie ten zmarł. 18-letni Mirek G. i 19-letni Paweł N. złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jednak decyzją sądu w Gorzowie, kara o jaką wnioskował prokurator była zbyt niska.

Kurczakowa impreza z gwiazdami

28 sierpnia 2018, 08:00
W pierwszą sobotę września w podgorzowskim Deszcznie odbędzie się tradycyjna już impreza na pożegnanie lata, czyli Święto Pieczonego Kurczaka. Na scenie nie zabraknie gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Usłyszymy kultowy zespół Lady Pank i holenderską piosenkarkę Loonę.


Fotoreportaże


x