Wiadomości › Deszczno

Zrobili dziurę w płocie i korzystają z zamkniętej plaży

26 czerwca 2019, 16:48
Chociaż jeszcze nie było oficjalnego otwarcia i plaża w Karninie koło Gorzowa w gminie Deszczno jest wciąż terenem budowy, to wiele osób korzysta z kąpieliska przechodząc przez dziurę w płocie. Gmina oficjalnie otworzy plażę, kiedy uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia.

Szykują zagrodę do wywozu krów [film]

8 czerwca 2019, 20:37
Trwa budowa specjalnej zagrody i tunelu, którym krowy z Ciecierzyc zostaną zapędzone do ciężarówek i wywiezione w nieznanym kierunku. Według najnowszych informacji, transport ma przyjechać w poniedziałek 10 czerwca. Obrońcy praw zwierząt zapowiadają protest i prawdopodobnie blokadę.

Krowy z Ciecierzyc zostaną wywiezione

8 czerwca 2019, 15:17
Obrońcy stada krów z Ciecierzyc koło Gorzowa alarmują, że w niedzielę 9 czerwca ma rozpocząć się budowa specjalnego tunelu, a w poniedziałek 10 czerwca rozpocznie się wywóz krów. Społecznicy chcą zablokować transport zwierząt do jednego z gospodarstw państwowych.

Krowy nie zostaną zabite, ale… [film]

29 maja 2019, 19:08
W środę 29 maja minister rolnictwa ogłosił, że stado krów z Ciecierzyc nie zostanie zabite, ale trafi do jednego z gospodarstw państwowych. Taka decyzja nie do końca podoba się obrońcom praw zwierząt, którzy chcieliby aby krowy trafiły do rolnika, który zaoferował ich przygarnięcie.

Impreza na powitanie lata

28 maja 2019, 12:25
W sobotę 1 czerwca na placu kurczakowym w Maszewie odbędzie się impreza pod hasłem „Powitanie lata w Deszcznie”. Na scenie zobaczymy takich wykonawców jak Nowator, After Party czy Captain Jack.

Co dalej z krowami z Ciecierzyc?

21 maja 2019, 12:09
Stado krów z Ciecierzyc koło Gorzowa miało zostać zabite, ale ich wywóz do ubojni został odłożony w czasie. Póki co jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja czy krowy da się uratować czy jednak zostaną zabite. Obecnie stadem opiekuje się gmina Deszczno dla której jest to ogromne obciążenie.

Śmieci szukają właściciela [zdjęcia]

19 maja 2019, 13:07
Właściciele zagrody z owcami niedaleko Gorzowa są zszokowani dzikim wysypiskiem śmieci, które pojawiło się na środku łąk, gdzie wypasane są owce. Na łące koło Płonicy możemy znaleźć zabawki, elementy plastikowego domku dla dzieci czy części samochodowe, w tym opony.

Możesz uratować „krasulę” przed zabiciem

7 maja 2019, 19:29
Jeszcze w tym tygodniu stado 170 krów z Ciecierzyc koło Gorzowa ma zostać zabite. Taką decyzję podjął lekarz weterynarii, ponieważ zwierzęta nie są zakolczykowane i nie mają wymaganych badań. Obrońcy praw zwierząt chcą uratować bydło i apelują do ludzi z całej Polski, aby adoptowali krowę.

Stado krów zostanie zabite

2 maja 2019, 14:18
Od kilku lat mieszkańcy podgorzowskiego Deszczna mieli problem ze stadem około 170 krów. Nad zwierzętami nie było żadnej kontroli. Krowy biegały po polach czy ulicy, stwarzając często zagrożenie w ruchu. Ponadto zwierzęta nie miały badań weterynaryjnych i nie były zakolczykowane. Na ubój zwierząt Lubuski Urząd Wojewódzki zdobył 350 tys. zł.

Strajk nauczycieli: Które szkoły będą protestować?

4 kwietnia 2019, 14:30
W poniedziałek 8 kwietnia rozpocznie się ogólnopolski strajk nauczycieli do którego włączają się szkoły z Gorzowa, gminy Kłodawa, Santok, Deszczno i Lubiszyn. Do strajku przystąpi łącznie 80 placówek z Gorzowa i okolicznych gmin. Natomiast protestować nie będzie 8 szkół.


Fotoreportaże